قبولی در رشته ی حسابداری بدون کنکور+ راه ها و روش ها

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
 قبولی در رشته ی حسابداری بدون کنکور

قبولی در رشته ی حسابداری بدون کنکور با چه روش هایی امکان پذیر است؟ در سال ها اخیز میزان پذیرش دانشگاه ها بدون کنکور در رشته های مختلف و در مقطع کارشناسی و کاردانی در دانشگاه ها و موسسات عالی افزایش یافته است. این امر بسیار مورد استقبال علاقه مندان قرارگرفته است.

منظور از پذیرش بدون کنکور در رشته ی مختلف من جمله رشته ی انسانی این است که داوطلبان بدون شرکت در کنکور سراسری و تنها بر اساس سوابق تحصیلی خود می توانند شانس قبولی و تحصیل در رشته ی حسابداری را داشته باشند.

رشته ی حسابداری از رشته های مورد علاقه ی بسیاری از داوطلبان رشته ی ریاضی و انسانی است. علاوه بر این در بسیاری از مدارس فنی در دوران دوم متوسطه رشته ی حسابداری مورد پذیرش قرار می گیرد.

آن دسته از داوطلبان که قصد دارند بدون شرکت در آزمون های دانشگاه ها سراسری در دانشگاه قبول شوند باید از رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها اطلاع یابند بدین منظور داوطلبان عزیز می توانند در زمان شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و دفترچه ی ثبت نام بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را دریافت نمایند.

لیست تمام دانشگاه ها و رشته های ارائه شده بر اساس سوابق تحصیلی به همراه کد محل مورد نظر در دفترچه ذکر گردیده است.

هم چنین در این دفترچه و در سایت سازمان سنجش مدارک، شرایط و تمام اقدامات لازم برای پذیرش در دانشگاه ها و در رشته های مختلف، بدون شرکت در آزمون سراسری دانشگاه ها و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی درج شده است.

 قبولی در رشته ی حسابداری بدون کنکور

چه زمانی برای ثبت نام در رشته ی حسابداری بدون کنکور اقدام نماییم؟

ثبت نام در رشته ی حسابداری بدون کنکور در دانشگاه های مختلف کشور اعم از دانشگاه های سراسری روزانه، دانشگاه های سراسری نوبت دوم، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی معمولا در دو  نوبت انجام می شود.

نکته ی حائز اهمیت این است که برای هر کدام از نوبت ها دفترچه های جداگانه ای منتشر می شود. بنابراین توجه نمایید دفترچه ای را که برای ثبت نام بدون کنکور در نوبت اول منتشر می شود را نمی توانید برای ثبت نام در نوبت دوم مورد استفاده قرار دهید.

پیش از آنکه اقدام به نام نویسی نمایید حتما اطلاع یابید که در کدام دانشگاه ها و در کدام نوبت رشته ی حسابداری بدون کنکور ارائه می شود.

پیشنهاد برای ما : چگونه بدون کنکور رشته مدیریت امور بانکی قبول شویم؟

اطلاعات مربوط به دانشگاه های مختلف ارائه دهنده ی رشته ی حسابداری بدون آزمون سراسری در دفترچه ی ثبت نام بدون کنکور در مهرماه و بهمن ماه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

چه زمانی برای ثبت نام در رشته ی حسابداری بدون کنکور اقدام نماییم؟

دانشگاه ها ارائه دهنده بدون کنکوررشته ی حسابداری

همانطور که گفته شد هر ساله هم در نوبت اول و هم در نوبت دوم دانشگاه های دولتی و غیر دولتی کشور بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بدین معنا است که ملاک دانشگاه ها برای پذیرش شما نمرات و معدل شما است. و بر همین مبنا می توانید در دانشگاه های مختلف ثبت نام کنید.

دانشگاه های پیام نور در سراسر کشور معمولا هر سال هم در نوبت اول و هم در نوبت دوم بدون کنکور درر رشته ی حسابداری دانشجو می پذیرند.

علاوه بر این دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی هم نیز هر سال در رشته ی حسابداری بدون کنکور دانشجو می پذیرند. و شاید برای خیلی از عزیزان خوشایند باشد که برخی از دانشگاه های سراسری هم، در رشته ی حسابداری بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

اما دقت نمایید که همه ی دانشگاه های سراسری بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند.  اطلاعیه های پذیرش پذیرش بدون کنکور در رشته ی حسابداری دانشگاه های مختلف علاوه بر سایت سازمان سنجش و دفترچه ی ثبت نام بدون کنکور در وب سایت و صفحات مجازی دانشگاه ها نیز قرار می گیرد.

بنابراین شانس  خوبی برای پذیرش در دانشگاه بدون شرکت در آزمون سراسری برای داوطلبین وجود دارد. می توانید از برنامه ریزی کنکور انسانی خود را برای قبولی در رشته حسابداری بدون آزمون آماده کنید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید