لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

قبولی در رشته ی پزشکی بدون کنکور + راه ها و روش ها

قبولی در رشته ی پزشکی بدون کنکور

قبولی در رشته ی پزشکی بدون کنکور چه روش هایی دارد؟ آیا رویای قبولی در رشته ی پزشکی بدون شرکت در آزمون سراسری واقعیت دارد یا خیالی بیش نیست؟ آیا می تواند همانند برخی از رشته ها در رشته ی پزشکی هم بدون کنکور  و تنها بر اساس سوابق تحصیلی تحصیل نمود؟

از آن جایی که رشته ی پزشکی آرزوی بسیاری از دانش آموزان است رقابت زیادی برای تحصیل در این رشته در بین داوطلبان رشته ی تجربی وجود دارد. در واقع بسیاری از دانش آموزان به این دلیل در دوران متوسطه ی خود رشته ی تجربی را انتخاب می کنند که دوست دارند در آینده به عنوان پزشک خدمت کنند. در ضمن می توانند از برنامه ریزی کنکور تجربی برای انتخاب رشته و ثبت نام کمک بگیرند.

اما واقعیت این است که همه ی این دانش آموزان نمی توانند در رشته ی پزشکی درس بخوانند و همین امر تلاش و رقابت دانش آموزان را دوچندان نموده است. در این میان تعدادی از دانش آموزان به دنبال این هستند که بدون کنکور در رشته ی پزشکی درس بخوانند و قصد دارند بدون شرکت در آزمون سراسری دانشگاه قبول شوند.

ما در این مقاله در این باره صحبت خواهیم کرد که آیا بدون کنکور می شود در رشته ی پزشکی درس خواند؟ تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

قبولی در رشته ی پزشکی بدون کنکور

آیا راه میان بر برای قبولی در رشته ی پزشکی وجود دارد؟

سنگین شدن رقابت در کنکور سراسری از یک طرف ظرفیت پایین پذیرش رشته ی پزشکی از طرف دیگر باعث شده است داوطلبان زیادی از قبولی در رشته ی پزشکی نا امید شوند و به دنبال راه های میان بر برای تحصیل در رشته ی پزشکی باشند.

امروزه انواع متعددی از رشته ها وجود دارند که بدون کنکور دانشجو می پذیرند و ممکن است این سوال برای خیلی از داوطلبان مطرح شود که آیا بدون کنکور می شود در رشته ی پزشکی هم قبول شد.

اما واقعیت این است که امکان تحصیل در رشته ی پزشکی بدون کنکور وجود ندارد و تنها در برخی رشته های پیرا پزشکی می توان بدون کنکور در دانشگاه قبول شد.

اما راه میان بری برای تحصیل در رشته ی پزشکی بدون شرکت در آزمون سراسری وجود دارد و آن هم ورود به رشته ی پزشکی از طریق آزمون لیسانس به پزشکی است.

آیا راه میان بر برای قبولی در رشته ی پزشکی وجود دارد؟

ورود به رشته ی پزشکی از طریق آزمون لیسانس به پزشکی

یکی از راه های ورود به رشته ی پزشکی شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی است. این نواع پذیرش با استفاده از یک آزمون هماهنگ توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می شود و تنها افرادی که از یک سری شروط بهره مند باشند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

این آزمون با کنکور سراسری دو تفاوت دارد:

اول اینکه تعداد متقاضیان نسبت به داوطلبان کنکور سراسری کمتر است.

دوم اینکه بسیاری از علاقه مندان به رشته ی پزشکی از چنین آزمونی اطلاع ندارند.

پذیرش پزشکی از طریق آزمون لیسانس به پزشکی حدود 10 سال است که افتتاح شده است و با این هدف ایجاد شد که راهی باشد برای تحصیل در رشته ی پزشکی بدون شرکت در کنکور سراسری.

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی چیست؟

  • داوطلبین باید مدرک تحصیلی کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته ی یکی از رشته های گروه های آزمایشی تجربی و ریاضی و فنی را داشته باشند.
  • حداقل معدل دیپلم برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی 18 و حداقل معدل لیسانس 16 است لذا داوطلبانی که معدل دیپلم آن ها زیر 18 و معدل لیسانس آن ها زیر 16 باشند از شرکت در این آزمون معذورند.

پذیرش در آزمون لیسانس بدون کنکور بدین نحو است که تمامی داوطلبین واجد شرایط ابتدا در آزمون کتبی شرکت می کنند و پس مصاحبه در صورت قبولی می توانند در رشته ی پزشکی تحصیل کنند.

بنابراین شرکت در آزمون لیسانس پزشکی دو مرحله دارد مرحله ی اول آزمون کتبی و مرحله دوم مصاحبه و هر کدام 50 درصد در پذیرش داوطلبین موثر هستند.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید