لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

بهترین رشته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس درآمد در سال ۱۴۰۳

اگر میخواهید سریع از بهترین رشته های تحصیل در کارشناسی ارشد مطلع شوید فایل صوتی زیر را گوش دهید:

ولی اگر میخواهید اطلاعات دقیق تری کسب کنید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد

برای اینکه بتوانیم بهترین رشته برای تحصیل در کارشناسی ارشد را بشناسیم میتوانیم با توجه به آمار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ،پر طرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد را در نظر بگیریم تا انتخاب بهتری برای شرکت در گروه آزمایشی مورد نظر و انتخاب رشته داشته باشیم.

این مطلب میتواند به شما در انتخاب رشته کمک شایانی کند: بهترین رشته تحصیلی برای پسران

میتوان پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد را با توجه به این معیار ها در نظر گرفت:

بازار کار و درآمد تحصیل در ارشد

قطعا یکی از معیارهای مهم برای تحصیل در هر رشته ای بازار کار آن رشته و درآمد حدودی ای که با اشتغال در آن رشته بدست میاید میباشد در نتیجه باید این موضوع را بعنوان معیار اول در نؤ داشته باشید.

سختی و راحتی تحصیل رشته کارشناسی ارشد

تعداد واحدهای درسی در اکثر رشته های مقطع کارشناسی ارشد یکسان است اما با توجه به دانشگاه محل تحصیل و پایان نامه ای که باید در انتها ارائه شود بین رشته ها از نظر سختی و راحتی تفاوت وجود دارد که شاید این موضوع برای بعضی از داوطلبان درجه اهمیت زیادی داشته باشد.

هدف از تحصیل در کارشناسی ارشد

ممکن است داوطلبانی به منظور ارتقای شغلی وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند و یعضی هم به دنبال مهاجرت تحصیلی یا شغلی باشند.جالب است بدانید خیلی از داوطلبان هم بدون هدف و تنها برای گرفتن فوق لیسانس وارد مقطع ارشد میشوند که میتوان در خصوص این مورد گفت بهترین رشته برای تحصیل در کارشناسی ارشد فرقی با بدترین رشته نخواهد داشت!

بهترین رشته های تحصیلی ارشد برای مهاجرت و اپلای ۱۴۰۳

بیش از نیمی از کسانی که وارد مقطع کارشناسی ارشد میشوند و در رشته های مهندسی تحصیل میکنند با هدف ورود به دانشگاه های تراز اول و افزایش کیفیت علمی و در نهایت پذیرش تحصیلی در خارج از کشور پا به این رقابت میگذراند در نتیجه اپلای کردن میتونه جز مهم ترین معیارهای ورود به کارشناسی ارشد باشد. بنابراین انتخاب بهترین رشته برای تحصیلی در کارشناسی ارشد با هدف اپلای بسیار مهم است.

اگر بخواهیم چند رشته را بعنوان رشته های پرطرفدار در نظر داشته باشیم و بطور تقریبی تعداد داوطلبان هر کدام را تخمین بزنیم میتوان به این رشته ها اشاره کرد:

 • کارشناسی ارشد مدیریت
 • کارشناسی ارشد رشته حسابداری
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق
 • کارشناسی ارشد رشته روانشاسی
 • کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق
 • کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران
 • کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک
 • کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری

توجه

نام بردن این رشته ها بدان معنا نیست که در رشته های دیگر طرفداران کمی وجود دارد یا اینکه تحصیل در آن رشته بی ارزش است بلکه با توجه به معیارهای مختلف گفته شده و ابراز عاقه مندی داوطلبان و در نهایت هدفی که برای تحصیل در کارشناسی ارشد گفته شد این رشته ها را مطرح کردیم.

نکته بسیار مهم!

قبولی در بهترین رشته برای تحصیلی در کارشناسی ارشد ملزم به شرکت در کنکور سراسری ارشد است و هیچ روش بدون کنکوری برای اینکار وجود دارد پس گول موسسات و افراد مختلف در این زمینه را نخورید. شما حتی اگر بخواهید در دور افتاده ترین دانشگاه ها هم تحصیل کنید باید در کنکور سراسری شرکت کنید!

مگر اینکه…

جز استعداد های درخشان دانشگاه محل تحصیل کارشناسی باشید. در واقع در صورت نمره الف بودن در هر کدام از دانشگاه های کشور میشود بدون کنکور در همان دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرد. همچنین از سال ۱۴۰۲ پذیرش بصورت فراگیر در دانشگاه های آزاد و پیام نور حذف شد پس تنها دو روش گفته شده میتواند بعنوان راه های قانونی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد باشد.

چرا برخی از رشته های کارشناسی ارشد طرفداران بیشتری دارد؟

یکی از مهم ترین دلایل پرطرفدار بودن بعضی از رشته های کارشناسی ارشد این است که افراد پس از تحصیل در رشته کارشناسی خود احساس می‌ کنند که توانایی لازم برای ادامه آن را ندارند و در واقع میتوان گفت آن رشته تحصیلی برای آن ها سخت است!

از دیگر دلایل می توان به بازار کار رشته ها اشاره کرد، در واقع ممکن است افرادی در یک رشته کارشناسی تحصیلات خود را به پایان برسانند اما متوجه شوند که بازار کاری خوبی ندارد و ناچار به تحصیل در کارشناسی ارشد در رشته ای که بازار کاری خوبی دارد شوند.

اما دلیل دیگری که اکثر افراد به خاطر آن مجبور به تحصیل در رشته دیگری می ‌شوند عدم علاقه به رشته تحصیلی کارشناسی است. چنین افرادی برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد به دنبال رشته مورد علاقه خود می روند و به نوعی از ایتدا شروع میکنند البته اینکار برای رشته هایی همچون رشته روانشناسی و رشته های مهندسی به دلیل شرایط دریافت پروانه، کار درستی نیست.

در نهایت مهم ترین عواملی که باعث میشود بسیاری از داوطلبان بعد از تحصیل در مقطع کارشناسی به دنبال بهترین رشته برای تحصیلی در کارشناسی ارشد باشند این ها است.اگر شما هم جز این موارد هستید در ادامه با کنکور مشاور همراه باشید تا توضیحات مختصری در خصوص این رشته ها به شما ارائه کنیم.

کارشناسی ارشد رشته حقوق ، مدیریت و حسابداری

همان طور که گفته شد رشته حقوق و مدیریت از جمله رشته های پرطرفدار در انتخاب دانشجویان کارشناسی ارشد است. کارشناسی ارشد حقوق گرایش های بسیار زیادی دارد و خوشبختانه امروزه از بازار کاری فوق ‌العاده ‌ای برخوردار است.

کسانی که در رشته کارشناسی ارشد حقوق فارغ التحصیل می ‌شوند، می ‌توانند در ادارات دولتی و یا خصوصی و یا اداره ثبت اسناد و املاک یا به عنوان وکیل و یا قاضی مشغول به کار شوند. همانطور که میدانید این مشاغل درآمد خوبی دارد و همین موضوع رشته حقوق را جز بهترین رشته برای تحصیل در کارشناسی ارشد قرار داده است.

رشته مدیریت از آن دسته رشته های پر کاربرد در کشور ما است که افراد زیادی برای قبولی در آن آزمون می دهند.این افراد پس از فارغ التحصیل شدن در رشته کارشناسی ارشد مدیریت می توانند در قسمت های مدیریتی و اداری هر بخش خصوصی یا دولتی شاغل شوند. بنابراین میتوان گفت به خاطر بازار کار خیلی عالی از پرطرفدارترین رشته ها محسوب می شود و بیشترین داوطلب را به خود اختصاص داده است.

این مطلب می تواند در انتخاب رشته کمک شایانی به شما بکند: بهترین رشته های تجربی

در خصوص رشته حسابداری هم بعنوان یکی از رشته های پر تقاضا هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد شرایط مشابهی با رشته مدیریت وجود دارد و کمتر حسابدار توانایی است که با داشتن تخصص و مدرک تحصیلی خوب بیکار بماند!

کارشناسی ارشد روانشناسی

رشته روانشناسی مخصوصا در میان خانم ها بسیار پر طرفدار است. با توجه به قوانین سازمان نظام روانشناسی برای دریافت پروانه تاسیس مطب نیاز است شخص دارای مدرک تحصیلی در ۲ مقطع رشته روانشناسی باشد که ساده ترین راه برای این موضوع مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

رشته روانشناسی دارای گرایش های مختلفی است و دایره کار وسیعی از مشاوره خانواده و ازدواج گرفته تا موضوع اعتیاد و کودک دارد. از این رو افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می ‌شوند، می ‌توانند در مدارس و دانشگاه ها و هم چنین بخش‌ های دولتی مسئول به کار شوند یا مطب روانشناسی خود را دایر کنند.

کارشناسی ارشد رشته های مهندسی

به جرت میتوان گفت اکثر افرادی که در رشته های مهندسی وارد مقطع کارشناسی ارشد میشوند به دنبال مهاجرت تحصیلی یا شغلی هستند. بهترین رشته برای تحصیل در کارشناسی ارشد برای این دسته رشته ای است که بتوان با آن به سادگی مهاجرت کرد و در یکی از دانشگاه های خارج از کشور مشغول به تحصیل و در نهایت مشغول به کار شد و اقامت گرفت.

در خصوص رشته های مهندسی گرایش حرف اول را میزند برای مثال در رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست یا در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی برای مهاجرت بسیار عالی هستند همچنین دانشگاهی که در آن قبول میشوید میتواند برای مهاجرت شما بسیار تعیین کننده باشد. برای مثال در رشته های مهندسی این دانشگاه ها در صدر انتخاب داوطلبان قرار دارد:

 • دانشگاه تهران
 • دانشگاه صنعتی شریف
 • دانشگاه صنعتی امیر کبیر

رشته های ارشد دانشگاه تهران

با توجه به اینکه دانشگاه تهران جز ۱۰ دانشگاه اول ایران است و اساتید بسیار خوب و با سابقه و بعضا بین المللی دارد میتوان با قبولی در این دانشگاه هم در بازار کار و هم شرایط مهاجرت وضعیت خوبی پیدا کرد و علاوه بر این ها از دانش فنی و علمی خوبی برخوردار شد.

گروه اصلیرشتهگرایش
زبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات فارسیادبیات کودک و نوجوان/ادبیات پایداری/ادبیات تطبیقی/ ادبیات عامه/ آموزش زبان فارسی/ ادبیات روایی / ویرایش و نگارش/نظریه و نقد ادبی/ ادبیات معاصر/
علوم جغرافیایی
آب و هواشناسیآب و هواشناسی محیطی/ سینوپتیک/ تغییر اقلیم
ژئومورفولوژیژئومورفولوژی و مهندسی محیط/ ژئومورفولوژی و آمایش محیط
جغرافیا و برنامه ریزی شهریآمایش شهری/ برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری/ کاربری اراضی و ممیزی املاک/ محیط زیست شهری
جغرافیا و برنامه ریزی روستاییتوسعه اقتصاد روستایی/ برنامه ریزی کالبدی – فضایی/ مدیریت توسعه پایدار روستایی
برنامه ریزی آمایش سرزمین
مخاطرات محیطی
جغرافیای سیاسیآمایش سیاسی فضا/ ژئوپلیتیک/ مطالعات ایران
جغرافیا و دفاع مقدس
طبیعت گردیاکوتوریسم/ ژئوتوریسم
جغرافیا و برنامه ریزی گردشگریبرنامه ریزی مقصد/برنامه ریزی  رویدادد و خدمات سفر
جغرافیای نظامی
ژئوپلیتیک
هیدروپلیتیک
سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیاییسنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیاییسیستم اطلاعات جغرافیایی/ سنجش از دور/ مطالعات دفاعی
زبان عربیادبیات عربی
مترجمی زبان عربی
آموزش زبان عربی
ادبیات تطبیقی فارسی-عربی
علوم اقتصادیعلوم اقتصادیتوسعه اقتصادی و برنامه ریزی/ برنامه ریزی سیستم های اقتصادی/ اقتصاد انرژی/ بانکداری اسلامی/ اقتصاد و تجارت الکترونیک/ اقتصاد اسلامی/ اقتصاد نظری/ اقتصاد شهری/ افتصادفرهنگ و هنر/ اقتصاد محیط زیست/ اقتصاد مالی اسلامی/دفاع و پدافند اقتصادی/ اقتصاد مسکن/ت
اقتصاد نفت و گازتجارت نفت و گاز
علوم ورزشیفیزیولوژی ورزشیفیزیولوژی ورزشی و تندرستی/ فیزیولوژی ورزشی کاربردی/ فیزیولوژی و تغذیه ورزشی
بیومکانیک ورزشی
رفتار حرکتیرشد حرکتی/ یادگیری و کنترل حرکتی/ آموزش تربیت بدنی
آسیب شناسی ورزشی و
تمرینات اصلاحی
تمرینات اصلاحی/ آسیب شناسی ورزشی/ تربیت بدنی سازگارانه و ورزش
معلولین
مدیریت ورزشیمدیریت بازاریابی در ورزش/مدیریت رویدادها و گردشگری ورزشی/مدیریت سازمان ها و باشگاه های ورزشی
روانشناسی ورزشی
جامعه شناسی ورزش
تاریختاریــختاریخ ایران باستان/ تاریخ ایران اسلامی /مطالعات خلیج فارس/اسناد و مدارک آرشیوی و
نسخه شناسی/ مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز/ تاریخ عمومی جهان
تاریخ انقلاب اسلامی
تاریخ تشیع
علوم اجتماعی
مردم شناسی
جمعیت شناسی
جامعه شناسی
برنامه ریزی رفاه اجتماعی
جامعه شناسی انقلاب اسلامی
مطالعات فرهنگی
مطالعات جوانان
مدیریت راهبردی فرهنگ
برنامه ریزی توسعه منطقه ای
برنامه ریزی گردشگری (توریسم)
دانش اجتماعی مسلمین
فلسفه علوم اجتماعی
گردشگری مذهبی
مطالعات اوقات فراغتمدیریت/ برنامه ریزی فضایی/ فرهنگ و تمدن
پژوهش علوم اجتماعی
توسعه محلیشهری/ روستایی
جامعه شناسی فرهنگ
زبان های باستانی ایرانزبان های باستانی ایران
زبان شناسیزبان شناسیمحض/ اجتماعی/ نشانه شناختی
/ حقوقی/ ناشنوائی/ فرهنگ نویسی/ روانشناختی/ شناختی
آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
واژه گزینی و اصطلاح شناسی
زبان شناسی رایانشی
علوم قرآن و حدیث


علوم قرآن و حدیث
علوم قرآنیاعجاز/ مستشرقان/ادبی
علوم قرآنی ( برنامه درسی خاص)
علوم و معارف قرآنتفسیر اجتماعی
علوم حدیثاقتصاد اسلامی/ تفسیر اثری/نهج البلاغه/کلام و عقاید/ خلاق/
نهج البلاغهاخلاق و تربیت فردی و اجتماعی/ اجتماعی سیاسی و حقوق عمومی/ اصول الدین و معارف علوی
علوم و معارف نهج البلاغه
تفسیر و علوم قرآن
مطالعات قرآن و حدیث
احیاء تراث قرآنی و حدیثی
تفسیر روایی
فقه و حقوق
فقه و مبانی حقوق اسلامی
فقه مقارن وحقوق خصوصی اسلامی
فقه مقارن وحقوق عمومی اسلامی
فقه مقارن وحقوق جزای اسلامی
مذاهب فقهی
فقه سیاسی
فقه و حقوق خانواده
فقه و حقوق جزا
فقه وحقوق خصوصی
معارف اسلامی و حقوقحقوق خانواده
فقه و حقوق اسلامی
فقهنجوم
فلسفه و کلام اسلامی


فلسفه و کلام اسلامی
کلام تطبیقی
عرفان اسلامی
مذاهب اسلامی
دین شناسی
شناخت اندیشه های امام خمینی (ره)
شیعه شناسیکلام/ تاریخ/جامعه شناسی
فرق تشیع
فلسفه و حکمت اسلامی
کلام اسلامی
کلام امامیه
کلام شیعه
منطق فهم دین
امام شناسی و معارف ائمه
حکمت و کلام شیعی
مطالعات اسلامی به زبان خارجی
فلسفه اسلامی
ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
ادیان و عرفان
عرفان اسلامی
ادیان ابراهیمی
ادیان غیرابراهیمی
تصوف و عرفان اسلامی
عرفان تطبیقی
تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
تاریخ و تمدن ملل اسلامی
تاریخ تمدن اسلامی
الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل تسنن)فقه شافعی
فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی
فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی
فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی
فلسفه
فلسفه
فلسفه هنر
فلسفه و حکمت اسلامی
منطق
اخلاقفلسفه اخلاق/ اخلاق کاربردی/ اخلاق اسلامی
فلسفه دین
فلسفه رسانه
فلسفه معاصر
علوم تربیتیبرنامه ریزی درسی
تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش
مدیریت آموزشی
آموزش و بهسازی منابع انسانی
ارزشیابی آموزشی
تحقیقات آموزشی
تکنولوژی آموزشی
مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی
علوم تربیتیآموزش و پرورش ابتدایی/آموزش و پرورش پیش دبستانی
فلسفه تعلیم و تربیتآموزش فلسفه به کودکان و نوجوانان
برنامه ریزی آموزشی
یادگیری الکترونیکی
آموزش بزرگسالان
برنامه ریزی آموزشی و درسی
علم اطلاعات و دانش شناسیعلم اطلاعات و دانش شناسیمدیریت اطلاعات/ مدیریت کتابخانه های
دانشگاهی/ مطالعات کتابخانه های عمومی/ مدیریت کتابخانه های دیجیتال
علم سنجی
مطالعات آرشیوی
زبان فرانسهزبان و ادبیات فرانسه
آموزش زبان فرانسه
مترجمی زبان فرانسه
زبان انگلیسیآموزش زبان انگلیسیآموزش زبان به کمک فنّاوری
زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی
زبان روسیآموزش زبان روسی
ادبیات روسی
مترجمی زبان روسی
زبان آلمانیترجمی زبان آلمانی
آموزش زبان آلمانی
زبان و ادبیات آلمانی
مدیریت جهانگردیمدیریت جهانگردیبازاریابی جهانگردی/ برنامه ریزی توسعه جهانگردی
حقوقحقوق خصوصی
حقوق جزا و جرم شناسی
حقوق عمومی
حقوق بشر
حقوق مالکیت فکری
حقوق محیط زیست
حقوق اقتصادی
حقوق تجارت بین الملل
حقوق خانواده
معارف اسلامی و حقوقحقوق خانواده
حقوق ارتباطات
حقوق تجاری اقتصادی بین المللی
سردفتری اسناد رسمی
حقوق ثبت اسناد و املاک
حقوق اسناد وقراردادهای تجاری
حقوق حمل و نقل تجاری
حقوق کیفری اطفال ونوجوانان
مدیریت اصلاح وکیفرهای قضایی
مدیریت نظارت و بازرسی
حقوق شرکت های تجاری
فقه و حقوق اقتصادی
حقوق نفت و گاز
حقوق خانواده
حقوق دادرسی اداری
حقوق مالی ـ اقتصادی
حقوق تجارت الکترونیکی
مدیریت ثبت اسناد و املاک
فقه و حقوق خصوصی
حقوق بین الملل
حقوق انرژی
حقوق پزشکی
حقوق
حقوق مالی
فقه و حقوق جزا
فقه و حقوق خانواده
ایران شناسیایران شناسیایران باستان و میانه/ ایرانشناسی تاریخ / ایران شناسی فرهنگ مردم، آداب و رسوم و میراث فرهنگی/ اصول نسخه شناسی و مرمت نسخه های خطی و نسخه آرایی
آموزش زبان ژاپنیآموزش زبان ژاپنی
علوم سیاسی و روابط بین المللعلوم سیاسی
روابط بین المللدیپلماسی کنترل تسلیحات
مطالعات منطقه ایمطالعات خاورمیانه وشمال آفریقا/ مطالعات آسیای مرکزی وقفقاز/ مطالعات اروپا/ مطالعات آمریکای شمالی/ مطالعات آسیای جنوب شرقی
اندیشه سیاسی در اسلام
دیپلماسی و سازمان های بین المللی
تربیت مربی علوم سیاسی
سیاست گذاری عمومی
مطالعات جهانمطالعات جهانمطالعات کشورهای آلمانی زبان/ مطالعات آمریکای لاتین/ مطالعات بریتانیا/ مطالعات روسیه/ مطالعات فرانسه/ مطالعات هند/ مطالعات آمریکای شمالی/ مطالعات ژاپن/ مطالعات مصر / مطالعات عراق/ مطالعات جنوب آفریقا
مطالعات رژیم صهیونیستی
مطالعات ترکیه
باستان شناسیباستان شناسیپیش از تاریخ ایران/ دوران تاریخی ایران/
تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین های دیگر
روانشناسیروانشناسی عمومی
روانشناسی بالینیخانواده
سنجش واندازه گیری (روانسنجی)
روانشناسی صنعتی و سازمانی
روان شناسی بالینی کودک ونوجوان
روانشناسی اسلامیروانشناسی مثبت گرا
روانشناسی وآموزش کودکان استثنایی
روانشناسی تربیتی
روانشناسی اجتماعی
علوم شناختیتوان بخشی شناختی/ ذهن، مغز و تربیت/روانشناسی شناختی
روانشناسی شخصیت
حسابداریحسابداری
حسابرسی
حسابداری مدیریت
حسابداری بخش عمومی
مطالعات زنانمطالعات زنانحقوق زن در اسلام/ زن و خانواده
علوم ارتباطات اجتماعی

علوم ارتباطات اجتماعیتبلیغات فرهنگی
مدیریت رسانه
روزنامه نگاری
ارتباطاتحج و زیارت
مطالعات فرهنگی و رسانه
علوم شناختیرسانه
تبلیغ و ارتباطات فرهنگی
روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون
تبلیغ و ارتباطات فرهنگی
توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی
مددکاری اجتماعیمددکاری اجتماعی
مدیریت خدمات اجتماعی
مدیریتمدیریت بازرگانیبازاریابی/ بازرگانی بین المللی/ تجارت الکترونیکی/ مدیریت استراتژیک/ بازرگانی داخلی/ کارآفرینی
مدیریت دولتیتوسعه منابع انسانی/ طراحی سازمان های دولتی
/ بودجه و مالیه عمومی/ خط مشی گذاری عمومی/ مدیریت تطبیقی و توسعه/ مدیریت تحول/ مدیریت رفتار سازمانی/ مدیریت منابع انسانی
مدیریت صنعتیتحقیق در عملیات/ تولید و عملیات/ مدیریت عملکرد
/ مدیریت زنجیره تامین/ مدیریت کیفیت و بهره وری/ مدیریت پروژه
مدیریت فناوری اطلاعاتکسب و کار الکترونیک/ مدیریت منابع اطلاعاتی
/ سیستم های اطلاعاتی پیشرفته/ مدیریت دانش/ هوشمندی کسب و کار/ مدیریت پروژه های فناوری
اطلاعات
مدیریت تکنولوژی
مدیریت مالی
کارآفرینیکسب و کار جدید/ گردشگری/ فناوری/ سازمانی
/ بین الملل/ توسعه/ کسب و کار الکترونیکی
مدیریت منابع انسانیمدیریت منابع انسانی اسلامی/ مدیریت منابع انسانی بین الملل/ مدیریت عملکرد و بهره وری
منابع انسانی/ مدیریت استراتژیک منابع
انسانی/ سرمایه های انسانی دفاعی
مالیمهندسی مالی و مدیریت ریسک/ بانکداری/ بیمه/ حقوق مالی/ تأمین مالی و سرمایه گذاری در
نفت وگاز
مدیریت بازرگانی دریایی
مدیریت بحران
مدیریت اماکن متبرکه مذهبی
سیاست گذاری علم و فناوری
مربیگری کسب و کار
مشاورهمشاورهمشاوره مدرسه/ مشاوره شغلی/ مشاوره خانواده/ مشاوره توانبخشی
مدیریت دریاییدریانوردیحمل و نقل دریایی/ بندر و کشتیرانی
محیط زیستمحیط زیستبرنامه ریزی محیط زیست/ مدیریت محیط زیست/ آموزش محیط زیست
اطلاعات و حفاظت اطلاعاتاطلاعات و حفاظت اطلاعات
مدیریت کسب و کار و امور شهریمدیریت کسب و کار استراتژی / بازاریابی/ رفتار سازمانی و منابع انسانی/ سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
/ عملیات و زنجیره تامین/ فناوری/ مالی/
مدیریت دفاعی


زمینی
پدافند هوایی
هوایی
دریایی
جنگال و سایب
شتیبانی خدمات رزمی
امور دریایی— 
امور زمینی— 
امور هوایی—  
امور پشتیبانی—  
خدمات رزمی—  
قاومت ویژه— 
مدرسی معارف اسلامیمدرسی مبانی نظری اسلام—  
مدرسی اخلاق اسلامی— 
مدرسی تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی— 
مدرسی انقلاب اسلامی—  
مدرسی معارف قرآن و حدیث—  
اطلاعاتمدیریت اطلاعات—  
حفاظت اطلاعات—  
مطالعات امنیتی ایران—  
پژوهشگری امنیت—  
امنیت اطلاعات—  
امنیت اقتصادی— 
امنیت بین الملل—  
ضد تروریسم—  
امنیت نرم—  
 مطالعات دفاعی استراتژیک مطالعات دفاعی استراتژیک—  
اطلاعات استراتژیکاطلاعات استراتژیک—  
آمادآماد—  
مدیریت بحرانمدیریت بحران—  
علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعاتعلوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات—  
پدافند غیرعاملپدافند غیرعامل—  
فرماندهی و مدیریت انتظامیفرماندهی و مدیریت انتظامی—  
رشته های تخصصی دانشگاه علوم انتظامی امین (ویژه کارکنان پایور مرد) ناجاپیشگیری از جرم—  
علوم و فنون مرزبانی—  
مدیریت علوم اطلاعات و امنیت انتظامی—  
مبارزه با مواد مخدر—  
علوم عملیات ویژه انتظامی—  
عملیات راهور—  
کشف جرایم— 
مدیریت علوم حفاظت اطلاعات انتظامی—  
مهندسی امنیت فضای سایبر–  
آینده پژوهی و مدیریت دانش (ویژه برادران شاغل در نیروهای مسلح)
 
آینده پژوهیدفاعی
مدیریت دانش—  

لیست رشته های گروه علوم پایه کارشناسی ارشد سراسری ۱۴۰۳

عنوان مجموعه امتحانینام رشتهگرایش
علوم زمینعلوم زمینپترولوژی/ زمین شناسی اقتصادی/ زمین ساخت (تکتونیک)/ آب زمین شناسی / چینه نگاری و دیرینه شناسی/ رسوب شناسی و سن گشناسی رسوبی/ زمین شناسی نفت/ زمین شناسی مهندسی/ زمین شناسی زیست محیطی/ زمین شیمی/ سنجش از دور زمین- شناختی/ کانی ها و سنگ های صنعتی
گوهرشناسی کاربردی و کانی های صنعتی
ژئوفیزیک و هواشناسیژئوفیزیکلرزه شناسی/ زلزله شناسی/ ژئو مغناطیس/ گرانی سنجی/ ژئو الکتریک
دکتری پیوسته ژئوفیزیکزلزله شناسی
هواشناسی
شیمیشیمیشیمی فیزیک/ شیمی آلی/ شیمی معدنی/ شیمی تجزیه/ شیمی کاربردی/ شیمی پلیمر/ شیمی دریا/ شیمی دارویی/ شیمی کاتالیست/ شیمی و فناوری اسانس/شیمی پیشرانه
فیتو شیمی
نانوشیمی
آموزش شیمی (ویژهفرهنگیان)
مواد،انرژیوی و تکنولوژی کوانتومی
یوتروریسم
علوم جرم شناسی امنیتی
فیزیکفیزیکفیزیک ماده چگال/ فیزیک پلاسما /فیزیک هسته ای/ ذرات بنیادی و نظریه میدان ها/ جوم و اخترفیزیک/ فیزیک آماری و سامانه های پیچیده/ گرانش و کیهان شناسی/ اپتیک و لیزر / علوم و فنّاوری کوانتومی
مهندسی هسته ایکاربرد پرتوها/ گداخت هسته ای/ مهندسی راکتور/ مهندسی پرتوپزشکی/ مهندسی فیزیک بهداشت
فناوری پلاسما
مهندسی سیستم های انرژیتکنولوژی انرژی/ انرژی و محیط زیست/ سیستم های انرژی
نانو فیزیک
آموزش فیزیک (ویژه فرهنگیان)
دکتری پیوسته فیزیکماده چگال/ اپتیک و لیزر/ نجوم و اختر فیزیک
مواد،انرژی وتکنولوژِی کوانتومی
فوتونیکفوتونیکپتوالکترونیک/ لیزر
مهندسی الکترواپتیک
زیست شناسی سلولی و مولکولیزیست شناسی سلولی و مولکولی
ژنتیک
میکروبیولوژیزیست شناسی میکروب های
بیماری زا/ میکروبیولوژی صنعتی/ بیوسیستماتیک و بوم شناسی /میکروبیولوژِی محیطی
بیوشیمی
بیوفیزیک
زیست فناوریمیکروبی/ مولکولی/ دریا/ صنعت و محیط زیست
ریززیست فناوری
آموزش زیست شناسی (ویژه فرهنگیان)
فنّاوری سلول های بنیادی و بازسازی بافت
علوم جرم شناسی امنیتی
بیوتروریسم
نانوبیوممتیک (نانوزیست الهام)
انسانشناسی زیستی
اخلاق زیستی
آمارآمار ریاضی
بیم سنجی
علم داده ها
آمار اجتماعی
آمار رسمی
آمار اقتصادی
ریاضیریاضیات و کاربردهاجبر/ آنالیز/ هندسه (توپولوژی)/ گراف و ترکیبیات/ منطق ریاضی
ریاضی کاربردیآنالیز عددی/ بهینه سازی/ معادلات دیفرانسیل و سیستم های
دینامیکی/ ریاضی مالی/ رمز و کد/ علوم داده / ریاضیات زیستی
آموزش ریاضی
محاسبات نرم
بیوانفورماتیک
دکتری پیوسته ریاضیجبر/آنالیز/ هندسه/ ریاضی کاربردی
علوم کامپیوترعلوم کامپیوترمحاسبات علمی/ الگوریتم و نظریه محاسبه/ نظریه سیستم ها/ محاسبات نرم و هوش مصنوعی/ منطق و روش های صوری/ داده کاوی/ علوم تصمیم و دانش
بیوانفورماتیک
زیست شناسی گیاهیزیست شناسی گیاهیفیزیولوژی/ سیستماتیک و بوم شناسی/ سلولی و تکوینی
زیست شناسی جانوریفیزیولوژی/ بیوسیستماتیک/ سلولی و تکوینی
بیوتروریسم
علوم جرم شناسی امنیتی
علوم محیط زیستعلوم محیط زیست
محیط زیست دریا
زیست شناسی دریا زیست شناسی دریاجانوران دریا/ بوم شناسی دریا/ آلودگی دریا/گیاهان دریا
اقیانوس شناسی فیزیکیاقیانوس شناسی فیزیکیدینامیک اقیانوسی
تاریخ و فلسفه علمفلسفه علم
تاریخ علمریاضی در جهان اسلام/ طب و داروسازی در جهان
اسلام/ نجوم در جهان اسلام/ فیزیک و فناوری در جهان اسلام
علوم شناختیعلوم شناختیذهن، مغز و تربیت/ روانشناسی شناختی /توانبخشی شناختی/ طراحی و خلاقیت/ رسانه

لیست رشته های گروه فنی مهندسی کارشناسی ارشد سراسری ۱۴۰۳

عنوان مجموعه امتحانینام رشتهگرایش
مهندسی برقمهندسی برقمدارهای مجتمع الکترونیک/ افزاره های میکرو و نانوالکترونیک/ سیستم های الکترونیک
دیجیتال/سیستم های قدرت/ الکترونیک قدرت و ماشین- های الکتریکی/ برنامه ریزی و مدیریت
سیستم های انرژی الکتریکی/ سامانه های برقی حمل و نقل/ مخابرات نوری/ مخابرات میدان و موج/ مخابرات سیستم/ مخابرات امن و رمزنگاری/شبکه های مخابراتی/ کنترل/ جنگ الکترونیک/ رادار الکترواکوستیک
مهندسی پزشکیبیوالکتریک/ مهندسی اطلاعات پزشکی/ مهندسی ورزش/ رایانش تصاویر پزشکی/ مهندسی عصبی – شناختی
دکتری مستقیم علوم ومهندسی اعصاب
مهندسی مکاترونیک
مهندسی راه آهن برقی
مهندسی پدافند غیرعاملافا (استتار، فریب و اختفا)
مهندسی سیستم های انرژیتکنولوژی انرژی/ انرژی و محیط زیست / سیستم های انرژی
مهندسی انرژی های تجدید پذی
مهندسی هسته ایکاربرد پرتوها/ گداخت هسته ای/ مهندسی راکتور/ مهندسی پرتو پزشکی/ مهندسی فیزیک بهداشت
مهندسی هوا فضافناوری ماهواره
مهندسی کنترل و علائم
مهندسی فتونیکنانوفتونیک
مهندسی صدا
مهندسی سیستم های میکرو و
نانو الکترومکانیک
مهندسی مخابرات امنیتی
مهندسی خودروبرق و الکترونیک خودرو
مواد، انرژی و تکنولوژی
کوانتومی
مهندسی فناوری ماهوارهبرق – مخابرات
مدیریت آموزشگاهی ویژه
هنرستان ها(ویژه فرهنگیان)
مهندسی نفتمهندسی نفتاکتشاف/ بهره برداری/ حفاری /مخازن /تجهیزات نفت
مدیریت مخازن هیدروکربوری
مهندسی پلیمرمهندسی پلیمرفراورش/ نانو فناوری/ پلیمریزاسیون/ طراحی مولکولی/ لاستیک/ بیوپلیمر
مهندسی معماری کشتیمعماری کشتیسازه کشتی/ هیدرومکانیک کشتی
مهندسی ساخت در صنایع دریایی
مهندسی شیمیمهندسی شیمیترموسینتیک و کاتالیست/ فرآیندهای جداسازی/ طراحی فرآیند/ مدل سازی، شبیه سازی و کنترل/ محیط زیست/ فرآوری و انتقال گاز/ صنایع پتروشیمی/ صنایع غذایی/ صنایع شیمیایی معدنی/ نانوفناوری/ پلیمر/ پدیده های انتقال/ زیست پزشکی/ مهندسی انرژی
مهندسی هسته ایمهندسی راکتور/ مهندسی چرخه سوخت
مهندسی سیستم های انرژیتکنولوژی انرژی/ انرژی و محیط زیست/ سیستم های انرژی
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر
مهندسی صنایعمهندسی صنایعبهینه سازی سیستم ها/ سیستم های سلامت/ مدیریت نوآوری و فناوری/ مهندسی مالی/ لجستیک و زنجیره تأمین/ مدیریت پروژه/ سیستم های کلان/ مدیریت مهندسی/ سیستم های اطلاعاتی/ کیفیت و بهره وری/ آینده پژوهی
مهندسی حمل ونقل ریلی
مهندسی ایمنی در راه آهن
مهندسی سیستم های محیط زیست
مهندسی در سوانح طبیعیمهندسی در سوانح طبیعی
مهندسی نقشه برداریمهندسی نقشه برداریفتوگرامتری/ ژئودزی/ سیستم اطلاعات مکانی/ سیستم های اداره زمین/ هیدروگرافی
مهندسی عمرانمهندسی عمرانسازه/ زلزله/ ژئوتکنیک/ راه و ترابری/ مهندسی و مدیریت منابع آب/ مهندســی آب و ســـازه های هیدرولیکی/ مهندسی سواحل، بنادرو سازه های دریایی/ حمل و نقل/ مهندسی و مدیریت ساخت/ مهندسی محیط زیست
مهندسی ساختمان های هوشمند
مهندسی خطوط راه آهن
پدافند غیرعاملپسازه های دفاعی/ طراحی
مهندسی محیط زیستآب و فاضلاب/ آلودگی هوا/ سواحل/منابع/ مواد زائد جامد آب/ آلودگی خاک
مهندسی ایمنی راه و ترابری
مهندسی سیستم های محیط زیست
مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستان ها (ویژه فرهنگیان)
مهندسی طبیعت
مهندسی ژئوتکنیک زیست محیطی
مهندسی مکانیکمهندسی مکانیکساخت و تولید/ طراحی کاربردی/ تبدیل انرژی / دریا/ طراحی و ساخت خودرو/ جوش/ نگهداری و پایش تجهیزات/ مهندسی احتراق/ مواد و ترکیب
مهندسی خودروقوای محرکه خودرو/ طراحی سیستم های دینامیکی/ سازه و بدنه خودرو
مهندسی مکاترونیک
مهندسی پزشکیبیومکانیک/ مهندسی توان بخشی/ مهندسی ورزش
مهندسی سیستم های انرژیتکنولوژی انرژی/ انرژی و محیط زیست/ سیستم های انرژی
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر
مهندسی هوافضافناوری ماهواره/ آیرودینامیک
مهندسی ماشین های ریلی
مهندسی هسته ایکاربرد پرتوها/ گداخت هسته ای/ مهندسی راکتور/ مهندسی پرتو پزشکی/ مهندسی چرخه سوخت
مهندسی سیستم های میکرو و نانوالکترو
مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی
مهندسی فناوری ماهوارههوا فضا
مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستان ها (ویژه فرهنگیان)
مهندسی معدنمهندسی معدنفرآوری مواد معدنی / مکانیک سنگ/ استخراج مواد معدنی/ اکتشاف مواد معدنی/ تونل و فضاهای زیرزمینی/ معدن و محیطزیست/ قتصاد و مدیریت معدنی/ ژئومکانیک نفت
مهندسی متالورژی و موادمهندسی موادشناسایی و انتخاب مواد مهندسی/ شکل دادن فلزات/ استخراج فلزات/ خوردگی و حفاظت مواد/ جوشکاری/ سرامیک/ ریخته گری
مهندسی متالورژی و موادالکتروسرامیک
مهندسی پزشکیبیومتریال/ مهندسی بافت
مواد،انرژی وتکنولوژی کوانتومی
نانوفناوری ـ نانوموادنانو فناورینانومواد
مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی
مهندسی فناوری اطلاعاتمهندسی فناوری اطلاعاتتجارت الکترونیکی/ مدیریت سیستم های اطلاعاتی/ سیستم های تکنولوژی اطلاعات
(ITS)/ سامانه ای های شبکه/ سیستم های چندرسانه ای/ معماری سازمانی
مهندسی فنّاوری اطلاعات و امنیت
مهندسی فناوریی اطلاعات پزشکی
مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوترشبکه های کامپیوتری/ رایانش امن/ هوش مصنوعی و رباتیکز/ معماری سیستم های کامپیوتری/ نرم افزار/ بیوانفورماتیک/ علوم داده
الگوریتم ها و محاسبات
قرآنکاوی رایانشی
علوم و فناوری شبکه
مواد،انرژی و تکنولوژی کوانتومی
یادگیری الکترونیکی
مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستان ها (ویژه فرهنگیان)
مهندسی هوافضامهندسی هوافضاجلوبرندگی/ دینامیک پرواز و کنترل/ سازه های هوایی/ آیرودینامیک/ مهندسی فضایی/ فناوری ماهواره صلاحیت های پروازی
هوانوردیپهپاد/ خلبانی آزمایشگر/ عملیات هوانور/ قدرت هوایی
مهندسی ترافیک هوایی
مهندسی نساجیمهندسی نساجیالیاف/ پوشاک/ ساختارهای نانولیفی/ شیمی نساجی و رنگ/ فناوری/ مدیریت تولید
مهندسی شیمی ـ بیوتکنولوژی و داروسازیمهندسی شیمیبیوتکنولوژی/ داروسازی
بیوتروریسم
علوم جرم شناسی امنیتی
مهندسی پلیمر ـ صنایع رنگمهندسی پلیمررنگ/ چاپ
مهندسی طراحی محیط زیستمهندسی طراحی محیط زیست
مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون صنایع نفتمهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون صنایع نفت
مهندسی بازرسی فنیمهندسی بازرسی فنی
مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیستمهندسی ایمنی، بهداشت و محیط
زیست (HSE)
ایمنی، بهداشت و محیط زیستایمنی، بهداشت و محیط زیست
آموزش مهندسیآموزش مهندسی
مهندسی فرماندهی و کنترل (ویژه برادران شاغل در نیروهای مسلح)مهندسی فرماندهی و کنترلطرحریزی فرماندهی و کنترل

لیست رشته های گروه کشاورزی و منابع طبیعی کارشناسی ارشد سراسری ۱۴۰۳

عنوان مجموعه امتحانینام رشتهگرایش
علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداریعلوم و مهندسی آبخیزسیلاب و رودخانه/ مدیریت حوزه های آبخیز/ حفاظت آب و خاک/ آبخیزداری شهری
علوم و مهندسی مرتعمدیریت مرتع/ اصلاح و احیای مرتع/ گیاهان دارویی و صنعتی
علوم و مهندسی آبعلوم و مهندسی آبآبیاری و زهکشی/ رودخانه و اکوسیستم های آبی/ مدیریت و برنامه ریزی منابع آب/ سازه های آبی/ منابع آب/ هواشناسی کشاورزی/ هیدرو انفورماتیک
مهندسی طبیعت
زراعت و اصلاح نباتاتژنتیک و به نژادی گیاهی
اگرو تکنولوژیفیزیولوژی گیاهان زراعی/ اکولوژی گیاهان زراعی/ علوم و تکنولوژی بذر/ علوم علف های هرز
اگرو اکولوژی
اقتصاد کشاورزیاقتصاد کشاورزیسیاست و توسعه کشاورزی/ اقتصاد تولید و مدیریت واحدهای کشاورزی/ اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست/ بازاریابی محصولات کشاورزی
علوم و مهندسی باغبانیعلوم و مهندسی باغبانیدرختان میوه/ سبزی ها/ گیاهان زینتی/ گیاهان دارویی/ تولید محصولات گلخانه ای
ترویج و آموزش کشاورزیترویج و آموزش کشاورزیترویج کشاورزی پایدار ومنابع طبیعی/ آموزش کشاورزی پایدار و محیط زیست/ زیست بوم انسانی کشاورزی/ نوآوری و کارآفرینی کشاورزی
علوم و مهندسی جنگلعلوم و مهندسی جنگلمدیریت جنگل/ علوم زیستی جنگل/ عمران و بهره برداری جنگل
مدیریت حاصلخیزی، زیست فناوری و منابع خاکمدیریت حاصلخیزی، زیست فناوری و منابع خاکشیمی، حاصلخیزی خاک وتغذیه گیاه/ بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک
مدیریت منابع خاکفیزیک و حفاظت خاک/ منابع خاک و ارزیابی اراضی
علوم دام و طیورعلوم دامیژنتیک و اصلاح دام و طیور/ فیزیولوژی دام و طیور
/ تغذیه دام/ تغذیه طیور/ زنبور عسل
علوم و مهندسی شیلاتعلوم و مهندسی شیلاتتکثیر و پرورش آبزیان/ فرآوری محصولات شیلاتی/ بوم شناسی آبزیان/ صید و بهره برداری آبزیان
مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزیمهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزیکامپوزیت های لیگنوسلولزی/ بیولوژی و آناتومی/ حفاظت و اصلاح/ صنایع سلولزی/ مدیریت صنایع چوب و فرآورده های سلولزی
علوم و مهندسی صنایع غذاییعلوم و مهندسی صنایع غذاییصنایع غذایی/ شیمی مواد غذایی/ زیست فناوری مواد غذایی/ فناوری مواد غذایی
حشره شناسی کشاورزیحشره شناسی کشاورزی
بیماری شناسی گیاهیبیماری شناسی گیاهی
علوم و مهندسی محیط زیستعلوم و مهندسی محیط زیستمدیریت و حفاظت تنوع زیستی/ ارزیابی و آمایش سرزمین/ آلودگی محیط زیست
مهندسی مکانیک بیوسیستممهندسی مکانیک بیوسیستمطراحی و ساخت/ انرژی های تجدیدپذیر/ فناوری پس از برداشت
مدیریت و کنترل بیابانمدیریت و کنترل بیابان
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزیمهندسی مکانیزاسیون کشاورزیمدیریت و تحلیل سامانه ها/ انرژی/ بازیافت و مدیریت پسماند
اکوهیدرولوژیاکوهیدرولوژی
بیوتکنولوژی کشاورزیبیوتکنولوژی کشاورزی
توسعه روستاییتوسعه روستایی
مدیریت کشاورزیمدیریت کشاورزی
مهندسی فضای سبزمهندسی فضای سبز

لیست رشته های گروه هنر کارشناسی ارشد سراسری ۱۴۰۳

عنوان مجموعه امتحانینام رشتهگرایش
برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهریبرنامه ریزی شهری
برنامه ریزی منطقه ای
مدیریت شهری
طراحی شهریطراحی شهری
طراحی فضاهای آموزشی
معماریمهندسی معماریمعماری آموزشی و فرهنگی/ فضاهای درمانی و بهداشتی/ مسکن/ پایداری/ مهندسی فنّاوری
مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستان ها (ویژه فرهنگیان)
مهندسی معماری اسلامی
معماری داخلی
بازسازی پس از سانحه
مطالعات معماری ایران
مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخیمرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخیحفاظت و مرمت میراث معماری/ حفاظت و مرمت میراث شهری
نمایش عروسکینمایش عروسکی
هنرهای نمایشی و سینماکارگردانی نمایش
سینما
ادبیات نمایشی
بازیگری
تهیه کنندگینمایشی/ مستند/ آموزشی/ پویانمایی/ نویسندگی
رادیوسردبیری و تهیه کنندگی
هنرهای تصویری و طراحیتصویر متحرک (انیمیشن)
مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی
عکاسی
نقاشی
تصویرسازی
ارتباط تصویری
هنرهای رایانه ایطراحی شبیه ساز هوشمند/ تولید بازی های رایانه ای/ هنرهای چندرسانه ای
باستان سنجیآثار و مواد آلی/ آثار و مواد معدنی
تهیه کنندگی پویانمایی
هنرهای پژوهشی و صنایع دستیپژوهش هنر
صنایع دستی
هنر اسلامیمطالعات نظری هنر اسلامی / مطالعات تاریخی هنر اسلامی/ مطالعات کتابت و نگارگری/ هنر و صنایع چوبی/ هنر و صنایع فلزی/ سفال و سرامیک/
نقاشی ایرانی
تاریخ هنر ایران اسلامی
مطالعات موزه
مدیریت موزه
تاریخ هنر جهان اسلام
حکمت هنر اسلامی
تاریخ هنر ایران باستان
هنرهای موسیقیآهنگسازی
موسیقی شناسی (اتنوموزی کولوژی)
نوازندگی موسیقی جهانی
نوازندگی موسیقی ایرانی
هنرهای ساخت و معماریمدیریت پروژه و ساخت
فناوری معماریعماری بیونیک/ معماری دیجیتال/ ستحکام بخشی بناهای تاریخی
معماری و انرژی
مدیریت ساخته ها
طراحی صنعتیطراحی صنعتی
علوم شناختیطراحی و خلاقیت
فرشفرشپژوهش در فرش/ تولید/ طراحی/ مواد اولیه و رنگرزی
طراحی پارچه و لباسطراحی پارچه و لباس
معماری منظرمهندسی معماری منظر

لیست رشته های گروه دامپزشکی کارشناسی ارشد سراسری ۱۴۰۳

عنوان مجموعه امتحانینام رشتهگرایش
انگل شناسیانگل شناسی
فیزیولوژی دامپزشکیدامپزشکی
قارچ شناسی دامپزشکیقارچ شناسی
 بافت شناسی دامپزشکیبافت شناسی
 باکتری شناسی دامپزشکیباکتری شناسی
ایمنی شناسی دامپزشکیایمنی شناسی
بهداشت و کنترل کیفی مواد غذاییبهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی
بیوشیمی بالینیبیوشیمی بالینی
سم شناسیسم شناسی
پیشگیری بیماری های دامیپیشگیری بیماری های دامی

رشته های شناور (رشته های امتحانی دوم) کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

کد رشتهعنوان مجموعه امتحانیکد رشتهعنوان مجموعه امتحانی
۱۱۰۳سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی۱۲۷۶مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
1109زبان های باستانی۱۲۷۹مهندسی هوافضا
۱۱۱۰زبان شناسی۱۲۸۵مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی
۱۱۱۹علم اطلاعات و دانش شناسی۱۲۸۶مهندسی پلیمر – صنایع رنگ
۱۱۲۵مدیریت جهانگردی۱۲۸۷مهندسی طراحی محیط زیست
۱۱۲۷ایران شناسی۱۲۹۰مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون صنایع نفت
۱۱۲۸آموزش زبان ژاپنی۱۲۹۲مهندسی بازرسی فنی
۱۱۲۹زبان و ادبیات اردو۱۲۹۳مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE)
1131مطالعات جهان۱۲۹۵آموزش مهندسی
۱۱۳۷مطالعات زنان۱۳۱۴حشره شناسی کشاورزی
۱۱۳۸علوم ارتباطات اجتماعی۱۳۲۲مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
۱۱۳۹مددکاری اجتماعی۱۳۲۳اکوهیدرولوژی
۱۱۴۴مدیریت دریایی۱۳۲۴بیوتکنولوژی کشاورزی
۱۱۴۶محیط زیست۱۳۲۵توسعه روستایی
۱۱۴۸مدیریت کسب و کار و امور شهری۱۳۲۷مدیریت کشاورزی
۱۱۵۳اطلاعات۱۳۵۰برنامه ریزی شهری، منطقها و مدیریت شهری
۱۲۰۲ژئوفیزیک و هواشناسی۱۳۵۱طراحی شهری
۱۲۰۵فوتونیک۱۳۵۳مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی
۱۲۰۹علوم کامپیوتر۱۳۵۶نمایش عروسکی
۱۲۱۳زیست شناسی گیاهی۱۳۵۹هنر های پژوهشی و صنایع دستی
۱۲۱۴زیست شناسی جانوری۱۳۶۱هنر های ساخت و معماری
۱۲۱۵علوم محیط زیست۱۳۶۲طراحی صنعتی
۱۲۱۶زیست شناسی دریا۱۳۶۳فرش
۱۲۱۷اقیانوس شناسی فیزیکی۱۵۰۱انگل شناسی
۱۲۱۸تاریخ و فلسفه علم۱۵۰۱فیزیولوژی دامپزشکی
۱۲۱۹علوم شناختی۱۵۰۳قارچ شناسی دامپزشکی
۱۲۲۰علوم اطلاعاتی۱۵۰۴بافت شناسی دامپزشکی
۱۲۵۳مهندسی نفت۱۵۰۵باکتری شناسی دامپزشکی
۱۲۵۵مهندسی پلیمر۱۵۰۶ایمنی شناسی دامپزشکی
۱۲۵۶مهندسی معماری کشتی۱۵۰۷بهداست و کنترل کیفی مواد غذایی
۱۲۶۲مهندسی در سوانح طبیعی۱۵۱۰سم شناسی
۱۲۷۳نانو فناوری – نانو مواد۱۵۱۱پیشگیری بیماری های دامی

در پایان

ما در کنکور مشاور بر اساس دانش و تجربه ای که داریم سعی کردیم به شما مخاطبان عزیز بهترین رشته برای تحصیل در کارشناسی ارشد را معرفی کنیم. مطمعن هستیم با مطالعه این مقاله به سادگی میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید همچنین کارشناسان ما آماده هستند تا در صورت نیاز بصورت تلفنی پاسخگوی شما باشند.

برای ارتباط با ما همین الان با یکی از شماره های مجموعه تماس بگیرید تا در سریعترین زمان به کارشناس مربوطه متصل شوید.

کارشناسی ارشد روانشناسی و حسابداری

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید