دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

در ابتدا باید بگوییم که حتی برای ورود به دانشگاه های آزاد نیز خود را به داشتن مشاوره دانشگاه های بدون کنکور ملزم کنید. دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله به دو روش با آزمون و بدون آزمون که در روش با آزمون بوسیله کنکور سراسری و بدون آزمون نیز از طریق سوابق تحصیلی متقاضیان بوده ، دانشجو پذیرش می کند.

این دانشگاه به دلیل آنکه از جمله دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم بوده ، علاوه بر اعتبار بالا از کیفیت آموزشی خوبی نیز برخوردار است . لازم به ذکر است که این دانشگاه جزو دانشگاه های شهریه پرداز می باشد.

زمان ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

برای اینکه در اینگونه دانشگاه ها غیر انتفاعی پذیرش شوید باید در زمان مشخص ان اقدام به ثبت نام نمایید. دانشگاه غیر انتفاعی سالیانه 2 بار برای ورودی مهر و برای ورودی بهمن ماه ، یه صورت بدون آزمون دانشجو می گیرند.

متقاضیان این دانشگاه باید با مطالعه لیست رشته های بدون کنکور این دانشگاه ها شرایط و ضوابط پذیرش در زمان مشخص شده ثبت نام نهایی نمایند. بااین به خاطر داشته باشید که که زمان مشخص شده آن از سمت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

مزیت های تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی بدون کنکور

دانشگاه غیرانتفاعی از جمله دانشگاه هایی هستند که با اخذ مجوز از وزارت علوم و با هدف فعال سازی بخش خصوصی در زمینه آموزش عالی و افزایش ظرفیت آموزش عالی فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه با برخورداری از سطح و کیفیت آموزشی مناسب در مقایسه با سایر دانشگاه ها متقاضیان زیادی را جذب ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی کرده است.

مطلب پیشنهادی به شما : رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

اینگونه دانشگاه ها با برخوردرای این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی بصورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید . کیفیت دانشگاه غیرانتفاعی در سال های اخیر با بررسی بازرسان وزارت علوم سطح بندی شده است و 5 سطح آموزشی برای دانشگاه های غیرانتفاعی تعریف شده است که سطح یک از کیفیت آموزشی خیلی خوبی به این دلیل برخوردار است.

آیا مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی بدون کنکور معتبر است؟

مدرک دانشگاه غیرانتفاعی نیز از نظر ارزش و اعتبار مانند سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم است و فارغ التحصیلان این دانشگاه با ارائه این مدرک می توانند در همه دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل گردند و از این مدارک در جاهای که لازم است استفاده کنند.

با توجه به اینکه در اینگونه دانشگاه ها آموزش ها در سطح عالی است و میتواند به شدت در آینده شغلی شما با دادن یک مدرک معتبر تاثیر گذار باشد. دانشجویانی هم که بدون کنکور در اینگونه دانشگاه ها مشغول به تحصیل  هستند فرقی نمی کند به لحاظ مدرک هم تراز با دانشجویانی هستند که با رتبه کنکور خود وارد اینگونه دانشگاه ها می شوند و به تحصیل می پردازند.

شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم باشند.

داشتن مدرک پی دانشگاهی

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کاردانی هم باید دارای مدرک کاردانی

برای گرفتن مشاوره در زمینه دانشگاه های غیر انتفاعی بدون کنکور با مشاورین ما در مرکز کنکور مشاور مرتبط شوید.

دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی یکی دیگر از دانشگاه های است که برای دختران و پسرانی که موفق به اخذ دیپلم شده اند ولی به هر دلیلی نتوانسته اند ازطریق قبولی در آزمون سراسری کنکور به دانشگاه و رشته موردنظرشان راه پیدا نمایند .

دانشگاه های بدون کنکور علاقمندان به تحصیلات دانشگاهی را به شرط داشتن سوابق خوب تحصیلی و معدل کتبی مناسب دیپلم به اینگونه از دانشگاه ها راه پیدا نمایند .

دانشگاه غیرانتفاعی چیست ؟

دانشگاهه های غیرانتفاعی تحت نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و سازمان آموزش سنجش کشور اداره می شوند . سابقه شروع به کار آنها به سال 1364 شمسی بازمی گردد .

دانشجویانی که در دانشگاه های غیرانتفاعی تحصیل می کنند براساس نوع دانشگاه ، شهر و مقطع تحصیلی و امکانات رفاهی مورد تقاضایشان شهریه ای مشخص را درهر ترم پرداخت می نمایند .

نحوه پذیرش در دانشگاه های غیرانتفاعی

نحوه جذب دانشجو در دانشگاه های غیرانتفاعی ازطریق قبولی و کسب احراز نمره لازم در آزمون های سراسری است . داوطلب تحصیل در اینگونه از دانشگاه ها ابتدائاً همزمان با سایر دانشگاه ها در آزمون سراسری کنکور ثبت نام کرده و درصورت دریافت رتبه لازم اقدام به انتخاب رشته و شهر مربوطه می نماید که احتمال پذیرش یا عدم پذیرش وجود دارد .

دانشگاه بدون کنکور چیست ؟

دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

همانطور که در متن بالا گفته شد ، تعدادی از متقاضیان تحصیلات دانشگاهی در زمان مقتضی در آزمون های سراسری شرکت کرده و اقدام به انتخاب رشته می نماید ولی این موضوع تضمین پذیرش و قبولی آنها نمی باشد و ممکن است احتمالات و برنامه ریزی های داوطلب صحیح نباشد و به هدف موردنظر دست نیابند . به همین دلیل سازمان های عالی برنامه ریزی برای تحصیلات دانشگاهی طرح تأسیس و راه اندازی دانشگاه های بدن کنکور را مطرح کرده اند .

در اینگونه از دانشگاه ها شرط پذیرش دانشجو سوابق تحصیلی و نمره  معدل دروس کتبی مدرک دیپلم است . هرچقدر متقاضی دارای سوابق تحصیلی بهتری بوده و موفق به اخذ معدل بالاتری باشد امکان پذیرش در رشته و دانشگاه بهتری است . باتوجه به اینکه شرط پذیرش مربوط بودن رشته دبیرستانی به رشته مورد تقاضا نمی باشد .

فرق دانشگاه های غیرانتفاعی با مؤسسات غیرانتفاعی چیست ؟

بارزترین تفاوت دانشگاه های غیرانتفاعی با مؤسسات غیرانتفاعی در موضوع حمایت مالی وزارت علوم از دانشگاه های غیرانتفاعی است درحالیکه این حمایت ها در مؤسسات غیرانتفاعی دراختیار هیئت امنای همان مؤسسه می باشد . از سویی دیگر سطح تحصیلات در دانشگاه های غیرانتفاعی قابل توسعه می باشد درحالیکه در مؤسسات این امکان توسعه تحصیلی نمی باشد .

برترین دانشگاه های غیرانتفاعی

نام مهمترین و معروف ترین دانشگاه های غیرانتفاعی عبارتند از :

علم و فرهنگ ، امام صادق ( ع ) ، اشرفی اصفهانی ، سوره ، امام رضا ( ع ) ، صنعتی سجاد ، اصول دین ، خیام ، شمال ، شیخ بهائی ، محدث نوری ، علم و هنر ، علوم حدیث ، علوم و فنون ، مازندران ، معارف قرآن و عترت .

تاریخ ثبت نام در دانشگاه بدن کنکور غیرانتفاعی

همانطور که گفته شد ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور در دو زمان صورت می گیرد . اولین ثبت نام که همان نیم سال اول تحصیلی نامیده می شود . در اوایل مرداد ماه هرسال اقدام به بازکردن سایت ثبت نام و اطلاع رسانی توسط سازمان سنجش است که در مهر ماه تدریس شروع می گردد .

جامانده های ثبت نام در مهرماه می توانن از اوایل دی ماه که سازمان سنجش سایت ثبت نام و اطلاع رسانی را باز می کند ، این داوطلبان می توانند اقدامات لازم را انجام دهند تا در بهمن ماه همان سال در نیم سال دوم مشغول به تحصیل شوند .

یک سفارش و توصیه

هماطور که ملاحظه فرمودید در زمان مقرر ، سازمان سنجش آموزش کشور سایت اطلاع رسانی و ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور را برای متقاضیانی که مستعد پذیرش هستند باز می نماید . دراین سایت یک فرم جهت مشخصات فردی ، سابقه نمرات و بخش دیگر شامل دفترچه حاوی اطلاعات دانشگاه ها ، شهرها ، رشته ها و کدهای مربوطه هستند .

چنانچه در این مرحله کوچکترین اشتباهی صورت گیرد تحصیلات و پذیرش شما را مدت ها به تعویق می اندازد ، پس مناسب است با استفاده از تجربیات و خدمات مشاورینی استفاده نمایید که دراین مورد اطلاعات کافی را دارا می باشند . اگر بخواهیم نامی از یکی از بهترین های آنها نام ببریم موسسه کنکور مشاور نام معتبری است .

نحوه ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی صورت می پذیرد . این سایت مربوط و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد .

در شروع ثبت نام می بایست اقدام به خرید کارت اعتباری نمود و هزینه ثبت نام را واریز نمود . البته گاهی اوقات در نیم سال دوم ثبت نام برای جاماندگان به صورت حضوری بوده و شخص متقاضی با دردست داشتن اصل و رونوشت مدارک درخواست شده در سایت به دانشگاه موردنظر مراجعه و ثبت نام می نماید .

در زمان ثبت نام توجه داشته باشید شما مجاز به انتخاب تعداد 100 رشته و یا 100 کد رشته هستید ، مراقبت فرمایید که هرکدام از کدها فقط مربوط به یک رشته و شهر خاص است ، کدها را اشتباه وارد نفرمایید چون بعد از تکمیل  ثبت نام امکان ویرایش نیست .

شرایط ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

مدارک تحصیلی مورد نیاز به شرح زیر است :

  • مدرک دیپلم جدید دبیرستان .
  • مدرک دیپلم نظام قدیم سوم دبیرستان بعلاوه مدرک پیش دانشگاهی .
  • مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم .
  • مدرک کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته .

آخرین اخبار و اطلاعات تحصیلی کشور در اینستاگرام کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

افزایش تراز

افزایش تراز

یکی از موضوعاتی که ذهن هر دانش آموز و یا متقاضی کنکور سراسری را به خود درگیر می‌کند بحث افزایش تراز است. برای دستبابی به

Read More »