انتخاب رشته سراسری

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

انتخاب رشته سراسری یک مسله مهم بعد از قبولی در کنکور سراسری است. قبولی در دانشگاه برای هر محصلی تبدیل به هدف شده است تا از طریق آن بتواند در کد رشته مورد علاقه خود تحصیل نماید.

کد رشته های تحصیلی بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید شرایط تحصیل را به گونه ای متفاوت رقم می زنند. دانشگاه ها به صورت کلی بعد از قبولی در آزمون سراسری به دو دسته آزاد و دولتی تقسیم می شوند و دانشجویان بر این اساس دسته بندی می گردند.

قبولی در هر کدام از این دانشگاه به رتبه قبولی محصل ارتباط دارد. به گونه ای که اگر او بتواند با یک رتبه خوب در دانشگاه های سراسری تحصیل نماید دیگر نیاز به پرداخت شهریه نیست و پرداختن هیچ هزینه ای متواند به تحصیل بپردازد.

از سمت دیگر دانشگاه های آزاد را نیز شرایطی را فراهم کرده اند که اگر کسی امکان قبولی در دانشگاه های سراسری را نداشت بتواند با پرداخت شهریه در این گونه دانشگاه به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازد.

دوره های مختلف آموزشی

انتخاب رشته سراسری
انتخاب رشته سراسری

همان طور که می دانید قبولی در دانشگاه های دولتی کار راحتی نیست به همین خاطر باید یکسری تمهیدات برای این مسله در نظر گرفت.اینگونه مراکز آموزش عالی در سطوح های مختلف علمی دانشجو میپذیرند. این سطوح شامل دوره کاردانی، ارشناسی، دوره ارشد و دکترا می باشد.

دوره کاردانی معمولا برای تمامی کد رشته های که دانشجو می پذیرد. دانشگاه‌های دولتی ایران وابسته به وزارتخانه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مراکز دیگری با کسب مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. این دوره شامل نوبت اول و دوم (روزانه و شبانه)، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد می باشد. بودجه دانشگاه‌های دولتی ازطرف دولت مشخص می شود.

دانشکده های دانشگاه های دولتی

تماس با کنکور مشاور

قبل از اینکه شما بخواهید دست به انتخاب رشته کنکور سراسری بزنید باید با دانشگاه ها و کد رشته های آن آشنا شوید. بسته به اینکه شما در کدام یک از دانشگاه های دولتی قبول شوید و آن دانشگاه کدام رشته را تحت پوشش قرار دهد دانشکده های آن را دارد.
دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده علوم
دانشکده علوم انسانی
دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی
دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی
دانشکده ادبیات، زبان‌های خارجی
دانشکده هنر
دانشکدهٔ ادبیات و زبان‌های خارجی

مشاور و انتخاب رشته کنکور سراسری

برای قبولی در هر کدام از این دانشکده ها باید حسابی زمان بگذارید تا موفق شوید. به خاطر داشته باشید لازمه عبور از کنکور سراسری تنها داشتن یک رتبه خوب است. گرفتن مشاوره از یک فرد میتواند به شما کمک کند تا در اینگونه دانشگاه ها ورد پیدا کنید.

شما در یک صحنه رقابتی هستید که باید برای رسیدن به هدفتان حسابی تلاش کنید. تلاشها خود را با کمک یک مشاور بهینه نمایید. مشاوره کمک می کند تا با یک برنامه ریزی درست تحصیلی و نحوه مطالعه صحیح به نتایجی که می خواهید برسید.

بعد از این برای انتخاب رشته کنکور سراسری کافی ست تا آنالیز رتبه خود را به مشاور بسپارید تا بهتر عمل کنید. مشاور به خوبی میتواند یک کد رشته را بر اساس شناختی که از شما دارد را معرفی نماید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

پزشکی تعهدی

پزشکی تعهدی

احتمالا شما هم جز اون دسته از داوطلبان کنکور هستید که دوست دارید در رشته پزشکی قبول شوید و ممکن است نتیجه لازم را بدست

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید