انتخاب رشته دانشگاه آزاد

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی نیازمند قبولی در کنکور سراسری با رتبه های مشخص است. برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد، فرد داوطلب باید از مجاز شدنش برای انتخاب رشته آگاهی پیدا کند. داوطلب مبتواند بعد از کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش مراجعه کند و در صورت مجاز شدن اقدام به انتخاب رشته نماید.

برای انتخاب رشته داوطلب میتواند بر حسب علاقه و استعداد با توجه به تراز رتبه ای که کسب کرده است اقدام به انتخاب کد رشته دانشگاهی نماید.
برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد حتما به یک مشاور مراجعه فرمایید تا او به خوبی تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد.

اهمیت مشاوره در این مسئله به حدی است که نه تنها در این مسئله بلکه باید در مورد تمامی مسائل زندگی از آن بهره گرفت. هر چقدر هم که در مورد یک مسئله با تجربه هستید بازهم پیشنهاد ما به شما استفاده از نظر یک کارشناس است.

******برای اطلاع از دانشگاه های آزاد بدون کنکور کلیک کنید.******

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد
انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته زمان بندی خاص خود را دارد به گونه ای که چند روز پس از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری دانشگاه آزاد طی انتشار اطلاعیه ای از مهلت در نظر گرفته شده جهت انتخاب رشته این دانشگاه اطلاع رسانی می کند. تمامی اعلامیه ها مربوط به انتخاب رشته و قبولی در کد رشته ها در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود.

بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد توسط داوطلب این فرم از طریق نرم افزار سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به این شکل است که انتخاب های 1 تا 100 داوطلب به ترتیب بررسی می شود.

در صورتی که ظرفیت رشته محلی توسط رتبه های بالاتر توسط داوطلب تکمیل نشده باشد در اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ آن رشته محل به عنوان قبولی داوطلب اعلام می گردد. در غیر این صورت انتخاب های بعدی داوطلب بررسی می شود.

نکات مهم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تماس با کنکور مشاور

1- توجه به هزینه های دانشگاه آزاد

اگر شما قرار است در یکی از رشته ای دانشگاه آزاد تحصیل کنید مهمترین نکته توجه به هزینه های این دانشگاه است. شهریه ها دانشگاه آزاد بالاست. در نتیجه جهت تحصیل در کد رشته های دانشگاه آزاد به بودجه خود توجه نمایید. تا در ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشوید.

توانمندی مالی برای برخی از رشته ها بسیار حایز اهمیت است . حتی اگر شما استعداد و علاقه هم داشته باشید باز هم عامل تاثیر گذار وضعیت مالی است که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر گذار است.

2-کیفیت در رشته و دانشگاه انتخابی

برای تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد توجه به کیفیت رشته مورد نظر و دانشگاه اهمیت ویژه ای دارد. چرا که برخی از رشته ها لازم است که حتما داوطلبان در یک دانشگاه با کیفیت و خوب تحصیل نمایید. الخصوص رشته های مهندسی و برق از جمله رشته هایی هستند که باید به سطح کیفیت دانشگاه و اساتید که در آن به تدریس می پردازند توجه شود.

3-توجه به مسیر داوطلب با شهر مورد پذیرش

فاکتور بعدی در انتخاب رشته ریاضی توجه به مسیر دانشگاهی است که در آن قبول می شوید. اگر دانشگاهی که در آن قبول می شوید کیفیت لازمه را داشته باشد قطعا این مسله میتواند اهمیت کمی داشته باشد اما اگر دانشگاه کیفیت لازمه را نداشته باشد و شما یک مسیر طولانی را برای تحصیل در آن طی کنید قطعا دچار مشکل می شوید و اصل ارزشش را ندارد.

تماس با کنکور مشاور

******برای رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.******

آخرین مقالات کنکور مشاور

پزشکی تعهدی

پزشکی تعهدی

احتمالا شما هم جز اون دسته از داوطلبان کنکور هستید که دوست دارید در رشته پزشکی قبول شوید و ممکن است نتیجه لازم را بدست

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید