لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

آینده رشته عمران

آینده رشته عمران

چنان چه شما نیز جز علاقه مندان به رشته عمران هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا در رابطه با آینده رشته عمران بیش تر با یک دیگر صحبت کنیم.  مهندس و یا دکتر شدن جز آرزو های دیرینه ی خانواده های ایرانی است.

خانم و با آقای مهندس خطاب شدن یکی از جذاب ترین اسم ها و این حرفه یکی از لاکچری ترین شغل ها در جهان است. 

مهندسی عمران در زمینه ی ساخت ها و سازه ها فعالیت می کند. لازم به ذکر است که این رشته قدمت بسیار بالایی دارد و افراد در سالیان پیش نیز به کارهای عمرانی مشغول بودند.

رشته عمران از مرحله ی برنامه ریزی،  طراحی سازه و تا آخر پروژه در کار حضور دارد. به بیان دیگر باید خدمتتان عرض کنیم رشته عمران شامل برنامه ریزی،  گزارش تهیه کردن و نقشه کشی است.

رشته عمران علاوه بر کار بر روی کاغذ و هم چنین بر روی زمین باید در کامپیوتر نیز با ترم افزار های مخصوص کار کنید‌ چنان چه قصد دارید بیش تر بدانید با ما همراه باشید.

تمایل دارید در کدام بخش کار کنید

تماس با کنکور مشاور

راز موفقیت شما این است که در کنار تلاش و برنامه ریزی دقیق انرژی های مثبت را نیز جذب کنید و به این باور برسید که شما یک خانم و یا آقای مهندس هستید. برای چند دقیقه در روز چشمان خود را ببندید و خود را در دفتر تجسم کنید.  ما علاوه بر توضیح به تجسم شما نیز کمک می کنیم.

شایان به ذکر است که مهندس ها تمام تلاش خود را می کنند تا هزینه های ساخت و ساز را کم کنند تا شرکت به سود بیش تری برسد از این رو باید مهندس عمران با قسمت های مالی یک شرکت و حتی حسابداری آن در ارتباط باشد.

علاوه بر این ها پس از محاسبات باید به منطقه ی مورد نظر برود و تحقیقات خود را شروع کند که آیا این زمین پتانسیل ساخت چنین ساختمانی را دارد؟

اگر زمین مورد نظر برای انجام چنین کاری مناسب نیست باید چه کاری انجام بدهد. پس علاوه بر درس خواندن یکی دیگر از لازمه های این رشته هوش و ذکاوت بالا است.

اگر تلاش بالا و نکته سنج خوبی باشید آینده رشته عمران خیلی عالی است. از آن جایی که این رشته شاخه های زیادی دارد بازار کار گسترده ای نیز دارد.

بررسی کنید : قبولی در رشته عمران بدون کنکور

شما می توانید به عنوان یک مهندس عمران هم در شرکت های دولتی و هم غیر دولتی به کار مشغول شوید.  خیلی از شرکت ها و افراد شخصی نیز از مهندس های عمران به عنوان مشاور استفاده می کنند.

  به طور کلی مهندس های عمران در قسمت های نظارت یا همان بخش اداری کار می کنند و یا این که به طراحی ساخته ها و سازه ها مشغول می شوند.

شاخه های رشته عمران

یکی از دغدغه های اصلی بچه ها برای قبولی در این رشته درآمد آن است‌. خوشبختانه رشته ی عمران جز رشته ها و کار های پر درآمد در ایران و هم چنین جهان به حساب می آید‌.

زمانی که شما به عنوان یک مهندس عمران در یک شرکت استخدام شوید علاوه بر حقوق ماهانه هزینه رفت و آمد،  حق مسکن،  حق اولاد و غیره نیز به شما تعلق می گیرد.  لازم است بدانید که شما خودتان نیز می توانید شرکت تاسیس کنید و چندین مهندس را دور یک دیگر جمع کنید و به درآمد فوق العاده بالایی برسید‌ .

چندین عامل در تعیین درآمد این رشته موثر هستند مثلا این دستمزد به تجربه و مهارت فرد بستگی دارد‌. 

جنسیت فرد مورد نظر نیز در این امر دخیل است . معمولا دانش آموزانی که در رشته ی ریاضی فیزیک مشغول به تحصیل هستند به عشق این رشته درس می خوانند.

بازار کار رشته عمران در ایران بالا است و می تواند طیف وسیعی را در بر بگیرد. ما در این بخش به شاخه های این رشته جذاب می پردازیم.

  • ساختمان و شهر سازی
  • پل سازی
  • شهر سازی
  • سد سازی
  • مهندسی آب
  • حفظ محیط زیست

همان گونه که می دانید مهندسی ساختمان و شهر سازی برای ساخت واحد های مسکونی، اداره ها، باشگاه ، کارخانه ، تالار است و راه سازی نیز مشخص است.

پل سازی نیز یک شغل جذابی است که شما می توانید بین شهر و روستا و یا بر روی رودخانه ها پل بسازید. چنان چه دوست دار طبیعت و حفظ محیط زیست هستید می توانید به این کار مشغول شوید و لذت ببرید.

با چه میزان تحصیلاتی می توانید وارد بازار کار شوید

آینده رشته عمران

شایان به ذکر است که برای ورود به بازار کار در این رشته شما باید حداقل لیسانس داشته  باشید. این طبیعی است که هر چه مقطع تحصیلی شما بالا تر برود می توانید راحت تر وارد بازار کار شوید. به مراتب بازار کار برای یک فردی که فوق لیسانس و یا دکتری مهندسی عمران دارد بیش تر است.

بهتر است این نکته را خدمتتان عرض کنیم که اگر می خواهید در اداره های دولتی مشغول به کار شوید بهتر است که در زمینه ی شهر سازی و یا سد سازی درس بخوانید. دقت کنید که شرکت های خصوصی بیش تر در زمینه ی ساخت و ساز فعالیت می‌ کنند‌.

تا به این جای کار ما به شما توضیح دادیم که این رشته چگونه است برای تکمیل آن نیز باید اضافه کنیم که رشته عمران طراحی و مدیریت پروژه است. یک مهندس زبده بدید خطر های احتمال را تشخیص بدهد، بتواند هزینه ها را محاسبه کند،

با مشتری ها و کارفرما ها گفت و گو کند که چه نوع تجهیزاتی و چه مقدار تجهیزات نیاز است و علاوه بر این ها ارزیابی کند که آیا این پروژه محقق می شود یا خیر. دقت کنید که این رشته سه گرایش جدا دارد که آن ها را برای شما نام می بریم.

  1. رشته عمران/ عمران
  2. رشته عمران/ نقشه پردازی
  3. رشته عمران/ آب

از همین حالا با برنامه ریزی دقیق می توانید این رویای خود را محقق کنید‌‌.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست
ظرفیا مازاد
nima

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید