لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

میشه گفت تمام افراد در هر سنی که باشند و قصد تحصیل در هر مقطعی که داشته باشند به مشاوره تحصیلی نیاز دارند. در واقع مشاوره تحصیلی کمک میکند تا شخص از پایه ابتدایی تا آخرین مقاطع تحصیلی دانشگاهی نقشه راه روشنی داشته باشد.

کنکور مشاور بعنوان تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور به شما عزیزان کمک میکند تا با استفاده از مشاوره تحصیلی به این اهداف برسید:

 • کسب نمرات بهتر در طول دوران تحصیل ( از ابتدایی تا دانشگاه )
 • انتخاب رشته صحیح در پایه نهم
 • استعداد یابی تحصیلی
 • رفع اشکال و نحوه آموزش صحیح
 • آشنایی با رشته های دانشگاهی و بازار کار آن ها
 • استعداد یابی شغلی
 • انتخاب رشته صحیح کنکور و آشنایی با آخرین رتبه های قبولی در هر رشته
 • آشنایی با انواع دانشگاه های کشور
 • اطلاع از هزینه رشته ها و دانشگاه های مختلف
 • کسب معدل خوب در امتحانات نهایی متوسطه دوم
 • برنامه ریزی در طول سال تحصیلی
 • رتبه برتر شدن با کسب تجربه از رتبه برترهای کنکور
 • نحوه ورود به مقاطع بالاتر ( کارشناسی ارشد و دکتری )
 • قوانین تغییر رشته در مقطع متوسطه و دانشگاه

در واقع تمام این موارد در حیطه کار مشاوره تحصیلی قرار میگیرد و هر کسی سوالی ذهنش را مشغول کند یا دنبال راه و روش بهتری برای ادامه تحصیل باشد تنها با یک تماس میتواند در کمترین زمان بیشترین بهره وری را داشته باشد.

مشاوره تحصیلی چیست و چه وظایفی دارد؟

راجع به حیطه وظایف مشاوره تحصیلی و مشاور تحصیلی صحبت کردیم و احتمالا الان میتوانید تشخیص دهید که در کدام گروه قرار گرفته اید. بعد از این مرحله به دلیل وجود قوانین زیاد و متنوع و شرایط مختلفی که برای هر کس وجود دارد معمولا باید شخصی مطلع به سوالات شما پاسخ دهد.

پاسخ دهی به سوالات شما و راهنمایی و ساده کردن تصمیم گیری وظیفه مشاور تحصیلی است. در ادامه راجع به وظایف مشاور تحصیلی در رابطه با هر مقطع تحصیلی دقیق تر صحبت میکنیم.

مشاوره تحصیلی در مقطع ابتدایی

از سال اول تا ششم ابتدایی با توجه به شرایط سنی دانش آموزان معمولا خانواده ها با چالش های جدی و طبیعتا نگرانی هایی مواجه هستند. متاسفانه در بسیاری از مدارس کشور کار جدی روی مشاوره تحصیلی دبستان انجام نشده است و همین موضوع باعث میشود دانش آموزان در این سن دچار افت شوند و حتی در مواردی از درس و مدرسه بیزار باشند.

مشاوره تحصیلی مقطع ابتدایی بهتر است توسط شخصی انجام شود که روانشناس است و علاوه بر قوانین آموزشی بتواند با توجه به روحیات دانش آموز برنامه ریزی انجام دهد. پس مهم ترین موضوع در این مقطع ارتباط گیری صحیح و بالا بردن اعتماد بنفس دانش آموزان است.

مشاوره تحصیلی در مقطع متوسطه اول

در پایان مقطع متوسطه اول آزمون های مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار میشود همچنین انتخاب رشته نهم به دهم صورت خواهد گرفت. نمرات پایه هفتم تا نهم در امتیاز نهایی دانش آموزان برای انتخاب رشته تاثیر گذار است.

پس مشاوره تحصیلی میتواند کمکی در فرآیند یادگیری و برنامه ریزی صحیح باشد تا دانش آموزان با بالاترین آمادگی وارد امتحانات شوند . همچنین در زمان انتخاب رشته مشاور تحصیلی با گرفتن تست های مختلفی همچون تست استعداد یابی و شخصیت شناسی به دانش آموز در انتخاب رشته کمک میکند.

ارائه اطلاعات در مورد آزمون مدارس نمونه دولتی و تیز هوشان و نحوه آمادگی برای شرکت در آزمون ها از دیگر وظایف مشاور تحصیلی به شمار می آید. پس اگر این حجم از اطلاعات را لازم داری و میخوای از همین الان کنکور موفقی داشته باشید حتما از مشاور تحصیلی استفاده کن.

مشاوره تحصیلی در مقطع متوسطه دوم

متوسطه دوم بسیار سرنوشت ساز است . نمرات امتحانات نهایی از همان پایه دهم ارزش زیادی دارند و قسمتی نمره کلی داوطلبان را شامل میشود. همچنین از همان پایه دهم باید روی کنکور و یادگیری روش های کنکوری خواندن دروس تمرکز ویژه ای داشت .

مشاور تحصیلی میتواند این خدمات را به شما ارائه دهد:

✔️ برنامه ریزی دقیق در طول سال تحصیلی

✔️ معرفی منابع مناسب با سطح شما

✔️ رفع اشکال در دروسی که دچار مشکل هستید

✔️ آموزش روش های خلاصه نویسی

✔️ معرفی کلاس کنکور یا هر نحوه آموزش دیگری

✔️ معرفی آزمون های آزمایشی مناسب

✔️ ارائه اطلاعات دقیق از قوانین کنکور و ضرایب دروس

✔️ چیدن استراتژی مناسب برای شرکت در کنکور سراسری

✔️ مشاوره انگیزشی در زمان ناامیدی و احساس شکست

مشاوره تحصیلی در زمان انتخاب رشته

مشاور تحصیلی انتخاب رشته باید متخصص باشد تا بهترین و دقیق ترین اطلاعات به شما منتقل شود. از جمله مهم ترین وظابف مشاور تحصیلی در زمان انتخاب رشته این ها هستند:

✔️ ارائه اطلاعات راجع به انواع رشته ها و بازار کار آن ها

✔️ ارائه اطلاعات در مورد انواع دانشگاه های متمرکز و شرایط خاص

✔️ ارائه اطلاعات در مورد شهریه و هرینه های جانبی رشته های دانشگاهی

✔️ ارائه اطلاعات در مورد آخرین رتبه های قبولی در هر رشته

✔️ معرفی سهمیه های مشخص شده توسط سازمان سنجش

✔️ معرفی دانشگاه ها و شرایط آن ها ( دولتی ، پردیس ، آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی )

مشاوره تحصیلی در زمان کارشناسی ارشد

بعد از پایان مقطع کارشناسی تمامی دانشجویان زیر مجموعه وزارت علوم و وزارت بهداشت میتوانند در آزمون های کارشناسی ارشد این دو وزارت خانه شرکت کنند یا حتی نسبت به رشته کارشناسی تغییر رشته ای در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشند.

مشاور تحصیلی اطلاعات خوبی در مورد منابع ازمون ارشد یا شرایط شرکت در کنکور سراسری به شما میدهد همچنین در صورتی که امکان قبولی در دانشگاه بدون کنکور وجود داشته باشد بهترین مسیر را معرفی خواهد کرد.

اگر برای ادامه تحصیل سردرگم هستید یا هیچ اطلاعاتی راجع به حداقل رتبه های مورد نیاز برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد ندارید میتوانید با مشاور تحصیلی متخصص در کارشناسی ارشد ارتباط بگیرید تا مسیرتان روشن شود.

مشاوره تحصیلی در زمان دکتری

افرادی که از بنیه علمی خوبی برخوردار هستند یا با هدف تدریس در دانشگاه و جذب هیئت علمی وارد پروسه تحصیلات تکمیلی شده اند میتوانند از مشاور تحصیلی اطلاعات خوبی در مورد نمرات لازم برای قبولی در کنکور دکتری یا نحوه مصاحبه دانشگاه های مختلف کشور بگیرند.

همچنین با توجه به وجود دانشگاه های بدون کنکور در مقطع دکتری و بی اطلاعی بسیاری از داوطلبان میتوان با راهنمایی هایی که توسط مشاور تحصیلی انجام میشود حتی بدون کنکور وارد دکتری شد.

مشاوره تحصیلی در مورد قوانین آموزشی

ممکن است کسانی بخواهند تغییر رشته بدهند اما اطلاعاتی نداشته باشند.

ممکن است کسانی قصد انصراف از تحصیل داشته باشند اما در رابطه با قوانین انصراف و تحصیلی مجدد چیزی نمیدانند.

ممکن است کسانی در وضعیت اخراج قرار گرفته باشند اما در مورد تبعات آن اطلاعاتی ندارند.

شهریه هر کدام از دانشگاه های آزاد ،پردیس ، پیام نور و غیر انتفاعی متفاوت است آیا در مورد این ها اطلاعاتی دارید؟

میشود از مشاور تحصیلی حتی در مورد انتخاب واحد دانشگاه و زمانی که به این موضوع اختصاص پیدا کرده است مشاوره گرفت یا برای انجام انتخاب واحد کمک گرفت.

کسانی هم که میخواهند کنکور مجدد دهند نیاز به مشاور تحصیلی دارند مخصوصا دانشجویان روزانه و آقایون به دلیل سربازی !

مشاوره تحصیلی آنلاین

در مجموعه کنکور مشاور راه های ارتباطی مختلفی برای مشاوره در نظر گرفته شده است. ما سعی کردیم حتی ویژگی های شخصیتی بعضی از افراد هم برای ارائه مشاوره در نظر بگیریم. برای مثال بعضی از افراد فقط دنبال مشاوره تلفنی هسند و بر عکس این ها کسانی هستند که دوست دارند در پیام رسان ها بصورت چت مشاوره کنند.

از هر کجای ایران و حتی جهان که هستی میتونید با این روش ها با کنکور مشاور و مشاورین ما در ارتباط باشید:

✔️ مشاوره تحصیلی از طریق واتساپ

✔️ مشاوره تحصیلی از طریق تلگرام

✔️ مشاوره تحصیلی از طریق اینستاگرام

✔️ مشاوره تحصیلی تلفنی

✔️ مشاوره تحصیلی از طریق تماس تصویری

کنکور مشاور علاوه بر مشاوره آموزش های تصویری در قالب ویدیو و پادکست در شبکه های اجتماعی پر طرفدار منتشر میکند و شما عزیزان میتوانید با ورود به این شبکه ها و عضویت در یکی از کانال های ما از ویدیو های آموزشی و آخرین اخبار تحصیلی کشور مطلع شوید.

 • کانال کنکور مشاور در آپارات
 • کانال کنکور مشاور یوتیوب
 • کانال کنکور مشاور در ایتا

خدمات ارائه شده توسط مرکز مشاوره تحصیلی کنکور مشاور

در کنکور مشاور از بهترین مشاوران تحصیلی کشور در زمینه های تخصصی خودشان استفاده میشود. برای مثال اگر مشاوره دکتری بخواهید قطعا با شخصی که خودش دارای مدرک دکتری است صحبت میکنید یا اگر دنبال انتخاب رشته هستید به کارشناسان شناخته شده انتخاب رشته متصل میشوید.

در مورد کنکور و مشاوره تحصیلی هم که کنکور مشاور دارای مجوز رسمی آموزش و پرورش تهران است و علاوه بر اینکه میتوانید با رتبه برترهای کنکور در رشته خودتان همراه شوید در تمام دروس اختصاصی در 5 گروه آزمایشی کنکور بصورت گروهی ، خصوصی و آنلاین کلاس برگزار میشود.

مهم ترین خدمات کنکور مشاور:

 • مشاوره تحصیلی ابتدایی
 • مشاوره تحصیلی متوسطه اول
 • مشاوره تحصیلی دبیرستان
 • مشاوره تحصیلی کنکور
 • مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ( تمام رشته ها )
 • مشاوره تحصیلی دکتری
 • مشاوره تحصیلی انتخاب رشته
 • مشاوره تحصیلی وزارت بهداشت
 • مشاوره تحصیل در خارج از کشور

قیمت مشاوره تحصیلی 

با توجه به مشکلات اقتصادی که بصورت فراگیر در سراسر کشور وجود دارد و در نظر گرفتن این شرایط سعی کردیم هزینه هایی کمتر از هزینه متوسط دیگر موسسات در نظر بگیریم تا تمام افراد با هر شرایطی از سراسر کشور بتوانند همچون کسانی که در امکانات آموزشی کامل هستند و البته نتیجه هم میگیرند قدرت رقابت داشته باشند.

خدمات کنکور مشاور + هزینه
نوع مشاورهزمان مشاورههزینه
ابتدایی30 دقیقه  150 هزار تومان
متوسطه اول30 دقیقه  150 هزار تومان
متوسطه دوم30 دقیقه  150 هزار تومان
کارشناسی ارشد30 دقیقه  150 هزار تومان
دکتری30 دقیقه  150 هزار تومان
استعداد یابی60 دقیقه400 هزار تومان
قوانین آموزشی20 دقیقه 150 هزار تومان
انتخاب واحد دانشگاه60 دقیقه250 هزار تومان
پشتیبانی کنکورماهانه800 هزار تومان
انتخاب رشته سراسری2 جلسه2 میلیون تومان
انتخاب رشته آزاد1 جلسه1 میلیون تومان
انتخاب رشته بدون کنکور1 جلسه700 هزار تومان

جهت هماهنگی برای استفاده از خدمات مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی تلفنی (شبانه روزی)

میتوانید در آکادمی کنکور مشاور بصورت شبانه روزی از خدمات مشاوره استفاده کنید. با توجه به نیاز مخاطبان مخصوصا در مواقع حساسی همچون انتخاب رشته کنکور و اعلام نتایج آزمون ها در تمام مقاطع تحصیلی همچنین نیاز کنکوری ها به پشتیبان تحصیلی در هر لحظه شرایط مشاوره بصورت شبانه روزی در تمام حالات گفته شده میسر شده است.

در هر زمان میتوانید با ما تماس بگیرید تا در لحظه با مشاور متخصص در زمینه سوالان متصل شوید و بدون اتلاف وقت و تحت استرس بودن به جواب صحیح برسید.

مرکز مشاوره تحصیلی در تهران

مجموعه تخصصی کنکور مشاور واقع در منطقه 2 تهران است. با توجه به موقعیت مکانی مناسب دسترسی برای تمامی افراد ساکن در غرب ، شمال غرب و جنوب غرب وجود دارد. همچنین کسانی که در دیگر نقاط تهران هستند میتوانند به راحتی از طریق وسایل نقلیه عمومی برای مشاوره حضوری مراجعه کنند. کنکور مشاور در صادقیه تهران قرار دارد.

افرادی که ساکن تهران و کرج نیستند یا برای دریافت مشاوره تحصیلی بصورت تلفنی یا آنلاین راحت تر میباشند میتوانند تنها با یک تماس وقت مشاوره خود را در رابطه با هر کدام از خدمات کنکور مشاور رزرو کنند.

نکته

هیچ گونه تفاوتی در کیفیت مشاوره حضوری و تلفنی یا آنلاین وجود ندارد و مشاوران پاسخگو یکسان هستند اما حسب علاقه مندی مخاطبان و ایجاد شرایط بهتر جهت دریافت خدمات مشاوره امکان انتخاب نحوه مشاوره با شما است.

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

Read More »
انصراف از دانشگاه پیام نور

انصراف از دانشگاه پیام نور

انصراف از دانشگاه پیام نور یکی از تصمیمات سخت و مهم در زندگی دانشجویان است. این تصمیم ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عدم

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید