لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

چگونه بدون کنکور اتاق عمل قبول شویم ؟

قبولی در رشته اتاق عمل بدون کنکور

چگونه بدون کنکور اتاق عمل قبول شویم ؟  رشته اتاق عمل بدون کنکور چه شرایطی دارد؟ شرایط ثبت نام در رشته اتاق عمل بدون آزمون چگونه است؟ آیا امکان قبولی در رشته های پیراپزشکی مثل رشته اتاق عمل بدون آزمون وجود دارد؟  حداقل معدل برای قبولی در رشته اتاق عمل بدون کنکور چیست؟

خوشبختانه در سال‌های اخیر سازمان سنجش اطلاعیه‌ای را در مورد پذیرش بدون کنکور در رشته های مختلف منتشر نموده است؛ بر اساس این اطلاعیه تمامی دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه های سراسری، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و دانشگاه های علمی کاربردی در رشته های مختلف بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

قبولی در رشته اتاق عمل بدون کنکور

پذیرش بدون کنکور برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه

این اطلاعیه مورد استقبال بسیاری از داوطلبان و خانواده های آنها قرار گرفته است .اما برای داوطلبان گروه علوم تجربی و علاقه مندان به رشته های پزشکی  و پیراپزشکی همچنان این نگرانی وجود دارد که آیا امکان قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید این طور بگوییم که امکان قبولی در رشته های پزشکی بدون کنکور در ایران وجود ندارد اما در رشته های پیراپزشکی در برخی از ورودی ها این امکان  برای داوطلبان وجود دارد که بدون شرکت در آزمون سراسری در رشته های پیراپزشکی مثل رشته اتاق عمل ادامه تحصیل بدهند

اما شرایط قبولی در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با شرایطی که برای دیگر رشته ها وجود دارد متفاوت است . در سال ۱۴۰۰ سازمان سنجش اطلاعیه ای مبنی بر پذیرش بدون کنکور در رشته های پیراپزشکی به پزشکی پزشکی و پیراپزشکی منتشر نکرده است.

اما همچنان این امکان وجود دارد که در سال های مختلف و در ورودی های مختلف در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پذیرش صورت بگیرد و داوطلبان بتوانند بدون شرکت در کنکور سراسری در رشته ی اتاق عمل  ادامه تحصیل بدهند.

قبولی در رشته اتاق عمل بدون کنکور

پذیرش رشته اتاق عمل بدون آزمون چگونه است؟

پذیرش  رشته های پیراپزشکی مثل رشته اتاق عمل بدون آزمون معمولاً هزینه بر است . اگر به لحاظ مالی از تمکن کافی برخوردار هستید و امکان پذیرش در رشته اتاق عمل با سوابق تحصیلی برای شما وجود دارد. برای این منظور می توانید از برنامه ریزی رشته های پیراپزشکی بدون آزمون استفاده کنید.

مفید برای شما : رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

اگر مایل به شرکت در آزمون سراسری نیستید با توجه به وضعیت شغلی مناسبی که در رشته اتاق عمل وجود دارد به احتمال زیاد این هزینه برای شما به صرفه است.

نکته بسیار مهم این است که با توجه به این که شانس پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور همه ساله و برای همه دانشگاه ها و رشته ها وجود ندارد شاید شرکت در آزمون سراسری گزینه مناسب تری برای قبولی در رشته ی اتاق عمل بدون کنکور باشد.

البته این موضوع به این معنی نیست که شما از قبولی در رشته اتاق عمل بدون کنکور ناامید شوید؛ اما اینکه شما به امید اینکه در  رشته اتاق عمل بدون کنکور ثبت نام کنید در آزمون سراسری شرکت نکنید و زمان ثبت نام متوجه شوید که در رشته‌های مورد نظر و دانشگاه مورد نظر شما بدون کنکور امکان پذیرش وجود ندارد می تواند شرایط سخت تری را برای شما به وجود بیاورد.

قبولی در رشته اتاق عمل بدون کنکور

معرفی رشته ی اتاق عمل

رشته ی اتاق عمل از آن رشته هایی است که در میان داوطلبان علوم تجربی محبوبیت زیادی دارد. رشته اتاق عمل رشته های علوم پزشکی است.

دانشجویان رشته اتاق عمل با انواع ابزارها و فناوری‌های مربوط به اتاق عمل و جراحی ها  آشنا می شوند و می آموزند که چگونه از بیمار قبل از عمل و  بعد از عمل و در حین عمل مراقبت کنند.

این افراد در بخش های  مختلف اتاق عمل بیمارستان ها مشغول به کار می شوند و به پزشکان در انجام عمل جراحی موفق کمک می کنند.

هدف از رشته ی  اتاق عمل تربیت و آموزش نیروهای متعهد و متخصصی است که بتوانند به صورت حرفه‌ای و اصولی در اتاق عمل به پزشکان کمک کنند.

در انتها باز هم ذکر یک نکته ضروری به نظر می رسد و آن هم این است اتاق عمل قبول شدن در چند سال اخیر تنها از طریق آزمون صورت گرفته است داوطلبانی که قصد دارند در رشته اتاق عمل بدون آزمون ثبت‌نام کنند بهتر است قبل از هر چیزی از این مسئله اطلاع یابند که  آیا پذیرش بدون آزمون رشته اتاق عمل در سال جاری وجود دارد یا خیر.

ما در این مقاله به برسی چگونه بدون کنکور اتاق عمل قبول شویم؟ پرداختیم امیدوارم پاسخ سوتا خود را گرفته باشید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست
ظرفیا مازاد
nima

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید