لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

رشته دریانوردی بدون کنکور

رشته دریانوردی بدون کنکور

رشته دریانوردی بدون کنکور یکی از رشته‌های تحصیلی و حرفه‌ای است که به تحصیل و آموزش علمی و عملی در زمینه عملیات دریایی، ناوبری، مهندسی دریا، امنیت دریا، حفاظت محیط زیست دریا و سایر زمینه‌های مرتبط می‌پردازد. دریانوردی فرآیندی است که شامل عبور و مسافرت دریایی با استفاده از کشتی‌ها، ناوها و سایر وسایل نقلیه دریایی است.

بعد از قبولی در رشته دریانوردی، شما می‌توانید در مؤسسات آموزشی دریانوردی، آکادمی‌های دریایی یا دانشگاه‌های مرتبط تحصیل کنید. در طول تحصیل، شما به مباحثی مانند ناوبری، مهندسی دریا، عملیات دریایی، امنیت دریا و مسائل مرتبط با حفاظت محیط زیست دریا آشنا می‌شوید. همچنین، آموزش عملی دریایی و تمرینات عملی روی ناوها و کشتی‌ها نیز بخشی از برنامه تحصیلی است.

 رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی

ورود به رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی نیازمند برنامه‌های ویژه ای است. در این برنامه‌ها، شما باید با شرایط خاصی، مانند داشتن مدرک معادل دبیرستان، شرکت کردن در آزمون‌های داخلی و/یا شرکت در مصاحبه تخصصی، تأییدیه‌ای دریافت کنید تا بتوانید وارد رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه دولتی شوید.

در هر صورت، برای دستیابی به اطلاعات دقیق‌تر درباره راه‌های ورود به رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی، توصیه می‌کنیم با دفتر پذیرش دانشگاه‌های مورد نظرتان تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری درباره روش‌ها و شرایط ورود به رشته دریانوردی را دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی

برای ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی ابتدا وارد سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org شوید و در این سایت با مراجعه به دانشگاه مورد نظر خود فرم‌های ثبت نام را تکمیل کنید و از شرایط ثبت نام آگاه شوید بعد از تکمیل فرم‌ها و مدارک می‌توانید آن‌ها را ارسال نمایید.

توجه داشته باشید برای ورود به رشته دریانوردی بدون کنکور علاوه بر مدرک دیپلم ریاضی فیزیک، می‌توانید با مدرک دیپلم علوم تجربی نیز در این رشته ثبت نام نمایید.

زمان ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی

اصولاً زمان ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی در ماه‌های مهر و بهمن انجام می‌گیرد. اگر تصمیم دارید در مهرماه وارد دانشگاه شوید، باید در مرداد ماه ثبت نام خود را نهایی کنید. اگر هم در بهمن ماه تمایل به حضور در دانشگاه را دارید باید اواخر آذر ثبت نام نمایید.

شهریه ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی

ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه‌های دولتی در نوبت دوم رایگان نیست. شهریه ثابت برای این رشته در نیم سال دوم حدود ۴ میلیون تومان است و شهریه متغیر رشته دریانوردی نوبت دوم (شبانه) حدود ۲میلیون تومان هست.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

 در حال حاضر تحصیل در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه دولتی دردانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار امکان پذیر است. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های معتبر در ایران است که برنامه‌های تحصیلی در حوزه دریانوردی و علوم دریایی را ارائه می‌دهد. این دانشگاه در شهر چابهار قرار گرفته و به عنوان یکی از مراکز آموزشی مرتبط با حوزه دریانوردی در ایران شناخته می‌شود.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برنامه‌های تحصیلی متنوعی در زمینه دریانوردی و علوم دریایی ارائه می‌دهد، از جمله:

۱٫ مهندسی دریانوردی و علوم دریایی: این برنامه تحصیلی برای آموزش مهندسان در زمینه مهندسی دریانوردی و علوم مرتبط با دریاها و اقیانوس‌ها است.

۲٫ مهندسی کشتی: این برنامه برای آموزش مهندسان کشتی و تخصص‌های مرتبط با صنعت حمل و نقل دریایی و کشتی‌سازی ارائه می‌شود.

۳٫ مهندسی بندری و دریایی: این برنامه برای آموزش مهندسان در زمینه طراحی، ساخت و بهره‌برداری از بنادر و تسهیلات دریایی است.

۴٫ مهندسی نفت و گاز دریایی: این برنامه برای آموزش مهندسان در زمینه استخراج، حمل و نقل، و فرآوری منابع نفت و گاز دریایی ارائه می‌شود.

برای ثبت نام در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، بهتر است با دفتر پذیرش این دانشگاه تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری در مورد شرایط و مراحل ثبت نام را دریافت کنید.

رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد، ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور امکان‌پذیر است. رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد با چالش‌ها و هیجان‌های خود همراه است. زندگی دریایی و کار در محیط دریا می‌تواند تجربه‌ای تازه و هیجان‌انگیز باشد که هر روزشما را با چالش‌های جدیدی مواجه می‌کند.

نحوه ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه آزاد، ابتدا وارد سایت دانشگاه آزاد شوید Azmoon.iau.ac.ir و سپس می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱٫ جستجوی دانشگاه‌های آزاد: ابتدا باید دانشگاه‌های آزادی را که رشته دریانوردی را ارائه می‌دهند، پیدا کنید. این اطلاعات معمولاً در وبسایت دانشگاه آزاد یا راهنمای ورودی دانشگاهی قابل دسترسی است.

۲٫ بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز: هر دانشگاه ممکن است شرایط و مدارک ورودی خاص خود را داشته باشد. برای ثبت نام در رشته دریانوردی، احتمالاً باید شرایطی مانند داشتن مدرک دیپلم یا معادل آن، ارائه کارت پایان خدمت (برای مردان) یا مدارک دیگر را آماده کنید. بررسی دقیق شرایط و مدارک درخواستی دانشگاه الزامی است.

۳٫ تکمیل فرم ثبت نام: پس از بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز، شما باید فرم ثبت نام را در دانشگاه آزاد پر کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی، تحصیلی و سوابق شغلی شما است.

۴٫ ارسال مدارک و پرداخت هزینه: بعد از تکمیل فرم ثبت نام، شما باید مدارک مورد نیاز (مانند ریزنمرات، کارت پایان خدمت، گواهینامه‌ها و مجوزها) را به همراه فرم ثبت نام ارسال کنید. همچنین، ممکن است بخشی از هزینه تحصیل را در زمان ثبت نام پرداخت کنید یا طبق دستورالعمل دانشگاه، مراحل پرداخت هزینه را انجام دهید.

زمان ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد، در ماه‌های مهر و بهمن انجام می‌گیرد. البته بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق‌تر حتماً سایت دانشگاه را بررسی کنید یا با پذیرش دانشکده دیانوردی خود تماس بگیرید.

شهریه رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد

شهریه رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی حدوداً ۵ میلیون تومان است و این میزان شهریه را باید حدوداً چهار مرتبه پردخت نمایید.

رشته دریانوردی بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد خارگ

واحد علوم دریایی خارگ یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است که در رشته دریانوردی بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد و برنامه‌های تحصیلی در حوزه علوم دریایی را ارائه می‌دهد. این واحد در شهر خارگ قرار دارد و به عنوان یکی از مراکز آموزشی مرتبط با حوزه علوم دریایی در ایران شناخته می‌شود.

برای ثبت نام در واحد علوم دریایی خارگ، بهتر است با دفتر پذیرش این دانشگاه تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری در مورد شرایط و مراحل ثبت نام را دریافت کنید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ:

آیا شما رویای تحصیل در رشته دریانوردی را دارید؟ دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ، با برنامه‌های تحصیلی در دیپلم ریاضی و فیزیک و علوم تجربی برای شما مناسب است. اما قبل از ثبت نام بهتر است مدارک زیر را هم داشته باشید.

✔️ داشتن مدرک دیپلم

✔️ کارت سلامت جسمانی

✔️ ثبت نام در سایت مرکز آزمون: برای شروع فرآیند ثبت نام، به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی وآزاد

داوطلبان برای ثبت نام رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی و آزاد باید حداقل مدرک دیپلم نظام جدید را دارا باشند و افراد داوطلب نظام قدیم هم باید مدرک پیش دانشگاهی را کسب کنند. همچنین این افراد باید سوابق تحصیلی، اطلاعات فردی و شناسنامه ای، محل سکونت را در زمان ثبت نام و مراجعه به واحد پذیرش دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند.

معدل لازم برای ورود به رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی و آزاد

معدل لازم برای قبولی در رشته دریانوردی بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی، آزاد ممکن است بین دانشگاه‌ها و حتی دوره‌های تحصیلی داخل هر دانشگاه متفاوت باشد. در عمومی‌ترین موارد، برای قبولی در رشته دریانوردی معدل درحدود ۱۵ تا ۱۷ (از ۲۰) معمولاً لازم است. اما باید توجه داشت که این معدل‌ها ممکن است تغییر کنند و باید با دفتر پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر تماس گرفته شود تا معدل مورد نیاز را به‌صورت دقیق‌تر بدانید.

آیا از رشته تجربی می‌توان دریانوردی خواند؟

بله. امکان تحصیل در رشته دریانوردی بدون کنکور از طریق دیپلم تجربی وجود دارد.

نتیجه گیری

 در این مقاله شما را با نحوه قبولی و پذیرش در رشته دریانوردی بدون کنکور آشنا کردیم. پس از قبولی در رشته دریانوردی بدون کنکور، شما می‌توانید در مؤسسات آموزشی دریانوردی، آکادمی‌های دریایی یا دانشگاه‌های مرتبط تحصیل کنید. در طول تحصیل، شما به مباحثی مانند ناوبری، مهندسی دریا، عملیات دریایی، امنیت دریا و مسائل مرتبط با حفاظت محیط زیست دریا آشنا می‌شوید. همچنین، برنامه‌های کارآموزی و تمرینات عملی دریانوردی نیز بخشی از برنامه تحصیلی در این رشته است. در پایان تحصیل، شما می‌توانید دریانورد حرفه‌ای، مهندس دریا یا به عنوان کادر مدیریتی در صنایع دریایی فعالیت کنید. امیدواریم در آینده بتوانید یکی از دریانوردان حرفه ای ایران باشید.

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

2 پاسخ

  1. ایا میتوان با مدرک دیپلم رشته انسانی در رشته مهندسی دریانوردی ، دانشگاه علوم دریایی چابهار قبول شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید