رشته های پولساز رشته ریاضی

 

یکی از پارامتر های انتخاب رشته توسط دانش آموزان پولساز بودن آن است. یعنی برای آن ها اهمیت زیادی دارد که رشته ای را انتخاب کنند که در آینده بتوانند درآمد زیادی کسب کنند. از این رو امروز می خواهیم در مورد رشته های پولساز رشته ریاضی صحبت کنیم. در واقع شما عزیزان رشته ریاضی و فیزیک را که در دبیرستان انتخاب می کنید پس از شرکت در آزمون سراسری کنکور، باید انتخاب رشته دانشگاهی را انجام دهید. در واقع انتخاب رشته دانشگاهی است که آینده شغلی شما را تعیین می کند. رشته ریاضی فیزیک هم دارای شاخه های بسیار زیادی در دانشگاه است که هر یک به سمت و سوی از اشتغال در جامعه می ‌روند. برای اطلاع از رشته های پولساز رشته ریاضی بند های بعد را مورد مطالعه قرار دهید با کنکور مشاور همراه باشید.

انواع رشته های پولساز رشته ریاضی

رشته های پولساز رشته ریاضی

رشته های دانشگاهی رشته ریاضی متفاوت و متنوع هستند. شما عزیزان می توانید بر اساس علایق و توانایی خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید و در صورت امکان ادامه دهید تا به هدف خود برسید. رشته های پولساز رشته ریاضی فیزیک به شرح زیر است:

  • رشته های مهندسی از پر درآمد ترین رشته های ریاضی است مثل مهندسی مکانیک و الکترونیک
  • مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق و مهندسی راه و شهر سازی
  • مهندسی عمران و مهندسی معماری و مهندسی هوافضا
  • مهندسی نفت و مهندسی گاز و مهندسی پلیمر
  • مهندسی پزشکی و مهندسی نرم‌ افزار

هر یک از این رشته ها می توانند پول ساز و آینده دار باشند اما نکته مهم دیگر در انتخاب رشته این است که بتوانید قبولی بهترین دانشگاه را هم به دست آورید. زیرا استخدام شدن و به دست آوردن شغل با فارغ التحصیلی از بهترین دانشگاه ها بسیار راحت تر است. آینده و بازار شغلی هر یک از این رشته ها را در ادامه برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

آینده شغلی رشته های ریاضی

یکی از پر درآمد ترین رشته های دانشگاهی رشته ریاضی مربوط به رشته هوافضا است. افرادی که در رشته هوافضا تحصیل می‌ کنند پس از فارغ التحصیلی می ‌توانند در مراکز ساخت و تعمیر هواپیما مشغول به کار شوند هم چنین می ‌توانند در ساخت تجهیزات هواپیمایی نیز فعالیت کنند. قطعاً می دانید که تجهیزات و لوازم هواپیمایی بسیار گران قیمت هستند. از این رو این رشته هم می‌ تواند درآمد بسیار زیادی در آینده ایجاد کند. از دیگر رشته های پر درآمد در بازار ایران می ‌توان به رشته مهندسی معماری اشاره نمود. مهندسین معمار می توانند در هر کجای کشور نقشه های ساختمانی را طراحی کنند و از این طریق درآمد بسیار بالایی کسب کنند. حال این ساختمان می ‌تواند مربوط به هتل و برج و مدرسه و کافه و رستوران و غیره باشد.

بازار رشته های ریاضی

رشته های پولساز رشته ریاضی

از رشته هایی که در آینده می توان آن ها را جزو مشاغل پر درآمد دسته بندی نمود رشته مهندسی عمران و راه و شهر سازی است. زیرا از فارغ التحصیلان این رشته برای طراحی و شهر سازی استفاده می شود بنابراین می توان گفت بازار شغلی خوبی در کشور عزیزمان ایران خواهند داشت. پس از آن می توان به رشته های مهندسی نفت و مهندسی گاز اشاره کرد که این دو رشته هم در ایران طرفداران بسیار زیادی دارند زیرا درآمد حاصل از کار در این حوزه ها بسیار زیاد است. حتی و فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت می توانند در ارتباطات بین المللی میان کشور ایران و کشورهای دیگر هم فعالیت داشته باشند.

رشته های پردرآمد رشته ریاضی

رشته های پولساز رشته ریاضی

یکی از پولساز ترین رشته های ریاضی رشته مهندسی پزشکی است. این رشته در واقع در حیطه ساخت تجهیزات پزشکی کاربرد دارد. حال این تجهیزات پزشکی می ‌توانند به تخت های بیمارستانی و انواع ویلچر و سمعک و هم چنین تجهیزات لازم در اتاق عمل و غیره تقسیم شوند. با این وجود چنین لوازم و تجهیزاتی همیشه مورد نیاز پزشکان بوده و هست و خواهد بود بنابراین می‌ توان گفت که مهندسان پزشکی می توانند درآمد بسیار زیادی از این راه کسب کنند. از دیگر رشته های پولساز رشته ریاضی می توان به مهندسی برق قدرت اشاره کرد. دروغ برای احداث هر سازه ای نیاز به برق است زیرا بدون وجود برق نمی توان در آن فعالیت نمود حتی گرم کردن فضا نیز به برق نیاز دارد. بنابراین فارغ التحصیلان مهندسی برق قدرت می توانند به راحتی بازار شغلی فوق ‌العاده‌ ای داشته باشند و درآمد بالایی به دست آورند.