لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

تغذیه یک کنکوری

تغذیه یک کنکوری اهمیت ویژه ای دارد. همه چیز فقط مطالعه صحیح برای کنکور نیست چرا که برخی عوامل مثل تغذیه تاثیر زیادی روی یک نتیجه موفق برای کنکوری ها دارد.

از آنجایی که کنکور یک آزمون پر استرس است و ممکن است خسته کننده ترین و یکی از عوامل گرفتن انرژی ما در طول دوره مطالعه باشد باید برای تقویت خود از رژیم غذایی مناسبی بهره مند گردید و البته مشاوره کنکور را دست کم نگیرید.

رعایت عدات های درست غذایی باعث میشود تا شما در این دوره بتوانید به بهترین نحوه مطالعه کنید چرا که همانطوری که درس خواندن و مطالعه در این دوران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است آمادگی‌ ذهنی و جسمی هم در موفقیت شما نقش بسزایی دارد.

پس برنامه ی غذایی شما در سال کنکور مهم تر از هر زمانی است و باید به طوری جدی به این مسله بپردازید.

نکات تغذیه ای برای کنکوری ها مشاوره کنکور 

1-روزانه به جای اینکه مثل گذشته 3وعده غذایی اصلی داشته باشید وعده های غذایی خود را افزایش دهید. و حدود 5 وعده برای خود در نظر بگیرید.
2-سعی کنید که مصرف آب خود را جدی بگیرید و روزانه نه تنها برای دوره کنکور بلکه هر برحه حدود 8 لیوان آب مصرف نمایید.
3-زنجبیل و نعناع دو محصول دارویی گیاهی بی نظیر هستند که باعث خون رسانی به مغز می شود این خون رسانی خود به تقویت یادگیری شما کمک خواهد کرد.
4-سعی کنید از خوراکی هایی که حاوی مواد معدنی همچون آهن ، کلسیم ، منیزیم ، روی و سلنیوم هستند زیاد استفاده کنید این گونه مواد در تقویت حافظه به شدت تاثیر گذار هستند و میتوانند به پیشرفت مطالعه شما کمک زیادی نمایند.
5- از دیگر خوراکی های که میتواند برای یک کنکوری خوب باشد میتواند به اینگونه مواد اشاره کرد از جمله اینگونه موارد میتوان به مواد معدنی می توان به جگر ، مرغ ، گوشت ، گردو ، گندم ، ماهی ، جوانه گندم و همچنین دیگر خوراکی های سبوس دار اشاره نمود.
6-از دیگر خوراکی های مهم که کنکوری ها باید مصرف نمایند استفاده از شیر ، خرما و عسل می باشد ، مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر انرژی رساندن به کاهش استرس و اضطراب کمک می کنند .


7-خرما یکی دیگر از مواد غذایی بسیار موثر برای هر کنکوری است که به دلیل داشتن فسفر و کلسیم فراوان میتواند سبب سرزندگی سلول های عصبی و همچنین تقویت حافظه گردد.

8- اگر بخواهیم به لیست غذاهای موثر برای یک کنکوری اشاره کنیم آب هویج را می توان به عنوان یک میان وعده مفید که سبب افزایش تمرکز می شود را نیز معرفی کرد.

تغذیه یک کنکوری

اهمیت وعده غذایی صبحانه

وعده صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی است که میتواند برای هر فرد نه تنها فقط کنکوری ها مهم باشد. وقتی شما صبحانه نمی خورید دچار افت قند خون خواهید شد و همانطور که می دانید یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز و یادگیری، افت قندخون می باشد.

به خاطر داشته باشید که وعده صبحانه گرچه خیلی مهم است با این وجود این وعده نباید خیلی سنگین باشد و نباید خیلی سبک باشد سعی کنید در این وعده غذایی حتما از موادی مثل خرما گردو و پنیر و چایی شیرین یا یک‌ لیوان شیر را در وعده غذایی خود لحاظ نمایید.

اما به خاطر داشته باشید که هیچگونه وعده غذایی را حذف نکنید فقط ببینید باید هر کدام را چگونه مصرف نمایید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید