لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

نحوه ثبت نام در مدارس شاهد

ثبت نام در مدارس شاهد : مدارس شاهد در همه پایه های تحصیلی هرساله تعدادی از دانش آموزان را برای تحصیل پذیرش می کند در گذشته این پذیرش فقط شامل دانش آموزانی می شد که از خانواده شهیدان،آزادگان و جانبازان یودند.

اما الان به دلیل بالا رفتن ظرفیت اینگونه مدارس امکان ثبت نام دیگر دانش آموزان در اینگونه مدارس وجود دارد با توجه به اینکه سطح علمی اینگونه مدارس بالاست خیلی از خانواده ترجیح می دهند که فرزندشان در اینگونه مدارس تحصیل نماید.

اما از شرایط ثبت نام و نحوه ثبت نام در اینگونه مدارس اطلاعات کافی را ندارند لذا به شما پیشنهاد میکنیم با ما در ادامه این مقاله همراه شوید تا ضمن آگاهی از این اطلاعات بتوانید برای ثبت نام موفق فرزندانتان در اینگونه مدارس موفق عمل نمایید.

زمان ثبت نام در مدارس شاهد

برای اگاهی از زمان ثبت نام در مدارس شاهد میتوانید به راحتی از طریق سامانه های آموزشی موجود آگاهی پیدا کنید بعد از اطلاعات از زمان ثبت نام که معمولا از خرداد ماه هرسال آغاز می گردد میتوانید از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد به آدرس saja.medu.ir اقدام نمایید.

مفید برای شما : انواع مدارس و دبیرستان در ایران

این ثبت نام به صورت کشوری است که تمامی داوطلبان این مدارس می توانند برای ثبت نام تمام کارهای خود را به صورت اینترنتی پیگیری نمایند. تنها دانش آموزان میان پایه هستند که از طریق مراجعه حضوری در اینگونه مدارس باید دفترچه ثبت نام را تکمیل نمایند.

سایر دانش آموزانی که به صورت اینترنتی ثبت نام می کنند باید با مراجعه به سایتsaja.medu.ir باید دفترچه ثبت نام این مدارس را پر کنید. جواب پذیرش در اینگونه مدارس معمولا در اواخر خرداد ماه اعلام می گیرد.

شرایط لازم برای ورود به مدارس شاهد

شرایط عمومی دانش آموزان شاهد

 • داشتن شرایط اخلاقی و رفتاری مندرج در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد موجود در سایت سجا
 • پوشش چادر برای دانش آموزان دختر شاهد اجباری است و پوشش برای دانش آموزان پسر نیز مطابق احکام اسلامی است.
 • برای ثبت نام در اینگونه مدارس دانش آموزان باید در محدوده اینگونه مدارس اقامت داشته باشند.

شرایط اختصاصی دانش آموزان شاهد

 • بررسی شرایط علمی دانش آموز به گونه ای که باید نمره آنها به یک حد نصاب مشخص شده برسد تا مورد پذیرش از سمت اینگونه مدارس قرار بگیرد.
 • دانش آموزانی که از خانواده شاهد، آزادگان و جانبازان بالای 50 درصد میباشند میتوانند جهت ثبت نام اقدام کنند.
 • عدم داشتن موارد انضباطی وگرنه که اگر این داوطلبان دارای موارد انضباطی داشته باشند و از قوانین این مدرسه پیروی نکنند ممکن است مورد پذیرش قرار نگیرند.

شرایط اختصاصی دانش آموزان غیر شاهد

 • دانش آموزان پایه دوم تا ششم: به حد نصاب رساندن نمرات دوره خرداد به یک نمره خوب
 • دانش آموزان پایه هفتم: دانش آموز باید توانسته باشد تمامی دروس پایه ششم خود توانسته باشد نمره خیلی خوبی را حداکثر یک درس خوب در بقیه خیلی خوب کسب نمایند. البته فرزندان جانبازان25 الی 49 درصد حداکثر 2 مورد درسی خوب و سایرین خیلی خوب کسب نمایند.
 • دانش آموزان پایه دهم: باید در خرداد سال تحصیلی قبلی در دروس اختصاصی حداقل نمره سالانه 16 را کسب نمایند و اگر قصد ادامه تحصیل در مدارس شاهد را دارند باید در سال قبل حداقل نمره اختصاصی 13 و نمره پایانی 14 را کسب کرده باشد.
ثبت نام در مدارس شاهد

مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس شاهد

 • اصل شناسنامه دانش آموز به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • اصل کارت ملی دانش آموز به همراه کپی
 • 12 قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید
 • مدارک محل سکونت – قبوض منزل
 • پرونده تحصیلی دانش آموز به همراه مدارک تحصیلی سال تحصیلی قبلی

اهمیت مشاوره برای ثبت نام مدارس شاهد

با توجه به اینکه قواعد و شرایط تحصیل در مدارس شاهد زیاد می باشد و همه از اینگونه شرایط اطلاعات چندانی ندارند مراجعه به یک مشاور در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

برای انجام مشاوره در زمینه ثبت نام و تحصیل در مدارس با مشاوران ما در مجموعه بزرگ کنکور مشاور تماس حاصل بفرمایید تا همکاران ما در این مجموعه با توجه به تجربه و اطلاعاتی که دارند به خوبی شما را راهنما باشند.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید