دانشگاه بدون کنکور پیام نور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

دانشگاه بدون کنکور پیام نور یکی از راه های ادامه تحصیل و گذرندان دوره دانشگاهی پذیرش در دانشگاه های بدون کنکور از جمله پیام نور می باشد. همانطور که می دانید پذیرش در دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که می خواهند در اینگونه دانشگاه ها تحصیل نمایند، به دو روش انجام میشود.

در حقیقت متقاضیان هم از طریق شرکت در کنکور سراسری به صورت با آزمون و هم از طریق ثبت نام بدون آزمون می توانند به این دانشگاه وارد شده و در رشته تحصیلی خود نمایند. این داوطلبان باید از رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه پیام نور اطلاعات کافی را داشته باشند.

لیست این رشته ها در دفترچه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه به طور کامل ارائه شده است که در دسترس داوطلبان کنکوری قرار دارد . در ادامه این نوشته با ما همراه شوید تا ضمن پرداختن به شرایط عمومی و اختصاصی این دانشگاه برای تحصیل به شما زمان ثبت نام د راین گونه دانشگاه ها را  اعلام داریم.

برای اطلاع از رشته های بدون کنکور کلیک کنید.

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام در دانشگاه های پیام نور بدون کنکور

هر ساله در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه پیام نور شرایط و ضوابط ثبت نام این دانشگاه برای داوطلبان فراهم می شود.  داوطلبان باید برا اساس شرایط و ضوابطی که در زیر به عنوان شرایط اختصاصی و عمومی که مطرح کردیم اقدام به ثبت نام نمایند.

دفترچه ثبت نام برحسب رشته و سوابق تحصیلی  تفکیک شود بنابراین داوطلبان ورودی مهر می توانند قبل از شروع زمان ثبت نام کنکور سراسری  دفترچه را دریافت نماید و از شرایط و لیست رشته ها آگاهی یابند. نکته مهمی که باید درباره ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور مورد توجه قرار دهید ان است که حضور و ثبت‌نام در کنکور سراسری از شرایط ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور نیست.

متقاضیانی که به هر دلیل نتوانسته‌اند در آزمون سراسری شرکت نمایند یا مجاز به انتخاب رشته در این امکان ثبت‌نام بدون آزمون پیام نور را دارند و اصلا جای نگرانی نیستند.

نحوه ثبت نام برای دانشگاه های بدون کنکور پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی در داخل سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

داوطلبایی که شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را که در زیر به صورت کلی به آن پرداختیم را داشته باشند میتوانند بعد از بررسی کد رشته های بدون کنکور در رشته مورد نظر ثبت نام نمایند و بعد از پذیرش تنها میتوانند در یک کد رشته و یک دانشگاه تحصیل نمایند.  همانطور که اشاره شد ثبت نام بدون مراجعه حضور و از طریق درگاه اینترنتی به راحتی امکان پذیر است.

شرایط عمومی دانشگاه های پیام نور بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در جمهوری اسلامی

نداشتن فساد اخلاقی

عدم عناد با جمهوری اسلامی

نداشتن سابقه عضویت در سازمان و تشکیلات فراماسونری و غیرقانونی

عدم اعتیاد به مواد مخدر

توانایی پرداخت شهریه دانشگاه براساس مصوب در هر ترم

پذیرش تمامی ضوابط و مقررات دانشگاه پیام نور

شرایط اختصاصی پذیرش در دانشگاه های پیام نور بدون کنکور

دیپلم سه ساله نظام آموزشی جدید

دیپلم 4 ساله نظام قدیم

مدرک دوره پیش دانشگاهی

مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم

شرایط دانشگاه های پیام نوربدون کنکور بعد از قبولی در کد رشته قبولی

1-هر داوطلب فقط می تواند یک کد رشته امتحانی و برای یک دانشگاه ثبت نام کند.

2-مشمولان غایب از سربازی نمیتوانند در اینگونه دانشگاه ها ثبت نام نمایند.

3-داوطلبانی که رشته کارشناسی آنها با رشته کارشناسی ارشد یکی نیست باید یکسری از دروس را به عنوان پیش نیاز مطالعه نمایند.

برای گرفتن مشاوره در زمینه دانشگاه های بدون کنکور غیر انتفاعی میتوانید به سایت کنکور مشاوره مراجعه نماید و ضمن دریافت اطلاعات لازمه از نظر مشاورین ما در این زمینه برخوردار گردید و بدون نگرانی از تمامی ضوابط و شرلیط اینگونه دانشگاه ها آگاهی یابید.

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

نام دانشگاه بدم کنکور پیام نور ، مسلماً برای هر داولب تحصیلات دانشگاهی که نتوانسته است ازطریق قبولی در کنکور سراسری در دانشگاه و رشته مورد نظرش ادامه تحصیل بدهد سؤال برانگیز است .

درجهت پاسخگوئی به این دسته از دختران و پسرانی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه هستند قبل از طرح مبحث اصلی تاریخچه ای کوتاه و مجمل درمورد دانشگاه پیام نور آورده می شود .

تاریخچه دانشگاه پیام نور

این دانشگاه طبق تصمیماتی که در جلسات 94 و 97 مورخ 27/8/1365 و 25/9/1365 شورای انقلاب فرهنگی گرفته شد در مهر ماه 1367 تأسیس گردید .

در بدو تأسیس اولین پذیرش در 5 رشته تحصیلی و در 28 مرکز فعالیت خود را شروع کرد . هدف از دانشگاه های پیام نور ، حضور دانشجو به صورت نیمه وقت بوده و بدین صورت عمل نموده که باتوجه به روش های جدید آموزشی و با استفاده از فناوری های آموزشی کتاب های درسی خودآموز ، برگزاری جلسات در کلاس های درسی فقط برای توضیحات و رفع اشکالات دانشجوها می باشد .

امتیازاتی که این شکل از آموزش دارد باعث کاهش موانع زمانی و مکانی ، محدودیت ها و مقررات مکان های آموزشی ، تسهیل در تردد دانشجویانی که مشکل دسترسی داشتن به مراکز آموزشی و محدودیت های شغلی و اقلیمی را دارند .

این دانشگاه ازجهت رتبه دارای بزرگ ترین شبکه آموزش عالی دولتی در کشور، رتبه ششم در میان دانشگاه های باز دنیا و رتبه9 دوم در قاره آسیا است .

آموزش باز چیست ؟

اصطلاح آموزش باز نگرشی جدید به شیوه آموزش است که در این شیوه سعی می شود موانعی که باعث می گردد تا آموزش دانشجویان دچار صدمه و یا توقف گردد برداشته شود . از اهداف و روش های آموزش باز می توان به موارد زیراشاره کرد :

  • جدایی شاگرد و استاد ازنظر مکان و زمان .
  • آموزش توسط سازمان آموزشی نه استاد .
  • تأمین ارتباط دوسویه بین استاد و دانشجو .
  • تشکیل کلاس های حضوری به منظور رفع اشکالات فردی و گروهی .
  • استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های آموزشی .
  • استفاده از استاد مربوطه در شکل صنعتی شده فرآیند یادگیری – یاد دهی به عنوان عامل اصلی .

دانشگاه پیام نور پیشگام در پذیرش دانشجوی بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

باتوجه به موارد فوق الذکر دانشگاه پیام نور درخصوص نحوه پذیرش و تدریس از راه دور دارای تجربیات قابل توجهی است ، بدین جهت از دانشگاه هایی که اقدام به پذیرش داوطلبان تحصیلات دانشگاهی بدون کنکور است ، دانشگاه پیام نور می باشد .

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

این دانشگاه طبق روال و برنامه دانشگاه های بدون کنکور هرساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی ویژه این دانشگاه می نماید .

معمولاٌ درحدود دو ماه قبل از شروع کلاس ها ازطرف سازمان سنجش آموزش کشور سایت ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور باز شده و توسط دفترچه راهنما اطلاعات لازم اعلام می گردد . متقاضیان می توانند با مطالعه دقیق این دفترچه اقدام به انتخاب رشته ، شهر و دانشگاه موردنظر نمایند .

یک سفارش و توصیه

در اینجا مناسب است به این مسأله بپردازیم که دفترچه حاوی اطلاعات برای ثبت نام و انتخاب دانشگاه ، رشته ، شهر و سایر موارد مربوطه کاملاً جامع و کامل است ولی استفاده صحیح از آن نیاز به تجربه و اطلاعات لازم دارد.

بدین جهت توصیه می شود در این مرحله از مشاورینی استفاده نمایید که از سال های قبل دارای تجربیات و اطلاعات کافی باشند تا دراثر یک اشتباه سهوی زمان تحصیل را از دست ندهید . برای نمونه موسسه کنکور مشاور از مؤسساتی است که سال ها از فعالیت های مشاوره ای آن می گذرد و دارای تیم مشاوران و متخصصان متعهدی می باشند .

دانشگاه بدون کنکور پیام نور

شرایط ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور پیام نور

همانطور که اطلاع دارید ثبت نام و ورود به دانشگاه های بدون کنکور نیاز به طی مراحل شرکت در آزمون کنکور نمی باشد و فقط با داشتن سوابق تحصیلی منسب و خوب و معدل کتبی خوب دیپلم قادر خواهید بود در بسیاری از رشته های اعلام شده تحصیل نمایید .

یک نکته جالب درمورد انتخاب رشته تحصیلی این است که در دوره های بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانید بدون تطابقنوع دیپلم با رشته انتخابی ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شوید و دیگر اینکه در مدرک فارغ التحصیلی شما کلمه دانشگاه بدون کنکور نمی آید .

در اینجا مناسب است که بدانید دانشگاه بدون کنکور پیام نور در مقطع لیسانس یا همان کارشناسی پیوسته ثبت نام می نماید و در بعضی سال ها مثل 1399 برای اولین مرتبه در مقطع کارشناسی ارشد نیز براساس سوابق تحصیلی و معدل اقدام به جذب دانشجو نمود .

آخرین اخبار و اطلاعات تحصیلی کشور در اینستاگرام کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

افزایش تراز

افزایش تراز

یکی از موضوعاتی که ذهن هر دانش آموز و یا متقاضی کنکور سراسری را به خود درگیر می‌کند بحث افزایش تراز است. برای دستبابی به

Read More »