مدیریت زمان جلسه کنکور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
مدیریت زمان جلسه کنکور

یکی از مهم ترین مواردی که کنکوری ها باید توجه کنند و یاد بگیرند مدیریت زمان جلسه کنکور است. شما هرچقدر درس خونده باشید و تلاش کرده باشید اما بی نهایت زمان ندارید و باید حتما مدیریت زمان داشته باشید تا بتونید موفق شید.

در این مقاله به بررسی کامل مدیریت زمان جلسه کنکور و تکنیک های مربوط به این موضوع میپردازیم تا همچون گذشته بتوانیم در تمامی مراحل تا روز کنکور در کنارتان باشیم.تا انتها با کنکور مشاور همراه باش.

اهمیت مدیریت زمان جلسه آزمون کنکور

داوطلبانی هستند که طبق برنامه ریزی عالی و حرفه ای درس خوانده اند و تا روز کنکور مشاور و پشتیبان کنارشان بوده حتی هزینه های زیادی برای کلاس های کنکور و کتاب های کمک آموزشی کرده اند.

دوستان، معلم ها و خانواده همگی انتظار دارن رتبه 2 رقمی از داوطلب ببینند و در بدترین پیش بینی هایی که دارند نهایت رتبه 3 رقمی در ذهنشان است!

داوطلب وارد کنکور سراسری میشود و بعد از یک ماه که نتایج اومد همه از شنیدن نتیجه مات و مبهوت میشوند.بنظرتون چیشده؟

رتبه داوطلب نه 2 رقمی نه 3 رقمی نه 4 رقمی بلکه 5 رقمی شده!

بنظرتون چرا؟

وقتی از داوطلب میپرسی مگه درس نخوندی مگه برنامه نداشتی مگه تست نمیزدی در تمام جواب ها بهت میگه بله همه این موارد رعایت کردم جز یه موضوع که اصلا جدی نگرفته بودمش و اون مدیریت زمان جلسه آزمون کنکوره!

با انتشار مقالات زیادی در همین سایت سعی کردیم با ارائه نکات مختلفی از برنامه ریزی گرفته تا معرفی منابع خوب کنکور و حتی برنامه ریزی اردو عید و آزمون های آزمایشی باعث شیم تا از دیگر رقبا جلو بیوفتید.

الان به انتهای مسیر رسیدیم و فوت کوزه گری همینجاست یعنی باید یاد بگیری تا مدیریت زمان داشته باشی و زحمات یک ساله و حتی چند ساله را هدر ندی!

تعریف مدیریت زمان

مدیریت زمان یعنی بر اساس تعداد سوالی که برای هر درس در دفترچه های سوالات کنکور سر جلسه به داوطلب داده میشود زمان بندی مناسبی داشت تا بموقع به تمام سوالات پاسخ داده شود یا حداقل زمان برای خواندن تمام سوالات وجود داشته باشد.

تماس با کنکور مشاور

چرا میگیم تمام سوالات خوانده شود؟

تمامی سوالات کنکور در یک درس چه سخت و چه آسون ارزش یکسانی دارد و از آنجایی که سوالات سخت و آسون ترتیب مشخصی ندارد تا تمام سوالات بررسی نشود نمیتوان تشخیص سخت و آسونی داد.

پس با یک دور خواندن سوالات دیگه سوال آسون از دستت در نمیره و چه بسا جواب دادن به همان یک سوال میتونه صد ها نفر باعث جابه جایی در رتبه نهایی کنکورت باشه!

پس وقتی یاد میگیری چطور مدیریت زمان داشته باشی براحتی نه تنها به خواندن تمام سوالات بلکه به مرور سوالات هم میرسی حالا فرض کن با یاد گرفتن مدیریت زمان بتونی در هر درس تخصصی حداقل 5 تا تست بیشتر از حالت عادی خودت بزنی.

تقریبا تونستی در هر درسی میانگین 15 درصد به درصدات اضافه کنی پس اگر داوطلبی باشی که قدرت میانگین 50 درصد زدن را داشته باشی یعنی حداقل به نصف سوالات جواب بدی با این روش به میانگین 65 درصد رسیدی!

میدونی یعنی چی؟

مفید برای شما : تاثیر هوش برای موفقیت در کنکور چقدر است

یعنی اگر معدل خوبی داشته باشی با همین درصد در هر سهمیه ای که هستی میتونی در رشته تجربی وارد رشته های پزشکی و پیراپزشکی شی، در رشته انسانی وارد حقوق و روانشناسی میشی و در رشته ریاضی هر مهندسی ای که بخوای تو مشتته!

اگر سطح درسیت بالاتر از این هاست و داری برای رتبه و دانشگاه میجنگی احتمالا خودت میدونی اختلاف میانگین درصد رتبه 1 تا 100 فقط 3 درصده و این یعنی تنها 1 یا 2 تست بین 100 نفر اول اختلاف هست.

لازمه باز هم راجع به اهمیت مدیریت زمان جلسه کنکور صحبت کنم؟

اگر هم دانش آموز متوسطی هستی و فکر نمیکنی بتونی به نتایج خوبی حداقل برای کنکور امسال برسی ایرادی نداره از این روش استفاده کن تا بتونی در رشته های درجه 3 که تقریبا آخرین رده بازار کار امن هست دست پیدا کنید.اطلاعات درجه بندی رشته ها را از نظر بازار کار و درآمد را در همین سایت مطالعه کن.

تکنیک های طلایی مدیریت زمان در جلسه کنکور

مدیریت زمان جلسه کنکور

این همه راجع به اهمیت مدیریت زمان صحبت کردیم حالا میخوایم بریم سراغ تکنیک های طلایی مدیریت زمان کنکور و راه های ساده ای که مثل آب خوردن شما رو جلو میندازه!

بهترین تکنیک مدیریت زمان کنکور

مرحله اول

زمانی که دفترچه سوالات در جلسه کنکور توزیع شد استرس نگیر!

همین موضوع باعث باعث میشه به سرعت تمرکزت از بین بره و بعد از بین رفتن تمرکز اولین اتفاقی که میوفته اینه که فکر میکنی چیزی یادت نیست.معمولا این اتفاق برای خیلی از داوطلب ها پیش میاد.

مرحله دوم

از سوال 1 شروع به زدن تست ها کن اما با این تفاوت که

سوالاتی که بلدی و راحت هستند واست بزن و بدون شک ازشون رد شو

سوالاتی که واست راحته ولی بین دو تا گزینه شک داری علامت + کنارش بزار ولی سوال جواب نده

سوالاتی که واست خیلی سخت و غیر قابل فهم و رویایی هست یا اصلا نخوندی کنارش علامت ضربدر بزن

مرحله سوم

بعد از اینکه یک دور سوالات جواب داده شد و جواب ها وارد پاسخنامه شد سریع زمان بررسی کن تا ببینی نسبت به زمان پیشنهادی اون درس چقدر واست وقت مونده اگر همچنان وقت داشتی سریع برگرد سراغ سوالاتی که علامت + داشتند.

مرحله چهارم

بعد از زدن سوالات + دوباره زمان بندی سوالات اون درس رو بررسی کن و اگر همچنان زمان داشتی برو سراغ سوالاتی که با ضربدر علامت گذاری کرده بودی

مرحله پنجم

طبق همین روال برای تمام دروس طبق زمان بندی آن درس اقدام کن

چند نکته راجع به تکنیک طلایی مدیریت زمان

مدیریت زمان جلسه کنکور

-با این روش دیگه روی سوالی الکی گیر نمیکنی و سوالات راحت بعدی از دست نمیره

-حتی اگر سوالات با علامت + یا سوالات سخت را جواب ندی تونستی حداقل تستی بزنی که  قطعا جواب درسته و نمره مثبت داره

-با این روش حتی الامکان سوالی غلط جواب داده نمیشه پس نمره منفی نخواهی داشت و سوالات درستت از بین نمیره

-استرس نبود وقت از بین میره

-وقت مرور و دوره سوالاتو داری که همین موضوع باعث میشه بدون عجله سوال درست بیشتری در دور دوم جواب بدی

-روش های زیادی برای مدیریت زمان در حین کنکور وجود داره که معمولا تکنیک هایی هستند که برای بعضی از سوالات قابل اجراست.برای مثال از گزینه ها جواب ها بیرون بیاد یا هر چی بلد نیستی کلا نزنی یا فقط مطالب خاصیو مطالعه کنی!

این روش بطور کلی برای همه داوطلبان با هر سطح توانایی جواب خواهد داد بعلاوه اینکه لازم نیست برای مدیریت زمان 100 تا تکنیک بلد باشی با همین روش ساده میتونی بهترین مدیریت زمان سر جلسه کنکور را داشته باشی.

-علاوه بر مدیریت زمان این تکنیک باعث میشه کیفیت تست زدن و نمره شما بالا بره چون تعداد پاسخ های غلط به حداقل میرسه و پاسخ های درست ارزش خودشونو حفظ میکنند در نتیجه شما میتونید از کسانی که پاسخ غلط بیشتری دارند جلو بیوفتید در واقع درصد شما حتی با پاسخ درست کمتر بالاتر میره!

مفید برای شما : مهار استرس کنکور با چند تکنیک طلایی

بهترین راه تمرین تکنیک طلایی مدیریت زمان جلسه کنکور

برای اینکه بتوانید این تکنیک را بارها تمرین کنید و در این روش استاد شوید کافیست در طول آزمون های آزمایشی که ثبت نام کردید صرفنظر از نتیجه آزمون این روش را تکرار کنید.البته میتوان در زمان زدن تست های زمان دار هم اینکار را برای دروس اختصاصی انجام داد.

در طول آزمان های آزمایشی هفتگی میشود حداقل 10 بار اینکار را انجام داد و مهم ترین آزمون ها برای تمرین درست و قطعی آزمون های جامع هستند که بعد از عید برگزار میشود.

با 10 بار تکرار تکنیک در 10 آزمون قطعا تسلط کافی پیدا خواهید کرد و علاوه بر فواید دیگر آزمون نحوه مدیریت و ذخیره زمان هم در ذهن شما جا نمایی خواهد شد.

نتیجه گیری:

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مواردی است که باید در جلسه کنکور رعایت شود تا موفقیت شما تضمین گردد و زحمات سال کنکور به بهترین حالت ممکن به بار بنیشد.از تکنیک گفته شده بیشترین سود را ببرید و به امید خدا و با تکیه بر تلاش و کوشش نتیجه لازم را کسب کنید.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در این موضوع میتوانید با آکادمی کنکور مشاور تماس بگیرید و از تجربیات مشاورین با تجربه ما در زمینه کنکور بهره مند شوید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید