منابع کنکور سراسری زبان

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
منابع کنکور زبان

احتمالاً شما عزیزان نیز می دانید که رشته زبان یکی از رشته های شناور برای کنکور سراسری محسوب می شود، منظور از شناور بودن این رشته این است که شما عزیزان می توانید علاوه بر این که در رشته‌ های نظری کنکور می ‌دهید در رشته زبان هم کنکور دهید، ما در این مقاله منابع کنکور سراسری زبان را به صورت جامع شرح داده ایم.

در این صورت خواهید دید که قبولی در دو رشته نیز امکان پذیر است. بسیار رایج می ‌باشد که داوطلبان بر روی رشته زبان سرمایه گذاری کنند. بنابراین باید بسیار تلاش کرد تا بتواند به خیلی خوبی از این رشته کسب نمود و در رشته های دانشگاهی آن قبول شد.

هر چند که قبول شدن در دانشگاه های تاپ کشور نیازمند به برتر است بنابراین باید از منابع بسیار معتبر برای موفقیت در کنکور سراسری زبان بهره گرفت. اکنون از شما عزیزان می خواهیم که تا پایان این مطلب به کنکور مشاور گوش فرا دهید تا بتوانید راه موفقیت را هر چه هموار تر بپیمایید.

منابع کنکور زبان ۱۴۰۱

امسال داوطلبان بسیار زیادی هستند که تمایل به شرکت در کنکور سراسری زبان دارند بنابراین به دنبال فهمیدن مطالب و منابعی هستند که سازمان سنجش هر سال اعلام می کند. با این وجود امسال نیز منابعی که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود تحت عنوان منابع کنکور زبان ۱۴۰۱ نامیده می شود که به صورت زیر می باشد:

  • زبان و ادبیات فارسی هر سه سال دبیرستان طبق انتشارات جدید
  • فرهنگ و معارف اسلامی کتاب های هر سه سال دبیرستان
  • عربی هر سه سال دبیرستان یا دوره دوم متوسطه
  • و در نهایت زبان انگلیسی هر سه سال دوره دوم متوسطه

با توجه به این منابع می ‌توان فهمید که دروس عمومی نقش بسیار مهمی در آینده سازی رتبه کنکور سراسری زبان دارند. البته که دروس اختصاصی زبان انگلیسی بسیار پیشرفته و پیچیده و سخت هستند که آنها نیز برای کنکور سراسری مد نظر قرار داده می شوند.

منابع کنکور زبان
منابع کنکور زبان

سازمان سنجش برای کنکور سراسری زبان چه منابعی را معرفی می کند؟

هر ساله سازمان سنجش منابع را به عنوان مطالب مورد نظر برای کنکور سراسری هر رشته اعلام می کند اما اگر توجه کرده باشید هیچ سوالی سازمان سنجش کتاب های غیر درسی را به عنوان منابع اعلام نمی کند.

یعنی تا به حال این تجربه برای داوطلبان وجود نداشتند که سازمان سنجش کتاب های تست و کمک درسی و سی دی های آموزشی را به عنوان منابع کنکور سراسری اعلام کند.

اما همه داوطلبان می دانند که هر سال سطح سوالات کنکور به حدی سخت و پیچیده می شود که نمی توان تنها به کتب درسی اکتفا کرد بنابراین برای موفقیت باید از منابعی به جز کتابهای درسی و عمومی استفاده نمود. هرچند که این نوع منابع در بازار بسیار زیاد هستند و تنوع بالایی دارند.

پیشنهادما به شما : عوامل تاثیرگذار در کنکور

انتخاب منابع کنکور سراسری زبان

قطعا شما عزیزان هم می دانید که تنوع منابع کنکور بسیار زیاد است از این رو داوطلبان هنگام خرید هر منبع دچار سردرگمی و چالش می شوند. در حقیقت منابع بسیار زیادی در بزرگ وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاصی را به دنبال دارند.

یکی از مهم ترین ملاک ها در انتخاب منابع کنکور سراسری زبان معتبر بودن آن ها است. یعنی این منابع به دست طراحان و نویسندگان تهیه شده باشد که علم و دانش بسیاری داشته و همه این مطالب را بدون هیچ گونه اشتباه و خطا در اختیار داوطلب می گذارند.

از دیگر ویژگی ها این است که کتاب ها با انتشار جدید در اختیار داوطلب قرار بگیرند زیرا در این صورت پیچیدگی و تفهیم مطالب مطابق با مطالب کتاب ‌های درسی خواهد بود. از این ‌رو موفقیت در کنکور سراسری زبان با استفاده از منابع غیر درسی امکان پذیر خواهد بود.

چه منبعی برای کنکور سراسری زبان مناسب تر است؟

سوالی که ممکن است برای هر داوطلبی هنگام آماده کردن خود برای کنکور سراسری پیش آید این است که چه منبعی مناسب تر است؟ اما در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کتاب های تست موجود در بازار بسیار زیاد هستند و انتشارات مختلفی دارند اما به نظر می آید که مشاوران تحصیلی و برنامه ریزان روش بهتر و به روز تری می‌ توانند داوطلبان را در تهیه منبع کنکور یاری کنند.

هر چند که علاوه بر کتاب های تست کتاب های کمک آموزشی که دارای مطالب وسیع و گسترده تری از مطالب کتاب است نیز مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا همان طور که می‌ دانید برای آماده سازی کنکور سراسری زبان گرامر و ریدینگ و تسلط بر لغات حرف اول را می‌ زند. از این رو شما عزیزان می توانید به مشاوران و برنامه ریزی که در این زمینه تجربه و تحصیلات کاملی دارند مراجعه کنید.

تهیه منابع کنکور سراسری زبان

خوشبختانه تهیه و خرید منابع کنکور سراسری بسیار ساده و آسان است. بلوز یا کتاب فروشی های بسیار زیادی در سطح کشور در حال فعالیت می باشند که انواع و اقسام کتاب های تست و سی دی های تدریس استادان مجرب و کتاب های کمک درسی و نکات مهم و کتب لغت انگلیسی را دارند.

علاوه بر این به نظر می آید که استفاده از سوالات کنکورهای سراسری زبان سال های پیش هم می تواند منبع بسیار خوبی برای موفقیت در کنکور باشد. زیرا در این صورت داوطلبان می توانند با نمونه سوالات کنکور و همچنین شکل طراحی سوالات آشنا شوند و به جدیت آن بیش تر پی ببرند.

همچنین داوطلبان کنکور می توانند خلاصه نویسی ها و نکته برداری های خود از کتاب درسی را نیز به عنوان یک منبع بسیار خوب برای کنکور سراسری زبان مورد استفاده قرار دهند.

منابع کنکور زبان
منابع کنکور زبان

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که خدمت شما عزیزان عرض شد منابع انتخاب شده برای مطالعه جهت شرکت در کنکور سراسری زبان بسیار اهمیت دارد. زیرا باعث هموار شدن را در رسیدن به هدف داوطلبان می شود.

داوطلبان می توانند بهترین منابع را از فروشگاه های سراسر کشور تهیه نمایند البته که در انتخاب این نوع منابع مشاوران و برنامه ریزان می توانند به آن ها کمک کنند. این منابع می تواند شامل کتاب های تست و کمک درسی و سی دی های تدریسی و کتاب لغت و دفترچه های کنکور سراسری سال های قبل هم شوند.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید