لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

برنامه ریزی رایگان کنکور سراسری

اگر بدنبال برنامه ریزی رایگان کنکور سراسری هستید پس ادامه این مطلب را از دست ندهید!

با عرض سلام حضور گرامی تمامی دانش­آموزان محترم و عزیزامیدوارم که درسال آینده تک تک شما عزیزان رو در رشته و دانشگاه مورد نظرتون که قطعا لیاقت و توانایی به دست آوردنش  را دارید ببینم.

اولین نکته­ای که می­خوام به آن اشاره کنم این هست که هیچ وقت زندگی شما وابستگی کامل به کنکور نداره، یعنی اگر در کنکور نتونستی موفق بشی زندگیت نابود نشده.

اما بدون شک یکی از راه­های پیشرفت در زندگی شما، موفقیت در کنکور سراسری هست، چرا که هر چه نتیجه بهتری از کنکور بگیری، با آدم­های موفق تری نشست و برخواست خواهید داشت و قطعا از وجهه اجتماعی و موقعیت بسیار بالاتر و بهتری برخوردار میشوید.

مطلب پیشنهادی به شما : برنامه ریزی کنکور تجربی

موفقیت در کنکور مستلزم دو پارامتر کلیدی هست، یکی برنامه­ی مطالعاتی درست و دیگری منابع استاندار که باید در قالب همین برنامه آموزشیتون استوار بشه تا با تلاش و پیمایش راه توسط خودتون به نتیجه درست ختم شود.

اینم بهتون بگم در مورد آیندتون و اینکه انتخاب منبع و مشاور درست، با هیچ احدی رو در بایستی نداشته باشین، چرا که بحث آینده شما مطرح هست و کسی حق بازی با آینده شما را ندارد.

این هم بدونید که اگر تمام دبیران برجسته ایران و جهان رو جمع کنید و اگر تمام مشاوران و رتبه برترهای کنکور به شما مشاوره بدن، تا زمانی که خود شما دلسوز خودتون نباشید، قطعا به هیچ جایی نخواهید رسید، لطفا در این موضوع اصلا شک نکنید.

آینده برای انسان های باهوش و پرتلاش است،قدرتمندان همیشه انسان های ضعیف را میبلعند.

خب کنکوری های  عزیز ، بریم سراغ آشنایی با کنکور یه دانش آموز کنکوری که برای خودش آینده­هایی رو تصور میکنه، باید این موارد رو بلد باشه. بهترین منابع کنکور چیه؟ ضرایب هر درس در کنکور چقدر است؟ از هر سال و فصل چند سوال مطرح میشه؟ بودجه بندی جزیی دروس چیه؟

و اما مهمترین مشخصه­ی یک دانش آموز خوب کنکوری، آگاهی از اینه که فقط دغدغه­ی کنکور رو داشته باشه و هر روز سعی کنه از روز قبلش بهتر باشه، در این دانش آموزان نشانی از نمیشه و نمی­تونم و امسال نه سال دیگه و نا امیدی پیدا نمیکنی.

هر وقت نا امید شدید به اون دانشجوهایی فکر کنین که الان سر رشته­های دلخواهشون نشستن و دارن به اوج موفقیتشون نزدیک و نزدیکتر میشن، شما با اونا هیچ فرقی ندارید، هیچ فرقی.

لطفا یادتون باشه که دفترچه سال­های قبل کنکور رو باید فول باشین و ۲۰ الی ۳۰ درصد کنکور هر سال مثل سال­های قبل هست.

خب دیگه وقتشه که  بریم و به بودجه بندی هر درس تو کنکور یه نگاهی بندازیم.

بودجه بندی دروس عمومی در کنکور

برنامه راهبردی

نکته: البته در درس ادبیات این مطلب خاطرتون باشه که بیشترین سوال با تعداد ۹ سوال مختص بخش قرابت معنایی است، بعد از اون املا و واژگان ۵ سوال  و آرایه ۴ سوال و در ادامه زبان فارسی با ۴ سوال و تاریخ ادبیات هم ۳ سوال را به خود تخصیص میدهند.

بودجه بندی دروس اختصاصی در کنکور

برنامه راهبردی

الان میدانیم که تعداد سوالات و در واقع بودجه بندی کنکور به چه صورت هست، مشخص هست که ارزش سه پایه­ی تحصیلی تقریبا با هم برابر هست و هر پایه تقریبا ۳۳ درصد در کنکور سهم دارد.

نوبتی هم که باشه، نوبت برنامه ریزی دقیق درسی هست که شما برای موفقیت در کنکور باید اجرا کنید.

 • این برنامه ریزی حاصل تجربه­ی نزدیک به یک دهه اینجانب در زمینه­ی کنکور هست و طبق آخرین محتوای کتب آموزشی شما عزیزان طراحی شده است.
 • عاجزانه از شما دانش آموزان محترم درخواست دارم که پیوستگی مطالعاتیتون رو حفظ کنید و بدون استرس به راهتون ادامه بدید.
 • طبق آخرین متودهای برنامه ریزی، مشخص شده است که برنامه­های درسی حتما باید حجمی باشند، یعنی حجم مطالعاتی در یک روز و یک هفته و یک ماه مشخص باشه، در نتیجه این برنامه طبق آخرین استاندارهای کنکور طراحی شده است.
 • در این برنامه ریزی، دانش آموز پایه به پایه پیش خواهد رفت، یعنی اول پایه دهم بعد یازدهم و بعد دوازدهم.
 • برنامه­ی هر پایه دو تا جدول خاص خودش رو داره،

*­ اول جدول بودجه بندی دروس یا همون حجم دروس هست

* دوم جدول برنامه­ی رنگی هست که مشخص میکنه باید چه مبحثی رو در چه روزی بخونی.

 • توجه داشته باشید که ما دقیق نمیگیم از چه ساعتی تا چه ساعتی درس بخونی، این دیگه دست خودته، چون اگه قرار بود ما بگیم از ده صبح تا ۱۲ ظهر به زور ریاضی بخون، یه حالت ربات گونه پیش میومد و دانش آموز بد عادت می­شد. همچنین ممکنه یه دانش آموز تو یه روزی دوست داشته باشه روزش رو با ادبیات شروع کنه و یا یه روز دیگه دوست داشته باشه قبل از خواب ادبیات بخونه
 • ما در این برنامه ریزی، یک برنامه باکس بندی شده را به دانش آموز ارائه میدیم، یعنی به جای اینکه ساعت بدیم میگیم یک باکس از فلان مبحث رو بخون، تو کافیه شش باکسی که در هر روز برات گذاشتیم رو پوشش بدی، بعد از خوندن هم میتونی خطشون بزنی. اینم بگم که شما میتونید در شروع روز آخریرین باکس رو بخونی، ببین حال و حوصله ات با کدوم باکس سازگاره، مهم اینه که در پایان روز، هر شش باکس رو خونده باشی خلاصه برنامه تا جای ممکن منعطف با شما طراحی شده.
 • یه سوال پیش میاد و این اینکه ما برای هر باکس چند ساعت در نطر بگیریم، تایم استانداردی که ما براتون لحاظ کردیم ۱ ساعت برای هر باکس هست، که کلا میشه ۶ ساعت مطالعه در روز، دو باکس هم تحت عنوان مطالعه دلخواه و مرور براتون در نظر گرفتیم که برای مرور ۲ ساعت و برای مظالعه دلخواه ۱٫۵ ساعت وقت بزارید. یعنی دانش آموز اگر کامل و جامع همه باکس ها را پوشش بده میشه ۹٫۵ الی ۱۰ ساعت در روز.
 • میدونم داری به چی فکر میکنی، اما نگران نباش، تو این برنامه در هر باکس تعداد تست مبحثی رو هم براتون مشخص کردیم و میتونید خلاصه برداری هم بکنید.
 • مطالبی که خودمون صلاح بدونیم و واقعا تایم بیشتری بخواد در زیر اون برنامه ذکر کردیم که در این هفته، زمان باکس­ها رو ۲ ساعت در نظر بگیر.
 • برای اینکه سردرگم نشید، باکس مربوط به هر درس، رنگ بندی خاص خودش رو داره. رنگی های ملایم برای دروس عمومی و رنگ های تند برای دروس اختصاصی.
 • برای تصریع در آموزش، برای چهار درس اختصاصی و همچنین عربی جدول ارزش گذاری و علامت اختصاری به کار برده شده است.

“بریم سراغ برنامه ریزی رایگان سال دهم”

این برنامه حدود ۴۵ روز طول میکشه و یک سوم کنکور رو تشکیل میده

برنامه راهبردی

جدول ارزش­گذاری عربی همراه با علایم اختصاری هر مبحث (۱۶ ساعت مطالعه)

برنامه راهبردی

جدول ارزش­گذاری زیست دهم همراه با علایم اختصاری هر مبحث (۶۱ ساعت مطالعه)

برنامه راهبردی

برنامه ریزی رایگان کنکور – هفته اول پایه دهم

برنامه راهبردی

بریم سراغ یازدهم

برنامه راهبردی

جدول ارزش­گذاری شیمی یازدهم همراه با علایم اختصاری هر مبحث (۴۶ ساعت مطالعه)

برنامه راهبردی

برنامه ریزی رایگان کنکور – هفته اول پایه یازدهم

برنامه راهبردی
 • نصف بیشتر راه رو اومدین و اگه همین الان کنکور رو برگذار بکنید، بین ۵۰ تا ۶۰ درصد میتونید تو هر درس بزنید. اینه قدرت یه برنامه دقیق و منظم که میتونه خیلی راحت شما رو از سردرگمی در بیاره.
 • قبل از شروع برنامه دوازدهم، اگر از برنامه یازدهم عقب موندی و یا جاهایی نیاز به مطالعه و مرور دوباره برای تسلط بیشتر داری، حدود سه الی ۴ روز فرصت داری تا ائنا رو جمع و جور کنی.
 • اگر تو درس­های پایه دهم و یازدهم بتونی حداقل ۴۵ تا ۵۰ درصد بزنی، کافیه تو دوازدهم ۱۰ درصد بیاری روشون، اونوقت هست که رتبه­ات زیر هزار خواهد شد.

(کنکور یه غول پوچه، تو به خودت ایمان داشته باش و منطقی و با برنامه درست پیش برو.)

بریم سراغ دوازدهم و اتمام کامل برنامه.

 • برنامه دوازدهم هم حدود ۳۵ روز زمان لازم داره و البته اگر فعالیتتون بیشتر باشه، قطعا زودتر هم خاتمه پیدا میکنه.
برنامه راهبردی

جدول ارزش­گذاری ریاضیات دوازدهم همراه با علایم اختصاری هر مبحث (۵۴ ساعت مطالعه)

برنامه ریزی رایگان کنکور – هفته اول پایه دوازدهم

برنامه راهبردی

شما موفق شدید تمام مطالب مورد نیاز برای کنکور را با نهایت نظم و قدرت به پایان برسانید.  اگر در خودت نیاز به مرور میبینی، سریع برو سراغ خلاصه برداری هایی که کردی  درس­های ریاضی، فیزیک و قسمت مسائل شیمی نیاز فروانی به تست زدن بینهایت برای زدن درصد بالا داره  زیستم که دیگه خودت میدونی حکم پادشاه کنکور تجربیو داره با بالاترین ضریب  عمومی­ها رو هم تا میتونی اول آموزششو مرور کن و بعد تستشو کار کن.

در این مطلب برنامه ریزی رایگان کنکور سراسری خدمت شما عزیزان ارائه شد امیدواریم از این برنامه ها نهایت استفاده را ببرید.

نویسنده: پرویز قادری

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید