لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

منابع کنکور ریاضی 1403

منابع کنکور ریاضی

گروه ریاضی و فنی در کنکور سراسری داوطلبان علاقه مند و البته باهوش و پر قدرتی از نظر درسی و ذهنی دارد . برای رقابت با این داوطلبان مخصوصا دانش آموزان مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نیاز است تا منابع کنکور ریاضی به درستی انتخاب شود .

در این مقاله بطور مفصل به ابن موضوع پرداخته میشود که بهترین منابع کنکور ریاضی برای دانش آموزان در سطوح مختلف چه منابعی است همچنین به شما خواهیم آموخت تا چطور منابع مناسب خودتان را انتخاب کنید . تا انتها با کنکور مشاور همراه شو و این مطالب طلایی را از دست نده !

منابع کنکور ریاضی 1403 معرفی شده سازمان سنجش

سازمان سنجش هر سال منابعی که قرار است از آن سوالات کنکور در دروس اختصاصی طرح شود را معرفی میکند . منابعی که سازمان سنجش معرفی میکند در واقع همان کتاب های درسی به همراه سال چاپ و اینکه برای هر کدام از سال های دهم تا دوازدهم کدام قسمت ها شامل طرح سوال است میباشد .

پس نباید از سازمان سنجش انتظار داشت تا منابع کمک آموزشی کنکور هم معرفی کند و به نوعی تبلیغاتی برای انتظارات خاصی انجام دهد . در ابتدا منابعی که توسط سازمان سنجش اعلام شده است را به شما معرفی میکنیم .

موضوعات مرتبط : برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

لیست دروس منابع کنکور ریاضی 1403

درس

پایه تحصیلی

سال چاپ

ریاضی

ریاضی 1 ( دهم ) 

1399

 هندسه 1 ( دهم )

1399

حسابان 1 ( یازدهم )

 1400

 هندسه 2 ( یازدهم )

 1400

آمار و احتمال ( یازدهم )

1400

حسابان 2 ( دوازدهم )

1401

هندسه 3 ( دوازدهم )

1401

گسسته ( دوازدهم ) 

1401

فیزیک

 فیزیک 1 ( دهم )

1399

فیزیک 2 ( یازدهم )

1400

فیزیک 3 ( دوازدهم )

1401

شیمی

شیمی 1 ( دهم )

1399

شیمی 2 ( یازدهم )

1400

شیمی 3 ( دوازدهم )

1401

نکته

باید در سال کنکور بطور مرتب پیگیر اخبار سنجش باشید چرا که در طول سال اصلاحیه ها و حذفیاتی از سوی سازمان سنجش اعلام میشود که دیگر لازم نیست آن ها را بخوانید در نتیجه در زمان صرفه جویی خواهد شد .

داشتن مشاور کنکور در همین مواقع میتواند کمک داوطلب کنکوری باشد تا بجای اینکه ذهنش درگیر این موارد شود با تمام تمرکز فقط روی برنامه و اجرای آن متمرکز باشد .

بهترین منابع کنکور ریاضی پیشنهادی توسط کارشناسان کنکور مشاور

بهترین منابع کنکور ریاضی

آکادمی کنکور مشاور با در اختیار داشتن رتبه برترهای کنکور ریاضی بعنوان مشاور و پشتیبان کنکور و استفاده از تجربیات این عزیزان بهترین منابع کنکور ریاضی را بعد از بررسی های فراوان مشخص کرده است که در ادامه به معرفی آن ها بر اساس هر درس تخصصی میپردازیم .

موضوعات مرتبط : راهنمای جامع انتخاب رشته ریاضی

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس ریاضی

درس ریاضی با ضریب 12 مهم ترین درس در کنکور ریاضی است و میتواند تا حد زیادی در سرنوشت داوطلب تاثیر گذار باشد . برای درس ریاضی از این منابع استفاده کنید .

بهترین منابع هندسه کنکور

✔️ کتاب جامع هندسه نشر الگو

✔️ کتاب هندسه خیلی سبز

✔️ کتاب میکرو طلایی هندسه گاج

بهترین منابع برای حسابان کنکور

✔️ کتاب حسابان خیلی سبز

✔️ کتاب میکرو طلایی حسابان گاج

✔️ کتاب ریاضیات پایه و جسابان مهر و ماه

✔️ کتاب حسابان نشر الگو

بهترین منابع برای آمار و احتمال و گسسته کنکور

✔️ کتاب جامع خیلی سبز

✔️ کتاب جامع نشر الگو

✔️ کتاب جامع مهر و ماه

✔️ کتاب میکرو طلایی گاج

توجه

هر کدام از منابع معرفی شده برای درس ریاضی دارای سطح بندی مشخص است و داوطلب کنکور ریاضی برای انتخاب بهترین منابع کنکور ریاضی لازم است تا حتما با توجه به سطحی که دارد منبع مناسبی انتخاب کند .

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس فیزیک

درس فیزیک با ضریب 9 در رده دوم دروس مهم کنکور ریاضی قرار میگیرد . داوطلبانی که درس فیزیک را بالای 70 درصد میزنن تا اندازه زیادی از دیگر رقبا پیشی میگیرند و میتوانند موفق شوند . برای موفقیت در درس فیزیک از این منابع استفاده کنید .

✔️ کتاب میکرو طبقه بندی گاج

✔️ کتاب میکرو طلایی گاج

✔️ کتاب فیزیک پایه به پایه خیلی سبز

✔️ کتاب فیزیک مهر و ماه

✔️ کتاب فیزیک نشر الگو

توجه

در درس فیزیک هم باید در زمان انتخاب منابع کنکور بشدت مراقب سطح خودتان باشید و دقیقا مانند برنامه ریزی که امری شخصی سازی شده است منابع درس فیزیک هم باید شخصی سازی شود . زمانی از مناسب ترین منابع کنکور ریاضی بهره مند خواهید شد که دقیقا مطابق توانایی های شما باشد .

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس شیمی

درس شیمی از کنکور 1402 به بعد دارای ضریب 7 است . ضریب این درس برای کنکور 1403 افزایش پیدا کرده است . با توجه به اینکه شیمی دارای قسمت مفاهیم و مسائل است و خیلی از داوطلبان کنکور در مسائل شیمی ضعیف هستند با درصد خوب در این درس در نتیجه معجزه خواهید کرد .

✔️ کتاب شیمی مبتکران

✔️ کتاب شیمی پایه به پایه خیلی سبز

✔️ کتاب شیمی نشر الگو

✔️ کتاب شیمی میکرو طبقه بندی گاج

✔️ کتاب شیمی IQ گاج

توجه

برای تعیین سطح در درس شیمی پیشنهاد میکنیم تا با مشاوران کنکور مشاور تماس بگیرید و در یک جلسه کوتاه حضوری یا تلفنی تعیین سطح شوید . با اینکار به راحتی کتاب شیمی مطابق با توانایی های خودتان را انتخاب خواهید کرد .

ویژگی های منابع کنکور ریاضی 1403

ویژگی های منابع کنکور ریاضی

همه داوطلبان می دانند که انتخاب منابع مفید کار سختی محسوب می شود. زیرا تنوع منابع در بازار بسیار زیاد است بنابراین هر داوطلبی که برای خرید منابع کنکور ریاضی اقدام می کند با سردرگمی مواجه می شود .

انتخاب کردن بهترین منبع برای کنکور باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به همه آن ها اشاره میکنیم .

  • بهترین منابع کنکور ریاضی باید حاوی مطالب آموزشی و کمک آموزشی و نکته و تست باشد
  • اعتبار و اصالت طراحان سوال منابع کنکور ریاضی بسیار مهم است
  • منابع مورد نظر باید از کتاب فروشی های معتبر تهیه شود
  • از نظر قیمتی مناسب باشد
  • منبع باید تمامی مباحث و فصول را پوشش دهد
  • استراتژی آموزشی در منبع درسی باید کاملا مشهود و قابل تشخیص باشد
  • سطح منبع کنکوری باید مشخص باشد تا داوطلب انتخاب درستی داشته باشد
  • برای زمان های مختلف سال در منبع آموزشی پیش بینی های لازم انجام شده باشد
  • دسترسی و تهیه منبع راحت باشد

زمانی که گفته می ‌شود اعتبار و اصالت طراحان سوال اهمیت دارد منظور این است که سوالات اگر به دست افراد معتبر طرح شده باشد بدون هیچ کم و کاستی و خطا شما را در رسیدن به هدف تان یاری می کنند .

نکته مهم

بارها تکرار کردیم که انتخاب منابع باید بر اساس سطح داوطلب صورت گیرد بنابراین لازم است علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی خود منابع ویژگی های دانش آموز هم بررسی شود . اگر نمیتونی برای هر درس منابع مناسب خودتو پیدا کنی واجبه که حتما با مشاور صحبت کنی !

سوالات متداول در مورد منابع کنکور ریاضی

آیا می توان برای کنکور ریاضی منابع غیر از کتاب‌ های درسی را هم مطالعه نمود؟

برخی افراد تصور می کنند که تنها می توانند از کتب درسی جهت قبولی در کنکور سراسری استفاده نمایند. اما این طور نیست !

 درست است که سازمان سنجش فقط و فقط کتب درسی را برای منابع سوال کنکور در نظر می گیرد اما همان طور که می دانید رقابت و قبولی در رشته ریاضی بسیار سخت است بنابراین باید آن قدر زیرک و فهمیده باشید که برای دریافت بهتر اطلاعات به دنبال منابع دیگر غیر از کتاب ‌های درسی بروید .

برای هر درس چند منبع بخونیم ؟

لازم نیست در تهیه منابع کنکور ریاضی وسواس داشته باشید و همین ابتدای کار چند منبع تهیه کنید بهتره در ابتدا با توجه به سطحی که دارید یک منبع انتخاب کنید و به مرور منبع دیگری هم بگیرید .

اگر خودم نتونستم تشخیص درستی در انتخاب منابع داشته باشم چیکار کنم ؟

بهتره توسط مشاور با تجربه کنکور تعیین شوید تا از همان ابتدا بهترین منابع کنکور ریاضی برای هر درس به شما پیشنهاد شود .

اگر از ابتدا سراغ منابع با سطح بالا برم ایراد دارد ؟

دقت داشته باشید منابع کنکوری حتما باید مناسب سطح شما باشد در غیر اینصورت زمان زیادی تلف میشود و نتیجه دلخواهی نمیگیرید و مجبور خواهید شد از اول شروع کنید .

بهترین منابع کنکور تجربی کدام هستند ؟

بهترین منابع برای هر کسی متفاوت است ممکن است کسی با شیمی مبتکران نتیجه خوبی بگیرد و داوطلب دیگر با منابع انتشارات نشر الگو پس بازهم تاکید میکنیم بهترین منابع کنکور ریاضی باید بر اساس نیاز شما تشخیص داده شود .

آیا زمان کافی برای مطالعه چند منبع مختلف وجود دارد ؟

اگر برنامه ریزی درستی داشته باشید و در اجرای منابع به درستی عمل کنید قطعا تا کنکور میتوانید حداقل 2 منبع را پوشش دهید و به اتمام برسانید .

سراغ منابع با تست های تالیفی برم یا نه ؟

بهتر است ابتدا روس سوالات استاندارد کنکور مسلط شوید و به اندازه کافی تست بزنید اگر زمانی باقی ماند ایرادی ندارد تست های تالیفی هم زده شود .

در تمام طول سال از یک نوع منبع کنکوری استفاده کنم ؟

سال کنکور به چند بخش تقسیم میشود در نتیجه تابستان ، طول سال تحصیلی و دوران جمع بندی بعد از عید منابع کنکوری مختص خودش را دارد .

منابع کنکور تجربی را از کجا تهیه کنیم ؟

برای تهیه منابع به روز کنکوری با تاریخ انتشار مختص کنکور 1403 میتوانید به کتاب فروشی های معتبر یا سایت خود انتشارات برای تهیه اینترنتی منابع مراجعه کنید .

در پایان

داوطلبان کنکور ریاضی باید دقت داشته باشند که رقبای باهوش و پر تلاشی دارند در نتیجه برای اینکه در رشته های تاپ و دانشگاه های مطرح قبول شوید کار چندان ساده ای ندارید. در نتیجه از همان لحظه شروع برنامه ریزی و اجرای برنامه و در نتیجه انتخاب منابع کنکور ریاضی حتما باید مهندسی شده و با استراتژی عمل کنید . میتونید همین الان با آکادمی کنکور مشاور تماس بگیرید تا مشاوران رتبه برتر ماه بهترین منابع کنکور ریاضی را به شما معرفی کنند .

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید