انتخاب رشته تجربی

انتخاب رشته یکی از مباحث بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی تحصیلی هر دانش آموزی محسوب می شود. چرا که رشته تحصیلی مسیر آینده شغلی او را تعیین خواهد کرد. پس برای اینکه شما یک زندگی شغلی خوب داشته باشید تا آینده شما تعمیین شود باید در انتخاب آن دقت کافی را به خرج دهید. رشته تجربی از جمله گرایش هایی است که برای تحصیل در آن باید علاقه و استعداد لازمه را داشته باشید. موفقیت در رشته تجربی به همین راحتی ها نیست و باید خود را آماده سختی ها و تلاش های کافی برای این رشته نمایید.
این رشته درباره‌ی مباحثی چون علوم طبیعی و تجربی صحبت می‌کند بنابر این اگر علاقه مند به بدن موجودات زنده و انسان، علوم زیستی و آزمایشگاهی هستید پیشنهاد می کنیم این رشته را انتخاب نمایید. دانش‌آموزان این رشته می‌توانند پس از اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی با شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی در مقاطع بالاتر (دانشگاهی) به تحصیلات خود در گرایش های مختف این رشته در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند.

اهمیت استعداد و توانایی‌ برای انتخاب رشته‌ی تجربی

دانش‌آموزانی که قصد انتخاب رشته‌ی تجربی را دارند باید بدانند این رشته در دوران دبیرستان و کنکور از رشته‌های سختی است که باید برای موفقیت در آن حسابی تلاش کرد. چرا که هم پر طرفدار هستند و رقابت در آنها بالا است و هم اینکه نیاز به داشتن توانمندی و استعداد برای درک دروس این گونه رشته اهمیت ویژه ای دارد. داشتن پایه‌ی قوی در دروس زیست‌شناسی، شیمی و زمین‌شناسی از ضروریات موفقیت در این رشته است. چرا که یادگیری هر کدام از این دروس نیازمند داشتن یک حافظه قوی می باشد. اگر علاقه‌مند به رشته‌های پرطرفداری چون پزشکی، داروسازی، پرستاری، دندان‌پزشکی، فیزیوتراپی و مامایی می باشید، باید در رشته‌ی تجربی تحصیل نمایید و با توجه به توانمندی خود در یکی از این رشته ها ادامه تحصیل دهید.

برای اطلاع از شرایط پرستاری بدون کنکور کلیک کنید. 

بازار رشته‌های علوم تجربی

بازار کار در رشته ای تجربی به نسبت سایر رشته ها میتواند بیشتر باشد. در بین رشته‌های دانشگاهی علوم تجربی، رشته‌ی پزشکی درجه‌ی اول و داروسازی و دندان‌پزشکی در درجه‌ی دوم در بین دانش‌آموزان این رشته از اهمیت زیادی دارد و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان به دنیال قبولی در این رشته هستند. از دیگر رشته‌های پر طرفدار رشته تجربی میتوان به رشته‌های فیزیوتراپی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌شناسی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، رادیولوژی، بهداشت عمومی و … اشاره کرد.

******برای رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.******