برنامه ریزی کنکور ریاضی حتما باید انجام شود. یکی از رشته های بسیار پر طرفدار و رقابتی در بین گرایش های مختلف رشته ریاضی است. رقابت و قبولی در این کد رشته کار بسیار سخت و نیازمند تلاش بسیاری است.

یکی از کارهای بسیار مهمی که دواطلبان باید برای این کد رشته انجام دهند یک برنامه ریزی درست و هدفمند است تا بتوان در میان این همه رقیب بهترین بهترنی نتیجه را از تلاش خود به دست بیاورند.

کسانی که در این گروه ازمایشی فعالیت می کنند باید تلاش کنند تا بتوانند در رشته های فنی و مهندسی رتبه قبولی به دست آورند.

 

برنامه ریزی کنکور ریاضی

اهمیت دانشگاه معتبر در رشته ریاضی

به خاطر داشته باشید که قبولی در رشته ریاضی در هر دانشگاه از مدرک معتبر یکسان برخودار نخواهد بود و نوع دانشگاه تاثیر زیادی در آینده شغلی فرد دارد.

از سوی دیگر به خاطر داشته باشید شما زمانی میتوانید در این کد رشته موفق عمل کنید و بتوانید حتی به ریپلای فک کنید که رتبه قبولی خوبی داشته باشید و زیر نظر اساتید خبره در این گرایش ها تحصیل کنید.

بیشتر داوطلبین در این گرایش به دنبال قبولی در رشته های مهندسی برق، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک و … می باشند. به شما می گویم که اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در هر کدام از کد رشته ها هستید اصلا نگران نباشید. کارشناسان ما در مرکزمشاوره کده آماده مشاور دادن به شما عزیزان با بهترین متد های تحصیلی هستند.

یکی از مواردی که در ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر تاثیرگذار است نحوه انتخاب رشته است. انتخاب رشته ریاضی باید با آگاهی خود نسبت به رشته های ارائه شده در دانشگاه های مد نظر باشد.

شما حتما باید بدانید رشته ی مورد علاقه ی شما در کدام یک از دانشگاه های ایران رتبه ی بهتری دارد و با انتخاب صحیح و آگاهانه بتوانید به اهداف بزرگتر خود نایل شوید.

دغدغه اصلی کنکوری ها این است که چه طور می شود با رتبه خود در دانشگاه مد نظر در رشته ی مورد علاقه قبول شد. شما میتوانید برای انتخاب رشته ی صحیح و درست با در نظر گرفتن علاقه و استعداد فردی با مشاوران ما تماس گرفته تا به شما کمک کنند بهترین انتخاب را داشته باشید.

اهمیت دانشگاه معتبر در رشته ریاضی

 

اهمیت برنامه ریزی کنکور ریاضی

اهمیت برنامه ریزی برای هر کاری در زندگی یک امر کاملا تایید شده است امر تحصیل یکی از مقوله ها ی بسیار مهم در زندگی هر فرد است که آینده شغلی و تحصیلی او را درگیر می کند لذا پرداختن به آن یک امر فوق العاده حایز اهمیت و مهم محسوب می شود.

به خاطر داشته باشید که برای دستیابی به اهداف والای خود در تحصیل شما حتما نیاز به برنامه ریزی دارید. همه داوطلبان کنکور به خوبی اهمیت برنامه ریزی را زمانی درک خواهند کرد که به مرور متوجه این مسله شوند که از بسیاری از کارهای خود باز می مانند. در نتیجه متوجه می شوند برای رسیدن به هدف، داشتن برنامه ای مناسب ضروری خواهد بود.

در نظر داشته باشید که برنامه ریزی صحیح، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه شما، موجب آرامش روحی و روانی خود شد و استرس دواطلب را با یک برنامه پیش رو مشخص کم خواهد کرد.

مشاوره میتواند از طریق ارائه یک برنامه ریزی صحیح بر پایه اصولی مشخص داوطلب را هدایت کند تا او را به هدف برساند. برنامه ریزی که مشاور انجام می دهد از یک برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را شامل می شود.

 

نکات طلایی موفقیت در برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

برنامه ریزی و عمل کردن به آن خیلی خوب است، اما اینکه برنامه ریزی برای کنکور ریاضی چه ویژگی ها و مشخصاتی باید داشته باشید نیز از جمله موارد مهم و قابل توجه می باشد. اگر برنامه ریزی شما خصوصیات زیر را دارد، بدانید در حال برداشتن گام های درستی هستید:

به همه نیازهایتان توجه داشته باشید

یک برنامه ریزی برای کنکور ریاضی را زمانی یک برنامه جامع و کامل می نامند که در آن به همه نیازها توجه شده باشد. درست است که کنکور یک مرحله و یک اتفاق بزرگ در زندگی هر فردی محسوب می شود، اما شما باید به همه جوانب زندگی دقت داشته باشید.

تمام تلاش خود را به کار گیرید تا حتی هفته هایی که در حال مطالعه برای این آزمون هستید کلیه نیازهایتان، از جمله روابط دوستانه و فامیلی، عبادت، سرگرمی و غیره را نیز مورد توجه قرار دهید. فراموش نکنید که زندگی همیشه در حال جریان است و هم سو شدن با این  جریان به شما کمک می کند تا انرژی تان برای موفقیت در کنکور به نحو خارق العاده ای افزایش پیدا کند.

 

به همه نیازهایتان توجه داشته باشید

 

یک برنامه عملی و اجرایی برای خود تدوین کنید

یک برنامه کامل و جامع، اگر قابلیت اجرایی شدن نداشته باشد هیچ ارزشی نداشته و نمی تواند شما را به جایی که می خواهید برساند.

بنابراین، اگر دوست دارید در این آزمون موفق شوید، سعی کنید برنامه ریزی برای کنکور ریاضی را به شکلی انجام دهید که قابلیت اجرایی شدن را داشته باشد. هر چه یک برنامه ریزی از این خاصیت بهره بیشتری برده باشد، می تواند شما را به موفقیت نزدیک تر کند.

یک برنامه عملی و اجرایی برای خود تدوین کنید

 

نگران تغییر اهداف در برنامه ریزی تان نباشد

اگر در حین برنامه حس کردید که باید اهدافتان را تغییر داده و یا آنها را اصلاح کنید، اصلا نگران این موضوع نباشید. این یکی از طبیعی ترین اتفاقاتی است که در حین برنامه ریزی ممکن است بیفتد.

تنها نکته ای که شما باید نگران آن باشید این است که به تمام مفاد نوشته شده در برنامه ریزی برای کنکور ریاضی، وفادار بوده و سعی کنید به آن عمل نمایید.

در ضمن، به هنگام نوشتن اهداف سعی کنید خیال پردازی و گرایش های ایده آل گرایانه خود را فراموش کنید و اهدافی واقعی بنویسید. اگر از نظر توانایی در سطح متوسطی هستید اما انتظارات بسیار بالایی از خود دارید، درصد موفقیت شما در کنکور کاهش پیدا می کند.

تمام سعی و تلاش خود را به کار ببرید که اولا توانمندی های خود را افزایش دهید و سپس با توجه به آنها، توقعات خود را نیز بالاتر ببرید.

 

نگران تغییر اهداف در برنامه ریزی تان نباشد

 

یک برنامه انعطاف پذیر بنویسید

یکی از مهم ترین خواصی که یک برنامه ریزی برای کنکور ریاضی باید حتما از آن برخوردار باشد، انعطاف پذیری است. گاهی اوقات ممکن است شرایطی ناخواسته و پیش بینی نشده به وجود آید و شما نتوانید به برنامه ای که تدوین کرده اید، عمل کنید.

اگر در ادامه، برنامه ریزی شما ظرفیت پر کردن وقفه ایجاد شده را نداشته باشد، بهتر است دو مرتبه و در یک فرصت مناسب، برنامه ای آماده کنید که بتواند خود را با هر شرایطی وفق دهد و با شکست مواجه نشود.