دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی وجود دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در واقع این شرایط را برای داوطلبانی فراهم کرده است تا بتوانند بدون نیاز به کنکور در کد رشته های مورد نظر تحصیل نمایند. در یک تعریف کلی دانشگاه جامع علمی  کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد بر این اساس مدرک تحصیلی اینگوه دانشگاه ها معتبر می باشد.

این دانشگاه با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربهٔ اجرایی هستند برای به‌کارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

هدف دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

دانشگاه علمی کاربردی  با هدف فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور شروع به پذیرش دانشجو کرد. دانش‌آموختگان این دانشگاه با بهره گیری از آموزه هایی که به آنها ارائه می شود میتوانند در آیند کاری فعالیتی که به آن‌ها محول می‌گردد، دانش و مهارت لازم را کسب کرده اند و می توانند آن کار را به بهترین نحوه انجام دهند.

اهداف آموزشی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

  • فراهم کردن یک بستر مناسب برای انجام فعالیت های همه جانبه در زمینه صنعتی، نظامی، و دانشگاهی می باشد.
  • ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی آموزش‌های کاربردی در جامعه علمی کشور
  • ایجاد زیربنای مناسب به‌منظور به‌کارگیری توان دانش‌آموختگان دوره‌های نظری در حل مسائل کاربردی و فنی
  • زمینه‌سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال فناوری نوینش

مسئولیت برنامه ریزی دانشگاه ای علمی کاربردی بر عهده چه سازمانی است؟

دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی جامع قرار دارد. این دانشگاه جامع مسئولیت برنامه‌ریزی،سازمان‌دهی، پشتیبانی‌های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست‌گذاری‌های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و موسسات علمی کاربردی را انجام می دهد  مراکز و موسسات آموزش عالی علمی کاربردی زیرنظر دانشگاه، رکن اجرایی آموزش‌های علمی کاربردی و به قصد ارتقاء دانش کار و ایجاد مهارت‌های متناسب با حوزهٔ فعالیت شغلی افراد تأسیس گردیده است.

آیا مدرک دانشگاهی دانشگاه های علمی کاربردی مورد تایید است؟

دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی

همانطور که در بالا اشاره کردیم دانشگاه های علمی کاربردی تحت نظارت و تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند. مدرک اینگونه دانشگاه ها هم معتبر است فرقی نمی کند که فارق اتحصیلان این گونه دانشگاه ها با انجام آزمون مشغول به تحصیل هستند یا اینکه بدون کنکور و بر اساس شرایطی که گفتیم تحصیل می کنند مدرک معتبر و قابل ارائه را خواهند داشت . این مدرک به راحتی قابل ترجمه و دارای اعتبار بین‌المللی است.

 نظام آموزشی این دانشگاه بر حسب نظام آموزشهای علمی و کاربردی دنیا پایه‌ریزی شده و اساس پایه‌ریزی آن نظام بخشی به دانشگاه‌های زیر مجموعه سایر وزارتخانه‌ها است. با توجه به مباحثی که گفتیم قبولی و تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی دارای یکسری ضوابط و شرایط است که به شما پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در مرکز کنکور مشاور تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه علمی کاربردی

نام کامل این دانشگاه ، دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در سال 1370 برای رسیدن به اهدافی که شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق آئین نامه های مصوب جلسات 234 و 237 خطوط اصلی آن دانشگاه و مؤسسات وابسته به آن را تدوین کرده است تأسیس گردیده . در زیر به چند ماده از آئین نامه مذکور اشاره می گردد .

  • چارچوب و خطوط اصلی :

ماده 1 – ….. توسعه آموزش های عالی علمی – کاربردی به قصد ارتقاء دانش و ایجاد مهارت های لازم و تحریک استعدادهای نهفته .

ماده 2 – …… از این پس دانشگاه جامع نامیده می شود و مؤسسه ای آموزشی و تحقیقاتی با شخصیت حقوقی مستقل است .

ماده 3 – هدف دانشگاه جامع علمی – کاربردی فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمان   ها و دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی را برای تربیت نیروی انسانی متخصص ……. به نحوی که فارغ التحصیلان هریک از مؤسسات وابسته به این دانشگاه بتوانند برای کاری که به آنها محول می شود دانش و مهارت کامل را کسب کنند .

دانشگاه بدون کنکور

هرساله پس از برگزاری کنکور سراسری مشاهده می گردد دانشجویانی موفق نگردیده اند که در رشته مورد علاقه و هدفی که برای ادامه تحصیل در رشته ای خاص درنظر گرفته و برای آن برنامه ریزی کرده اند موفقیت بدست آورده باشند . به همین دلیل به دنبال راهکار و چاره ای می گردند تا به امید قبولی در رشته موردعلاقه و هدفشان یک سال صبر نکنند .

برای تسهیل و راه گشائی اینگونه از دانشجویان ، مسئولین مربوطه بحث دانشگاه بدون کنکور ذیربط دانشگاه های رسمی اعم از دولتی و غیردولتی را مطرح کرده و پس از بررسی های لازم آنرا طبق ضوابط و مقررات اعلام شده به اجرا گذاشته اند و درحال حاضر علاقمندان به تحصیل در رشته و دانشگاهی خاص قادر می باشند به اهداف خود دست یابند .

تحصیل دانشگاهی بدون شرط قبولی در کنکور

دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی

درحال حاضر در بسیاری از رشته های علوم پایه ، فنی و  مهندسی ، علوم انسانی ، هنر و زبان انگلیسی  تحصیل دانشگاهی بدون کنکور امکان پذیر است و براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور امکان تحصیل در 85 % از رشته های دانشگاهی وجود دارد .

ضوابط ، مقررات و زمان ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

پذیرش دانشجو در دانشگاه های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی متقاضی می باشد که معمولاً طی دو نیم سال در ماه های مهر و بهمن هرسال انجام می گیرد .

میزان اعتبار مدرک در دانشگاه بدون کنکور

این موضوع جزو شایع ترین و مهم ترین سؤال های متقاضیان تحصیل در رشته های دانشگاه های بدون کنکور است . در ابتدا باید اذعان کرد عنوان دانشگاه بدون کنکور در مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه های بدون کنکور قید نشده و نمی آید .

مدرک تحصیلی رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور با تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری صادر می گردد و دراین خصوص تضمین داده شده است که هیچ مشکلی ازجهت میزان اعتبار مدارک صادر شده وجود ندارد .

سیستم آموزشی در دانشگاه بدون کنکور علمی – کاربردی

این دانشگاه با بهره مندی از روش Community College ایالت متحده آمریکا که مجمعه ای از 2200 مرکز آموزشی Education Center  است . با ارائه درجه دانشگاه Degree در رشته های تعمیرات ، برق ، صنعت و …… در مقاطع کاردانی و کارشناسی توسط آقای دکتر ابتکار در ایران مطرح گردیده است .

نکته ای مهم در زمان ثبت نام

همانطور که گفته شد تنها ملاک مهم در پذیرش این دانشگاه سوابق تحصیلی داوطلب می باشد ، پس دقت فرمائید در زمان پر کردن فیلدهای ثبت نام دقت لازم را مبذول دارید ، مخصوصا درج معدل کتبی از اهمیت خاصی برخوردار است .

یک سفارش و توصیه

دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی

چنانچه  علاقمند به تحصیل در دانشگاه بدون کنکور علمی – کاربردی می باشید توصیه می شود قبل از شروع به هراقدامی ار مؤسسات معتبری که دارای تجربیات خوبی در این خصوص هستند مشاوره های لازم را اخذ نموده تا احیاناً دراثر یک اشتباه کوچک زمان مربوطه را از دست ندهید . ازجمله مؤسساتی که می تواند با دراختیار داشتن مشاورهای تحصیل کرده و باتجربه راهنمائی های لازم و مفیدی را ارائه نماید مؤسسه کنکور مشاور است که از سوابق خوبی در این موضوع برخوردار می باشد .

توصیه و سفارش دوم

در زمان تکمیل فرم های ثبت نام و انتخاب رشته به کد رشته هائی که انتخاب می کنید بسیار دقت کنید چون پس از تکمیل ثبت نام اجازه ویرایش نخواهید داشت .

آخرین اخبار و اطلاعات تحصیلی کشور در اینستاگرام کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

افزایش تراز

افزایش تراز

یکی از موضوعاتی که ذهن هر دانش آموز و یا متقاضی کنکور سراسری را به خود درگیر می‌کند بحث افزایش تراز است. برای دستبابی به

Read More »