انتخاب رشته 9 به 10

به خاطر داشته باید که انتخاب رشته دوره 9 به 10 یکی از مهمترین کارهای است که باید در دوران تحصیل خود انجام دهید. دوران دبیرستان به تفاوت دیگر دوره های یکی از دوران بسیار تاثیر گذار برای هر داشن آموز محسوب می شود. تا جاییکه میتوان گفت دوره دبیرستان یکی از سخت ترین دوره های تحصیلی محسوب می شود. در این دوره دانش آموز با انتخاب رشته تحصیلی خود مسیرش خود را تعیین می کند. با توجه به اینکه انتخاب رشته تحصیلی بسیار حساس است لازم است که در این دوره از نظر یک کارشناس استفاده کرد. بسته به اینکه دانش آموز به چه رشته ای علاقه دارد باید بر آن اساس اقدام نماید اما توجه به مواردی چون توانایی و استعداد و امکانات لازم برای ادامه تحصیل در آن رشته  را هم باید مورد توجه قرار دهد.

تاثیر انتخاب رشته 9 به 10 در آینده شغلی داوطلب

به خاطر داشته باشید که اگر دانش آموزی بدون آگاهی و علاقمندی رشته تحصیلی را برای خود برگزیند قطعا در آینده بامشکلاتی چون افت تحصیلی ، دلسردی و ترک تحصیل مواجه خواهد شد. در صورتی که او رشته مورد علاقه خود را انتخاب نکند حتی در آینده شغلی او تاثیر گذار می شود او شغلی را بر عده می گیرد که جز فرسودگی چیزی برای او به همراه ندارد. چناچه فرد از رشته تحصیلی خود شناخت داشته باشد رشته تحصیلی و علاقمندی او به بر عهده گرفتن شغلی در آینده او بر حسب رشته انتخابی اش منجر می شود که در او حس مسئولیت پذیری، اشتیاق به آموزش و کسب مهارت های لازم برای ورود به اجتماع را در فرد ایجاد می کند.

برای اطلاع از مشاوره آینده شغلی کلیک کنید.

نکات مهم در مشاوره انتخاب رشته 9 به 10

  1. توجه به علاقه و استعداد دانش آموز در انتخاب رشته
  2. توجه به نظر والیدن در مورد رشته انتخابی
  3. گرفتن نظر از تمامی معلمان دوره تحصیلی در هر درس
  4. توجه به نتیجه آزمون مشاوره که توسط مشاور صورت می گیرد.
  5. توجه به نمره درسی دانش آموزان در هر درس
  6. شناخت دقیق رشته ها
  7. استفاده از نظر نهایی مشاور با توجه به موارد بالا

اهمیت مراجعه به مشاور در انتخاب رشته 9 به 10

در هر دوره ای از زندگی در مورد هر مسله ای از خانوادگی گرفته تا ازدواج تا مباحث درسی استفاده از نظر یک کارشناس میتواند اهیمت زیادی داشته باشد. از آنجایکه  که ما در مورد تمامی مسائل اطلاعات کافی نداریم مشاوره های مختلف هستند که با تخصص در رشته های که دارند میتوانند به ما کمک زیادی کنند. گرچه مسئولیت اصلی انتخاب رشته تحصیلی بر عهده دانش آموز است در این میان والدین، مسئولان مدرسه، معلمان و مشاورین تحصیلی تنها نقش هدایتگر و مشاور را بر عهده دارند اما در این راه باید به دانش آموز نکات لازمه را گوش زد کرد.

مشاوره تحصیلی این وظیفه را بر عهده دارد تا  با افزایش آگاهی و جمع آوری اطلاعات دقیق و همچنین مشاوره حضوری با دانش آموزان این مقطع به آنها کمک نماید تا به آگاهی و شناخت دقیق از خود و رشته تحصیلی که قرار است در آن تحصیل کنند و آینده شغلی که در این راه در مسیرشان قرار میگیرد برسند. می توان گفت عدم ارائه مشاوره تحصیلی در این خصوص سبب انتخاب رشته ای احساسی و بر اساس فاکتورهای چون والدین، رقابت های دوستانه و فشار محیطی عواقب بدی به همراه خواهد داشت و به شدت بر آینده شغلی دانش آموز تاثیر بدی به جای میگذارد.

مشاورین مجموعه بزرگ کنکور مشاور این آمادگی را دارند تا بر حسب توجه به شخصیت فردی یک دانش آموز و با استفاده از یکسری المان ها به دانش آموزان کمک کنند تا بهترین انتخاب را در رشته تحصیلی خود داشته باشند.