لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

قبولی در رشته ی کامپیوتر بدون کنکور + راه ها و روش ها

قبولی در رشته ی کامپیوتر بدون کنکور

قبولی در رشته ی کامپیوتر بدون کنکور امکان پذیر است؟ رشته ی مهندسی کامپیوتر از رشته های پر طرفدار است به ویژه در سال های اخیر که آی تی و فناوری اطلاعات پیشرفت زیادی داشته است و همین باعث افزایش علاقه مندی داوطلبان به گرایش مهندسی کامپیوتر شده است.

امروزه رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. چرا که افزایش داوطلبان علاقه مند به رشته ی مهندسی کامپیوتر باعث شده که ظرفیت دانشگاه ها به اندازه ی تقاضای داوطلبان نباشد از سوی دیگر  رقابت زیادی برای قبولی در رشته ی مهندسی کامپیوتر وجود دارد.

بنابراین همه ی افراد نمی توانند از طریق کنکور در این رشته ی پر طرفدار درس بخوانند علاوه براین عده ای وجود دارند که به هر دلیلی تمایل ندارند که  در کنکور سراسری شرکت کنند؛ قبولی در رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور یکی از راه هایی است که این افراد می توانند در رشته ی مورد علاقه ی خود درس بخوانند.

تماس با کنکور مشاور

آیا تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور امکان پذیر است؟

دانشگاه های مختلف کشور در رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشجو می پذیرند و این امر در دوره های مختلف متفاوت است ممکن است دانشگاهی برای یک ترم در این رشته بدون کنکور دانشجو بپذیرد اما در ترم دیگری این عمل صورت نپذیرد.

توجه داشته باشید که تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور برای شما هزینه ی زیادی خواهد داشت اما باید ببینید که آیا اجرش به زجرش می ارزد یا نه؟

اگر از من بپرسید می گویم بله، امروزه بازار کار خوبی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته ی مهندسی کامپیوتر فراهم است و به هر حال هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

شما اگر یک مهندس کامپیوتر ماهر و با تجربه باشید در زمینه های مختلف می توانید مشغول به کار شوید و این امر خط بطلانی می کشد بر روی باور افرادی که اعتقاد دارند که اگر شما در رشته های بدون کنکور دانشگاه های مختلف تحصیل کنید در استخدام دچار مشکل خواهید شد.

مفید برای شما : هر آنچه که باید از رشته مهندسی کامپیوتر بدانید

در بسیاری از موسسات معیار برای پذیرش مهارت شما است که معمولا از طریق مصاحبه و یا کار آزمایشی مشخص می شود. منظور از کار آزمایشی این است که مثلا به شما می گویند یک هفته و یا یک ماه آزمایشی کار کنید اگر تجربه و مهارت خود را در این مدت نشان دهید شما را استخدام می کنند و با شما قرار داد می بندد.

دانشگاه های ارائه دهنده مهندسی کامپیوتر بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور امکان پذیر است؟

دانشگاه های مختلف کشور اعم از دولتی و غیر دولتی در رشته ی مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشجو می پذیرند. اما این پذیرش برای دانشگاه های دولتی محدودیت و سخت گیری بیشتری دارد.

لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند در دفترچه ی انتخاب رشته قابل مشاهده است.

منظور از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی این است که معیار برای قبولی در دانشگاه در رشته ی مهندسی کامپیوتر معدل کتبی است که میزان این معدل متناسب با اعتبار دانشگاه ها است و برای دانشگاه های مختلف متفاوت است.

علاوه بر این در سایت سازمان سنجش و وب سایت و صفحات مجازی دانشگاه ها نیز اطلاعیه های پذیرش بدون کنکور درج می شود. اما همانطور که گفته شد هزینه ی تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی نسبتا زیاد است و دانشجو باید برای هر ترم بر اساس مصوبه ی دانشگاه ها شهریه بپردازد.

لازم است اشاره کنیم که شما می توانید برای دریافت مشاوره تحصیلی از طریق وب سایت کنکور مشاور اقدام کرده و با مشاورین این مرکز به صورت آنلاین در ارتباط باشید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید