لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

اهمیت مرور درس ها در چیست؟

اهمیت مرور درس ها

در این مقاله قصد داریم تا شما را با اهمیت مرور درس ها آشنا کنیم. پس با کنکور مشاور همراه باشید. یکی از مباحث بسیار مهم در موفقیت برای کنکور مرور کردن درس های مطالعه شده است. به خاطر داشته باشید که هر چقدر مرور بیشترباشه موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

مرور بیشتر (بصورت مفید) باعث نگهداری اطلاعات در ذهن شما به صورت بلند مدت خواهد شد. برای داشتن یک مرور موفق دانش آموز باید حتما برنامه مروز داشته باشد و بر اساس آن اقدام به مطالعه نماید. مرور درس ها روش های مختلفی دارد.

به لحاظ بازه زمانی نیز این مسله متفاوت است. در نتیجه برای اینکه شما بتوانید موفق عمل کنید باید حتما در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورید. با ما در ادامه این نوشته همراه شوید تا به شما اطلاعات کافی در این زیمنه ارائه نماییم.

توجه به بازه زمانی در مطالعه و مرور درس ها

با توجه به اینکه اهمیت مرور درس ها گزینه ای مهم در موفقیت داوطلبان کنکور دارد به خاطر داشته باشید که زمان بندی این مرور خیلی اهمیت دارد. از انجایی که شما بعد از مطالعه برای اولین بار 70 درصد مطالب آن خوانده را فراموش خواهید کرد لازم است تا بر اساس یک زمان بندی مرور کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت این مطالب را به خوبی در حافظه خود گنجاند.

لذا پیشنهاد ما با بعد از اولین مطالعه یک مرور چشمی سپس مرور های نزدیک به هم است در طول روزهای بعدی است.

مناسب برای شما : تغذیه مناسب یک کنکوری

شاید باید این گفته ها شما فکر کنید که این کار وقت گیر است. اما اگه این مرور درس ها تو برنامه ریزی درسی شما نباشد بعدا باید وقت بیشتری رو برای مطالعه بگذارید دوباره از صفر تمام خوانده های خود رو آغاز کنید.

مرور کوتاه مدت و بلند مدت

در بالا اشاره کردیم که برنامه ریزی برای مرور نیازمند چیدن یک برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت است.

بر اساس این برنامه ریزی هر دانش آموز و داوطلب کنکوری یک مرور کوتاه مدت یعنی بین دو هفته نیاز دارد و در کنار آن یک مرور بلند مدت یک آزمون آزمایشی موفق به شما کمک می کند تا برای انجام آن مطالعه ای داشته باشید اما برای مطالعه و مرور کوتاه مدت و میان مدت خود باید شما این مراحل را به مطالعه درسی خود اضافه کنید.

اهمیت مرور درس ها را جدی بگیرید و بعد از اتمام اولین مطالعه شما باید شروع کنید به یک مرور چشمی آخر شب سپس همین کار را با انجام تست و آزمون های آزمایشی میتوانید به خوبی پیش ببرید.

اهمیت مرور درس ها

روش های مختلف برای مرور

1-تست زنی

مرور درس صرفا خواندن متن های درسی نیست به خاطر داشته باشید که تست زدن یکی از بهترین روش ها برای مرور دروس است. هنگامی که اقدان به تست زنی می کنید ایت روش نخست مرور نیست بلکه لازم اول مرور چشمی سپس تست زنی رو انجام بدید چرا که همان روز اقدام به تست زنی کنید ممکن سات اشتباها این فکر را کنید که شما آن مبحث را خوب یاد گرفته اید.

تماس با کنکور مشاور

2-مرور چشمی

یکی از چیزهای که بعد از مطالعه اولیه باید انجام دهید مرور چشمی است. یک نگاه بعد از اولین مطالعه تاثیر به سزای در یادآوری مطالب دارد.

3-خلاصه نویسی

خلاصه نویسی هنگام مطالعه نتنها باعث می شود که مطالب در ذهن شما هنگام نوشتن آن باقی بماند بلکه باعث می شود تا نزدیک آزمون شما بدون مراجعه به منابع اصلی و خواندن مجدد حجم زیادی از مطالب فقط خلاصه های خود را مرور کنید.

4- انجام آزمون آزمایشی

ازمون های ازمایشی به شما کمک می کنند تا در ذهنتان برای پاسخ به سوالات مطالب مرتبط با هر تست را جمع آوری و مررو نمایید. علاوه بر این هم بعد از اتمام ازمون و تحلیل جواب های تست ازمون شما به اطلاعات جدید دست پیدا می کنید.

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

2 پاسخ

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز
   وقت شما بخیر
   بله فرمایش شما درسته مقصود اصلی نوشته هم مرور با کیفیته.
   موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید