لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور محسوب می‌شود که تحت ارگان‌های دولتی فعالیت نمی‌کند، به عبارتی دانشگاه غیر دولتی به حساب می‌آید،ما در این مقاله شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401 مورد برسی قرار میدهیم.

هر ساله تعداد قابل توجهی از دانشجویان وارد دانشگاه‌های غیرانتفاعی می‌شوند و در رشته‌های مختلف شروع به تحصیل می‌کنند.به طور کلی دانشگاه غیر انتفاعی از سطح علمی خوبی برخوردار است و برای تحصیل در رشته‌های مختلف خدمات لازم را ارائه می‌دهد. برای ادامه مطلب با کنکور مشاور همراه باشید

مدرکی که به دانشجویان فارغ تحصیل این دانشگاه ارائه می‌شود تحت نظر وزارت علوم و تحقیقات کشور است، که در تمام مراکز دولتی، نیمه دولتی و غیر دولتی معتبر به شمار می‌رود.

ورود به دانشگاه غیرانتفاعی با کنکور سراسری

به طور کلی برای ورود به دانشگاه غیرانتفاعی دو راه وجود دارد، ورود به دانشگاه غیرانتفاعی با شرکت و قبولی در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه غیرانتفاعی با استفاده از سوابق تحصیلی و شرط معدل. در هر دو حالت دانشجو باید از یکسری شرایط عمومی و تخصصی پیروی کند.

به طور کلی شرایط عمومی شرکت در دانشگاه غیرانتفاعی در کشور ایران شامل نداشتن سوابق سیاسی و غیرقانونی، اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین‌های رسمی و شناخته شده در کشور، نداشتن هیچ گونه فساد اخلاقی، عدم اعتیاد به مواد مخدر و الکل،

عدم همکاری با گروه‌های ضد نظام و گروه‌های سیاسی غیر قانونی و نداشتن مشکلات مربوط به نظام وظیفه در آقایان. همانطور که گفته شد تمام موارد ذکر شده قوانین عمومی هستند که هر دانشجویی قبل از ورود به دانشگاه باید به این قوانین پایبند بوده باشد، تا در زمان تحصیل در دانشگاه با مشکلات مختلفی مواجه نشود.

شرایط دیگر برای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی کسب مدرک دیپلم و در مقطع کارشناسی ارشد کسب مدرک کارشناسی و یا کاردانی پیوسته است. با توجه به اینکه نظام آموزشی در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید هر دو مورد قبول است.

پیشنهاد ما به شما: رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

در کنار ارائه آخرین مدرک تحصیلی داوطلب باید مدارک مورد نیاز دانشگاه غیرانتفاعی اعم از مدارک شخصی را نیز تهیه کند.

همانطور که اشاره شد دانشگاه غیرانتفاعی یک دانشگاه غیردولتی به حساب می‌آید، در نتیجه دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید در طول هر ترم مبلغی را با عنوان شهریه ثابت و شهریه متغیر پرداخت کنند.

به طور کلی برای ورود به دانشگاه غیرانتفاعی با استفاده از کنکور سراسری، پس از شرکت در آزمون باید منتظر نتایج باشید، سپس با اعلام نتایج اولیه در مرحله اول انتخاب رشته انجام می‌دهید و در مرحله آخر و نهایی شدن نتایج، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را همان گونه که پیشتر هم اشاره شد در اختیار دانشگاه قرار می‌دهید.

ورود به دانشگاه غیرانتفاعی بدون شرکت در کنکور سراسری

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401
شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1401

در سال‌های اخیر یکی از راه‌های پرطرفدار برای ورود به دانشگاه از طریق سوابق تحصیلی است، در این روش متقاضی بدون شرکت در کنکور سراسری و تنها با ارائه مدارک مورد نیاز می‌تواند در دانشگاه ثبت نام کند. که این روش شامل حال دانشگاه غیرانتفاعی نیز می‌شود.

یکی دیگر از راه‌های ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی، استفاده از شرط معدل و سوابق تحصیلی است. شرایط ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی با استفاده از سوابق تحصیلی عبارت است از:

کسب مدرک دیپلم برای شرکت در مقطع کارشناسی و کسب مدرک کارشناسی برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد.

مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه کامل تمام شرایط و ضوابط.

مشاهده دفترچه انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش.

انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر.

پرداخت هزینه‌های تعیین شده از طرف سایت سازمان سنجش.

انتخاب گزینه ورود به دانشگاه با استفاده از گزینه صرفا سوابق تحصیلی.

نکات مهم به هنگام ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی

توجه داشته باشید که کسانی که مشغول تحصیل در دوره‌های روزانه در دانشگاه سراسری باشند و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی داشته باشند، در مرحله اول باید تا زمان تعیین شده از دانشگاه سراسری انصراف دهند. در این فرایند سوابق تحصیلی دانشجو در رشته و دانشگاه جدید اعمال می‌شود.

دانشجویان برای ورود به دانشگاه غیرانتفاعی ملزم به پرداخت شهریه ثابت و متغیر هستند، دانشجو می‌تواند قبل از انتخاب رشته از میزان شهریه ثابت و متغیر مطلع شود و سپس اقدام به انتخاب رشته نماید.

به هنگام ثبت نام باید به تمام نکات ذکر شده از جانب دانشگاه توجه کنید و تمام فرم‌های لازم را به درستی تکمیل کنید، در هر کدام از این مراحل در صورتی که ناقض قوانین دانشگاه غیرانتفاعی باشید، دانشگاه می‌تواند فرایند ثبت نام را لغو کند.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید