لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

آزمون نظام مهندسی برق

آزمون نظام  مهندسی برق

اگر چند وقتی است که به فکر آزمون نظام مهندسی برق افتاده‌اید و قصد دارید که بیش‌تر درباره آزمون بدانید و بفهمید که چگونه باید در این آزمون شرکت کنید ما را در این مقاله همراهی کنید. 

لازم به ذکر است که نظام مهندسی شامل کلی قوانین آیین نامه ، مقررات و غیره است. این سازمان برای اولین بار در سال ۱۳۷۴ کار شروع به کار کرد و بعد از آن به بزرگ‌ترین نهاد غیر دولتی شد به گونه‌ای که در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ عضو دارد. کنکور مشاور در این بخش به وظایف این نهاد می‌پردازد.

یکی از وظایف این سازمان این است که در معماری و شهر سازی از هویت‌های اسلامی استفاده کند، این نهاد موظف است کیفیت و دانش کار را بالا ببرد‌ دوره‌ها ، کلاس‌های آنلاین و حضوری برگزار می‌کند.

دقت کنید که چندین سازمان با یک دیگر همکاری می‌کنند تا ساختمان‌ها بر اساس قوانین و مقررات ساخته شوند و در آخر نیز تعیین صلاحیت کنند و پروانه‌ی صادر کنند.

هدف از انجام این کار چیست؟

اولین هدف این است که یک ساختمان تشکیل بدهند این ساختمان نیز دارای رتبه بندی است.  مهندس‌های فنی و متخصص‌ها در رده‌ی اول قرار می‌گیرند و کسانی که مهارت فنی دارند در رتبه دوم قرار گرفته و در آخر نیز کارگران فنی در رده‌ی سوم می‌مانند.

پیشنهاد ما به شما : کارشناسی ارشد مهندسی برق و تمام گرایشات آن

هدف بعدی این است که یک جامعه حرفه‌ای که با رفاه ، ثروت و دانش همراه است ایجاد کند. مراقبت ایمنی ، آسایش و بهداشت و بالا بردن توان سازندگی از دیگر اهداف آن‌ها است. یک سری نکات در رابطه با آزمون نظام مهندسی برق و پروانه‌ای که بعد از قبولی در آزمون می‌گیرند را در بخش بعد خدمت‌تان عرض می‌کنیم.

نکات مهم در آزمون نظام مهندسی برق

شایان ذکر است که نظام مهندسی با دفتر مقررات همکاری می‌کند و در زیر نظر وزارت‌خانه است. آزمون نظام مهندسی برق نیز مانند سایر آزمون‌ها با مسئولیت سازمان سنجش برگزار می‌شود. مهم‌ترین وظیفه‌ی این نظام نظارت بر اجرای صحیح ساخت و سازه‌ها است.

در اغلب مواقع این افراد بر طراحی نیز نظارت می‌کنند. اصلی‌ترین نگرانی خیلی از افراد این است که چگونه در این سازمان عضو شوند و چگونه پروانه دریافت کنند.

البته خیلی از افراد نیز هستند که پروانه‌ی خود را اجاره می‌دهند و از آن‌ها مبلغی را دریافت می‌کنند. معمولا شرکت‌هایی که این پروانه‌ها را اجاره می‌کنند شرکت‌های حقوقی هستند. مبلغی که این افراد دریافت می‌کنند به رتبه و سابقه‌ی فرد بستگی دارد اما خب این کار غیر قانونی است و قطعا پیگرد قانونی دارد.

شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی برق

آزمون نظام  مهندسی برق

لازم است بدانید که حضور در این آزمون این است که یک سال از اخذ مدرک دکتری ، ۲ سال از کارشناسی ارشد و ۳ سال از کارشناسی گذشته باشد تا شما بتوانید در این آزمون شرکت کنید. البته لازم نیست که شما هیچ سابقه‌ی کاری داشته باشید. 

شما می‌توانید به سایت مراجعه کنید و از طریق آن هزینه‌ی آزمون را اینترنتی پرداخت کنید و بعد از آن اطلاعات خود را در فرم ثبت نام پر کنید و حتما یک کپی از این اطلاعات نگه دارید و منتظر بمانید تا زمان آزمون را به شما اعلام کنند و بعد از آن نیز با گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون را شرکت کنید.

دقت کنید که قبل از آزمون حتما کتاب راهنمای آزمون نظام مهندسی برق را کامل مطالعه کنید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید