مشاوره کنکور تجربی

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

همانطور که میدانید کنکور سراسری تجربی را می توان پرمتقاضی ترین کنکور در بین گروه های آزمایشی دانست. اکثر داوطلبان کنکور سراسری تجربی به دنبال قبولی در رشته های پرطرفدار هستند و به همین علت مشاوره کنکور تجربی اهمیت بسیاری پیدا می کند.

پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی رشته هایی هستند که بیشتر داوطلبان در صدد رسیدن به ان میباشند. ولی درصد کمی از آن ها موفق به قبولی در رشته های فوق می شوند.

زیرا علاوه بر کم بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه ها برای این رشته ها، داوطلبان باید رتبه قبولی کنکور که در رشته تجربی رتبه بسیار مناسبی محسوب می شود، کسب کنند.

بنابراین قبولی در رشته های فوق در گروه تجربی فرایندی بسیار سخت است که حتما با یک برنامه ریزی دقیق و بموقع میتوان به این هدف سخت رسید.

 کنکور تجربی زیر نظر مشاور

مشاوره کنکور تجربی
مشاوره کنکور تجربی

سالانه دانش آموزان از منابع اموزشی و کلاس های تست استفاده میکنند. تا به به هدف والای خود برسند. ولی لازم به ذکر است که بگوییم اولین قدم در جهت برنامه ریزی مراجعه به مشاور میباشد.

تا راهکار های اصولی و برنامه ریزی ای دقیق را در اختیار شما بگذارند.دروس عمومی درس تجربی و دروس اختصاصی ان هرکدام تکنیک خاصی برای تست زدن دارند که باید این تکنیک ها را به خوبی بدانید تا بتوانید مهارت تست زنی را پیدا کنید.

هر کدام از این دروس شیوه ی خواندن بخصوص خود را دارند. که باید طبق اصول خواندن پیش روید تا در کمترین زمان ممکن و با بیش ترین بازدهی به نتیجه برسید.

البته قصد ما این نیست که داوطلبان را بترسانیم. ولی باید با واقعیت روبرو شد. اگر طبق برنامه ای دقیق و با تمام تلاش خود و با تمام انگیزه خود، در این مسیر قدم گذاریدف به نتیجه خواهید رسید.

مشاوره کنکور تجربی

آینده شغلی رشته های تجربی

با توجه به مباحث بالا همانطور که اشاره کردیم گروه تجربی دارای رشته های است که تحصیل در آن آینده شغلی خوبی برای داوطلب به همراه دارد.

دانش آموزانی که می خواهند در رشته علوم تجربی تحصیل کنند باید قبل از انتخاب این رشته آگاهی های خود را در این زمینه بالا ببرند تا موفق تر عمل کنند.

یک مشاور خوب با آگاهی کامل از کد رشته ای تجربی به آنها کمک خواهد کرد تا بر حسب علاقه و توجه به آیند کاری آن رشته آنها را راهنما باشد.

اما ما به شما این اطمینان را می دهیم که اگر بتوانید در قبولی کنکور تجربی موفقیت آمیز عمل کنید قطعا میتوانید در یک رشته آینده دار منتهی زیر نظر یک مشاور خوب تحصیل نمایید. اگر بخواهیم از رشته های آینده دار گروه تجربی با شما سخن بگویم مطمئنا بازار کار رشته های پزشکی، پرستاری و هوش بری نسبت به دیگر رشته ها بهتر است.

علت اهمیت مشاوره کنکور تجربی ؟

علت اهمیت مشاوره کنکور تجربی

برای آشکار شدن اهمیت مشاوره کنکور تجربی به بررسی کوتاه این گرایش و اهمیت آن برای داوطلبان کنکوری می پردازیم. تفاوت رشته تجربی از نظر تحصیل با سایر رشته‌ها آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری نشان دهنده این مسله است که اکثر داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت نام می کنند.

می‌توان گفت که بعد از زیست و شیمی که اصلی‌ترین دروس رشته تجربی است، اگر داوطلب کنکوری در ریاضی و فیزیک نیز از پایه قوی باشد از سایر رقبیان خود پیشی می‌گیرد؛ لذا دانش آموزی که رشته تجربی را انتخاب می‌کند حتماً برای رسیدن به موفقیت، به تمام مباحث این رشته مسلط شود و خود را تقویت کنند.


کنکور رشته تجربی دارای ۵ زیر گروه است که ضرایب هر زیر گروه در دروس اختصاصی با هم متفاوت اند لذا باید به این نکته توجه کنید که رشته موردنظرتان در کدام زیر گروه قرار دارد و ضرایب دروس اختصاصی آن چقدر است و با دیگر زیر گروه‌ها چه تفاوتی دارد.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی

«طبق آمار سنجش در بین رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ کشوری پر طرفدارترین رشته‌ها، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بوده‌است.»

حال که به این مسله پرداختم متوجه می شویم که اهمیت مشاوره در این زمینه چقدر زیاد است. در زیر به چند نکته در مورد یک مشاور خوب اشاره می کنیم.

شرایط انتخاب مشاور مناسب برای مشاوره کنکور تجربی

مشاور خوب باید خود به لحاظ کاری شرایط موفقیت را طی کرده باشد تا بتواند نتنها به صورت نظری بلکه تجربه هم یک راهنمایی خوب و موفق باشد. هرچه یک نفر اطلاعات داشته باشد اما هیچ جای تجربه را در مشاوره دادن نمی گیرد.

یک مشاوره قابل اعتماد باید از تمامی منابع و ویرایش‌های جدید آگاه و مسلط بوده و اطلاعاتش در زمینهٔ کتب جدید کنکوری به روز باشد. روز به روز به تعداد منابع آموزشی کنکور اضافه می‌شود که قطعاً تمامی آنها برای دانش آموزان مفید نخواهند بود؛ بنابراین باید منبعی به دانش آموز معرفی شود که متناسب با سطح وی بوده و او را برای کنکور آماده کند.

تسلط نسبی و قابل قبولی بر مباحث داشته باشد. تا درصورت کسب نتایج ضعیف داوطلب، تشخیص دهد که درجهٔ سختی و آسانی آن مبحث چقدر بوده‌است. پس صرف اینکه مشاور مهندس یا دکتر باشد کافی نیست؛ بلکه مشاور باید در حداکثر درس‌ها تسلط کافی داشته باشد.

به برنامه‌ریزی کنکوری مسلط باشد و بتواند از تجربیات خود برای یک برنامه‌ریزی اصولی و حرفه ای برای هر تیپ داوطلب کنکوری را انجام دهد. داشتن یک برنامه سخت و فشرده تضمینی برای موفقیت در کنکور نیست و در برخی موارد می‌تواند نتیجه معکوسی هم داشته باشد.

به همین اطر برنامه‌ریزی کنکور باید به گونه انجام شود که در ابتدا آسان و به مرور زمان سخت شود. علاوه بر این، برنامه باید انعطاف‌پذیر باشد. به این معنا که در صورت انجام نشدن بخشی از آن، امکان جبرانش در روزهای بعدی باشد.

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی

شرایط انتخاب مشاور مناسب برای مشاوره کنکور تجربی

مشاوره برای کنکور تجربی زمانی تاثیر گذار و موثر جلو می رود که مشاور بهترین منابع را معرفی کند. چرا که استفاده از کتاب های کمک آموزشی غیرمعتبر نه تنها کمکی به پیشرفت و یادگیری شما نمی کند بلکه با سوالات غیراستاندارد، سردرگم و مضطرب خواهید شد.

در این کنار مشاور باید از ارائه منابع متعدد که منجر همچنین استفاده از منابع کمک آموزشی متعدد که باعث آشفتگی ذهنی دانش آموز می شود خوداری کند. بنابراین مشاور باید با تسلط کامل بر مباحث کتاب درسی، با استفاده از یک منبع مناسب، به دانش آموز کمک کند.

مشاوره در زمینه رشته های دانشگاهی

از نقطه نظر یک مشاوره کنکور تجربی مناسب باید دقت کنید که چه رشته هایی در زیر گروه تجربی قرار دارد. مشاور با توجه به اهمیت هر یک از دروس در زیر گروه های کنکور تجربی به تکیه و تمرکز شما بر هر درس مشخص می کند.

با توجه به اینکه ضریب دروس به چه صورت است، باید برای موفقیت یک برنامه ریزی مناسب در کنکور تجربی را انجام دهید. تا بتوانید با توجه به میزان توانمندی ها و اهمیت دروس زمان بندی مناسب را به کمک مشاور انجام دهید.

انتخاب رشته

یکی دیگر از مباحثی که در مشاوره کنکور تجربی اهمیت دارد و مشاور خوب باید به ان توجه کند اگاهی از رشته های مختلف است و بر اساس علاقه و ضریب های دانش آموز رشته ای که در ان موفق می شود را انتخاب کند.

*****برای دریافت برنامه ریزی کنکور تجربی کلیک کنید*****

آخرین مقالات کنکور مشاور

درس خواندن در ماه رمضان

درس خواندن در ماه رمضان

کنکوری ها در طول سال کنکور مراحل و شرایط مختلفی را پشت میگذراند که یکی از آن ها ماه رمضان است همچنین اینکه امسال ماه

Read More »
معرفی رشته مترجمی زبان انگلیسی

معرفی رشته مترجمی زبان انگلیسی

برای معرفی رشته مترجمی زبان انگلیسی باید بگوییم که یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی است. این رشته در اکثر دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی ارائه

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید