لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

قبولی در رشته ی عمران بدون کنکور

قبولی در رشته ی عمران بدون کنکور

قبولی در رشته ی عمران بدون کنکور با روش های مختلف امکان پذیر می باشد. رشته ی عمران از رشته های مورد علاقه ی داوطلبان رشته ی ریاضی است. به گونه ای که برخی از دانش آموزان به امید تحصیل در رشته عمران و مهندس عمران شدن تحصیلات خود را ادامه می دهند.

اما همه ی کسانی که به رشته ی عمران علاقه مند هستند به شرکت در آزمون سراسری علاقه مند نیستند. همانطور که می دانید هر سال دانشگاه های مختلف کشور در رشته های مختلف بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

رشته ی عمران هم یکی از این رشته ها است که داوطلبان زیادی تمایل دارند بدون شرکت در آزمون سراسری در رشته ی عمران درس بخوانند.

دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند به رشته ی مهندسی عمران در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کاردانی و یا ارشد و دکتری می توانند بدون کنکور در این رشته تحصیل کنند اما شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کاردانی با مقطع ارشد و دکتری بسیار متفاوت است.

قبولی در رشته ی عمران بدون کنکور

قبولی در رشته ی عمران بدون کنکور در مقطع کارشناسی و کاردانی

در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه های مختلف کشور بدون کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. منظور از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی این است که داوطلبین بر اساس معدل کتبی خود می تواند شرایط احراز صلاحیت را کسب نمایند.

اما نکته ی قابل توجه این است که این معدل برای همه ی دانشگاه ها یکسان نیست و میزان معدل پذیرفته شده به اعتبار و نوع دانشگاه بستگی دارد.

بررسی کنید : قبولی در رشته معماری بدون کنکور

دانشگاه های دولتی که بر اساس سوابق تحصیلی در رشته ی عمران دانشجو می پذیرند به ویژه در دوره روزانه به دلیل شرایط مناسب تحصیل رایگان و بدون شهریه قطعا سخت گیری بیشتری نسبت به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی و دانشگاه های آزاد دارند.

بنابراین هنگام انتخاب رشته به اعتبار و سطح دانشگاه ها دقت کنید. و توجه داشته باشید که همه ی دانشگاه های دولتی در رشته ی عمران بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند.

لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور در رشته ی عمران دانشجو می پذیرند در سایت سازمان سنجش موجود می باشد. علاوه بر این در سایت دانشگاه ها نیز اطلاعیه های پذیرش در رشته های بدون کنکور به همراه شرایط لازم درج می شود.

قبولی در رشته عمران بدون کنکور در مقطع کارشناسی و کاردانی

دانشگاه های ارائه دهنده عمران بدون کنکور

معمولا رشته ی عمران در دانشگاه هایی که با کنکور ارائه می شوند بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی هم ارائه می شود. و داوطلبان می توانند دفترچه ی مقطع خود را دانلود نماید و لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور در رشته ی عمران دانشجو می پذیرند را مشاهده نماید  و سپس اقدام به انتخاب رشته نماید.

دانشگاه های مختلف کشور اعم از دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه و دانشگاه پیام نور و دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی . دانشگاه پردیش خود گردان در زمان ثبت نام بدون کنکور رشته های مختلفی را ارائه می دهند.  رشته ی عمران هم معمولا یکی از رشته هایی است که اغلب در لیست رشته های ارائه شده ی بدون کنکور وجود دارد.

دفعات پذیرش عمران بدون کنکور بسته به نوع دانشگاه ها متفاوت است و اما به طور معمول در دو مرحله مهر ماه و بهمن ماه است. به عنوان مثال آن دسته از عزیزانی که می خواهند در رشته ی عمران بدون کنکور در داشگاه پیام نور تحصیل کنند هم در مهر ماه و هم در بهمن ماه می توانند اقدام به ثبت نمایند.

کسانی که در رشته ریاضی تحصیل کرده اند می توانند با دریافت مشاوره کنکور ریاضی و دریافت برنامه ریزی با انتخاب درست در دانشگاه ها، بدون آزمون وارد رشته عمران شده و تحصیلات خود را ادامه دهند.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید