لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟

برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟

مدارس تیزهوشان جز با کیفیت ترین مدارس کشور هستند و تقریبا تمام دانش آموزان این مدارس نتایج مناسبی در کنکور میگیرند. برای تیزهوشان چند ساعت باید درس بخوانیم تا از قبولی و موفقیت خیالمان راحت شود؟

آیا برای قبولی در تیزهوشان باید برنامه ریزی درسی داشت؟

نحوه برنامه ریزی درسی برای قبولی در مدارس تیزهوشان چگونه است؟

اصلا با چند ساعت درس خواندن میشود قبولی در مدارس تیزهوشان را تضمین کرد؟

برای اینکه به جواب تمام سوالاتت برسی تا انتهای این مقاله با ما همراه باش تا با راهنمایی هایی که میشه بتونی بهترین نتیجه را در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان بگیری!

نحوه موفقیت در آزمون تیزهوشان

آزمون مدارس تیزهوشان هر ساله برای ورود به پایه های هفتم یا دهم انجام میشود و طی رقابتی که بصورت استانی اتفاق میوفتد دانش آموزان سراسر هر استان میتوانند با کسب نمرات لازم وارد مدارس تیزهوشان شوند و تا حد زد موفقیت خود را در آینده تحصیلی و شغلی تضمین کنند.

در این آزمون برای دانش آموزان پایه ششم که قصد ورود به متوسطه اول یا همان هفتم را دارند فقط آزمون هوش برگزار میشود و ملاک قبولی نمرات این آزمون است اما برای دانش آموزان نهمی که میخواهند در مقطع متوسطه دوم دانش آموز تیزهوشان باشند آزمون شامل دو دسته سوالات استعداد یابی تحصیلی و استعداد یابی تحلیل میباشد.

سوالات استعداد یابی تحصیلی شامل دروس منتخب از پایه هشتم و نهم است و سوالات استعداد یابی تحلیلی هم شامل سوالات هوش میباشد که ۵۰ سوال را به خود اختصاص داده است.دانش آموز بعد از پاسخگویی به ۱۰۰ سوال و کسب نمرات لازم میتواند از مقطع دهم وارد مدرسه تیزهوشان شود و در کنار دیگر دانش آموزان مستعد فضای رقابتی خوبی در طول تحصیل ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی به شما : انتخاب رشته نهم به دهم

برای موفقیت در آزمون تیزهوشان با در نظر گرفتن موارد گفته شده دانش آموزان حتما باید دارای برنامه ریزی مناسبی باشند و از بهترین منابع آزمون تیزهوشان استفاده کنند تا در رقابت با دیگران عقب نمانند پس حتما نحوه برنامه ریزی درسی برای این آزمون را یاد بگیر و در انتخاب منابع آزمون با دقت عمل کن!

همچنین برای موفقیت در آزمون تیزهوشان نیاز است دانش آموز خود انگیزه کافی و عالی داشته باشد چرا که بدون داشتن انگیزه و هدف حتی نمیتوان یک شمع را فوت کرد چه برسه به قبولی در آزمون تیزهوشان با این همه رقیب قوی و مقتدر!

پس اول باید برنامه ریزی داشت و بعد از آن باید منابع مناسب را انتخاب کرد در قدم بعدی برای افزایش انگیزه با مشاور همراه میشی و با تعین کردن هدف نهایی با قدرت به سمت هدفت پیش میری در این مسیر میتونی از آکادمی کنکور مشاور هم کمک بگیری!

برنامه ریزی درست برای قبولی در مدارس تیزهوشان

وقتی حرف از برنامه ریزی زده میشود دانش آموزان تصور میکنند باید یک کاغذ جلوشون بزارن و شروع کنند به جدول بندی و ساعت بندی دروس مورد مطالعه و تا زمان آزمون این روال انجام شود.احتمالا همه شما این موضوع را به خوبی میدانید اما چرا همه شما در آزمون تیزهوشان موفق نمیشوید؟!

برنامه ریزی درست برای قبولی در مدارس تیزهوشان یعنی اینکه خارج از برنامه معمول درسی و برنامه مدرسه ساعتی از روز بعنوان مثال بین ۲ تا ۵ ساعت صرفا برای آزمون تیزهوشان اختصاص داده شود و در این زمان یک یا دو درس مطالعه شود.

همانطور که گفتیم دروس شامل درس های هشتم و نهم و سوالات استعداد یابی تحلیلی و هوش است پس هم زمان را بین این دو مورد اصلی و هم بین دروس اصلی هشتم و نهم باید تقسیم کرد.

در برنامه ریزی علاوه ساعات مطالعه زمانی برای استراحت بین دو مورد درسی و ایستگاه های مرور و جمع بندی همچنین زمانی برای تست زدن حتما باید گنجاده شود تا هیچ موردی از قلم نیوفتد و دانش آموز با تمام قدرت وارد آزمون تیزهوشان شود.

برنامه باید به صورت سیال نوشته شود یعنی هر ۱۰ روز با توجه به پیرشفت ها یا حتی پس رفت ها نوع برنامه و زمان بندی ها و ترتیب خواندن دروس حتی ساعت مطالعه هر درس تغیر کند تا در نهایت با بهترین حالت ممکن تطبیق پیدا شود.

اینطوری میتونیم بگیم یه برنامه عالی و فوق العاده و کم نقص داریم در آن همه چی در نظر گرفته شده و علاوه بر درس خواندن هم زمان تست زدن و مرور هم در حال انجام است.

شاید بشه گفت برنامه ریزی در هر کاری و اینکه بدانیم قرار است از این لحظه تا چند ماه دقیقا چه کارهایی انجام دهیم از واجبات موفقیت در هر اقدامی است.مابقی راه شما میشه انگیزه و هدف و تلاش شما که این برنامه را به بهترین نحو ممکن اجرا کنید.شک نکن موفقیت با این روش تضمینیه!

برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟

برنامه ریزی درست برای قبولی در مدارس تیزهوشان

اینکه برای قبولی در تیزهوشان یا هر آزمون دیگری چقدر باید درس خواند موضوعی است کاملا سلیقه ای و برای هر کس میتونه متفاوت باشه.اما اگر بخواهیم معیاری برای ساعات درس خوندن قبولی تیزهوشان در نظر بگیریم باید گفت در روز دیگه کمتر از ۲ ساعت بصورت اختصاصی برای آزمون تیزهوشان تقریبا نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

با توجه به سطح دانش آموز و میزان آمادگی و شرایط و منابع و امکانات آموزشی منطقه میزان زمانی که برای تیزهوشان باید گذاشت میتونه تغیر کنه.دانش آموزانی هستند که با همین میانگین ۲ ساعت در روز نتیجه میگیرند و برعکس دانش آموزانی با ۵ ساعت درس خواندن برای آزمون تیزهوشان نمیتوانند در این آزمون قبول شوند.

نکته اصلی اینجاست که وقتی دانش آموز تعین سطح و استعداد یابی آموزشی و تحصیلی میشود براحتی میتوان برنامه و ساعات مطالعه مناسب برای آن دانش آموز را تعین کرد تا بذون استرس و نگرانی و تحمل کمترین فشار درسی و روانی در آزمون مدارس تیزهوشان موفق شود.

روزهای پنجنشبه و جمعه را برای درس خواندن و مرور و جمع بندی و البته تست زدن از دست ندهید.در روزهای تعطیل میتوان حدود ۵ ساعت اختصاصی به آزمون تیزهوشان تعلق گیرد و با میانگین ۳ ساعت در روز که در طول هفته اتفاق افتاده به بالا ترین سطح آمادگی رسید.

مطلب پیشنهادی به شما : مزایا و معایب مدارس نمونه دولتی

پس برای رسیدن به جواب این سوال که برای قبولی در آزمون تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم این ساعات درس خواندن را بصورت هفتگی در نظر بگیر.

برای مثال برای خودت تعین کن هفته ای بین ۲۰ تا ۴۰ ساعت در کمترین و بیش ترین حالات میخواهم روی آزمون تیزهوشان تمرکز کنم با این روش چون برنامه هفتگی است هر روزی که بنا به هر دلیلی از برنامه جا موندی میتونی در انتهای هفته جبران کنی!

نحوه برنامه برای آزمون تیزهوشان و همچنین میزان ساعت مطالعه برای قبولی در این آزمون بعلاوه منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم کامل بررسی شد تا شما عزیزان بدون استرس و نگرانی وارد این رقابت سرنوشت ساز شوید اما آکادمی کنکور مشاور با بهره گیری از مشاورین متخصص و با تجربه میتواند به شما در این مسیر کمک های معجزه آسایی کند. فاصله تو با ما تنها یک تماس است!

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید