لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

قبولی در رشته ی پرستاری بدون کنکور + راه ها و روش ها

قبولی در رشته ی پرستاری بدون کنکور

قبولی در رشته ی پرستاری بدون کنکور را چگونه تضمین کنیم؟ رشته ی پرستاری در میان داوطلبان رشته ی تجربی از محبوبیت غیر قابل انکاری برخوردار است و جزو رشته های برتر این گروه آزمایشی است.

لذا با توجه به ظرفیت پایین پذیرش در رشته ی پرستاری وجود دارد داوطلبان با یک رقابت سختی دست و پنجه نرم می کنند. اما آیا شرکت در آزمون سراسری تنها راه قبولی در رشته ی پرستاری است؟

آیا همانطور که در رشته ی مختلف امکان قبولی وجود دارد در رشته ی پرستاری هم این امکان برای داوطلبان محقق است یا خیر؟ ما در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم تا پایان مقاله با همراه باشید.

قبولی در رشته ی پرستاری بدون کنکور

تحصیل در رشته ی پرستاری بدون شرکت در آزمون سراسری

به صورت کلی امکان قبولی در رشته های پیراپزشکی بدون شرکت در آزمون سراسری امکان پذیر است. لیست دانشگاه هایی که بدون آزمون سراسری در رشته ی پرستاری دانشجو می پذیرند در دفترچه ی انتخاب رشته ی تجربی قابل مشاهده است.

آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند در رشته ی پرستاری بدون کنکور شرکت کنند باید ابتدا از لیست دانشگاه هایی ارائه دهنده ی این رشته اطلاع یابند و سپس ببیند برای تحصیل در رشته ی پرستاری دانشگاه مورد نظر چه شرایطی باید داشته باشند.

احراز شرایط متعدد خصوصی و عمومی برای تحصیل در رشته ی پرستاری بدون کنکور لازم است که در ادامه به برخی از این شرایط اشاره می شود.

تحصیل در رشته ی پرستاری بدون شرکت در آزمون سراسری

شرایط عمومی قبولی در رشته ی پرستاری بدون کنکور

  1. مدرک دیپلم رشته ی تجربی نظام جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم
  2. داوطلبان تحصیل در رشته ی پرستاری بدون کنکور باید از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار باشند.
  3. برای داوطلبان آقا برای مسئله ی خدمت سربازی نیز نباید مشکلی وجود داشته باشد.
  4. قبولی در جلسه ی مصاحبه: با توجه به اینکه تعداد داوطلبانی که مایل به تحصیل بدون کنکور در رشته های پیرا پزشکی هستند برای پذیرش دانشجویان مصاحبه انجام می شود و معمولا دو برابر  ظرفیت دانشگاه داوطلبان برای مصاحبه دعوت می شوند. در واقع از افرادی که برای مصاحبه دعوت می شوند تنها نیمی از آن ها پذیرفته می شوند و مورد تایید قرار می گیرند. این افراد باید سایر شرایط لازم برای قبولی در رشته ی پرستاری بدون کنکور را داشته باشند.
ر

شرایط اختصاصی در رشته ی پرستاری بدون کنکور

  • داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته ی پرستاری دارند باید هنگام ثبت نام خانم ها حداکثر 25 سال و آقایان 27 داشته باشند.
  • در بر خی از دوره ها شرط معدل در نظر گرفته می شود در واقع قبولی در این دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی است و معدل کتبی ملاک قبولی است. میزان معدل بر اساس نوع و اعتبار دانشگاه های متفاوت است بنابراین برای تحصیل در رشته ی پرستاری بدون کنکور باید اعتبار دانشگاه را مورد توجه قرار دهید.

در نتیجه اینکه

امکان تحصیل در رشته ی پرستاری بدون کنکور وجود دارد اما قطعی نیست. علاوه بر این شرایط مورد نظر برای تحصیل در رشته ی پرستاری بدون شرکت در آزمون سراسری ممکن است برای هر دوره تغییر کند.

بنابراین باید از به روزترین اطلاعات استفاده کنید و علاوه بر سایت سازمان سنجش و دفترچه ی انتخاب رشته علوم تجربی، وب سایت و صفحات مجازی دانشگاه ها را نیز چک کنید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست
ظرفیا مازاد
nima

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید