منابع کنکور ریاضی 1402

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
منابع کنکور ریاضی 1402

حتما می دانید که رشته ریاضی و فیزیک یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین رشته های موجود در دبیرستان است که داوطلبان زیادی برای قبولی در رشته های مختلف به آن ورود می کنند و به دنبال منابع کنکور سراسری ریاضی هستند.

باید توجه داشته باشید که شرکت در کنکور سراسری ریاضی نیازمند تلاش و کوشش بسیار زیادی است که تنها داوطلبان می توانند از پس آن برآیند.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره کنکور ریاضی

برای موفقیت و قبولی در رشته های مهندسی عمران و مکانیک و الکترونیک و برق و کامپیوتر و معماری و غیره باید رتبه بسیار عالی در کنکور سراسری ریاضی و فیزیک به دست آورد.

البته که منابعی که داوطلبان برای مطالعه انتخاب می کنند نیز حائز اهمیت است امروز قصد داریم به آن ها بپردازیم. از این رو از شما عزیزان دعوت می کنیم که تو پایان این مطلب کنکور مشاور را دنبال کنید تا پاسخ سوالات خود را در این زمینه بیابید.

انتخاب منابع کنکور ریاضی

همه داوطلبان می دانند که انتخاب منابع بسیار مفید کار سختی محسوب می شود. زیرا تنوع منابع در بازار بسیار زیاد است بنابراین هر داوطلبی که برای خرید منابع کنکور سراسری ریاضی اقدام می کند با سردرگمی مواجه می شود.

انتخاب کردن بهترین منبع برای کنکور باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در موارد زیر به همه آن ها اشاره نموده ایم:

✅ بهترین منبع کنکور سراسری ریاضی باید حاوی مطالب آموزشی و کمک درسی و نکات و تست ها باشد.

✅ اعتبار و اصالت طراحان سوال منابع کنکور سراسری بسیار مهم است.

✅ منابع مورد نظر باید از کتابخانه های معتبر تهیه شوند.

✅ علاوه بر منابع کتاب های درسی منابع دیگری هم وجود دارند.

زمانی که گفته می ‌شود اعتبار و اصالت طراحان سوال اهمیت دارد منظور این است که سوالات اگر به دست افراد معتبر طرف شده باشند بدون هیچ کم و کاستی و خطا شما را در رسیدن به هدف تان یاری می کنند.

منابع کنکور ریاضی 1402

طبق آماری که هر ساله سازمان سنجش کشور به اطلاع داوطلبان می رساند منابع مشخص را جهت مطالعه به داوطلبان معرفی می کند.

در این صورت داوطلبان ریاضی هم از این موضوع مستثنی نیستند. بهتر است بدانید که سازمان سنجش منابعی را برای کنکور ریاضی 1402 معرفی کرده است این منابع شامل کتب درسی و سال انتشار مشخصی می باشد.

منابع عمومی کنکور سراسری ریاضی شامل ادبیات و زبان فارسی و دین و زندگی و عربی زبان انگلیسی هر سه سال دبیرستان می باشد.

اکنون اگر بخواهیم در مورد منابع اختصاصی کنکور ریاضی بگوییم باید کتاب هایی از جمله ریاضیات که شامل حسابان و هندسه هر سه سال دبیرستان و آمار و احتمال سال یازدهم و همچنین ریاضیات گسسته سال دوازدهم، کتاب شیمی سه سال دبیرستان و فیزیک سه سال دبیرستان را معرفی نمود.

آیا می توان برای کنکور سراسری ریاضی منابع غیر از کتاب‌ های درسی را هم مطالعه نمود؟

برخی افراد تصور می کنند که تنها می توانند از کتب درسی جهت قبولی در کنکور سراسری استفاده نمایند. اما این طور نیست درست است که آزمون سنجش فقط و فقط کتب درسی را برای منابع سوال کنکور در نظر می گیرد اما همان طور که می دانید رقابت و قبولی در رشته ریاضی و فیزیک بسیار سخت است بنابراین باید آن قدر زیرک و فهمیده باشید که برای دریافت بهتر اطلاعات به دنبال منابع دیگر غیر از کتاب ‌های درسی بروید.

تماس با کنکور مشاور

زیرا اطلاعات و تنوع سوالات مفهومی در کتاب های تستی و کمک درسی بیش تر است بنابراین می تواند به گسترده کردن مطالب و یادگیری شما بیفزاید. بنابراین بهترین کاری که داوطلبان کنکور برای آماده‌ سازی می توانند انجام دهند خریداری و مطالعه منابع به غیر از کتب درسی می باشد.

مشورت برای انتخاب منابع

مشورت برای انتخاب منابع

ممکن است همه داوطلبان ندانند که برای ادامه راه و پیشرفت در آن از چه منابعی استفاده کنند. وزیر و قطعاً آن ها هم تازه کار هستند و با توجه به تنوع منابع سردرگم می شود. بهترین راه در چنین شرایطی این است که از افراد آگاه و مورد اعتماد راهنمایی و مشورت بگیرید.

برای مثال از مشاوران تحصیلی بهترین گزینه برای تعیین منابع کنکور سراسری ریاضی هستند. این افراد با توجه به تجربه و تحصیلاتی که دارند روزانه داوطلبان زیادی به آنها مراجعه می کنند که برای انتخاب منابع و برنامه ریزی درسی بیشتر از پیش موفق پیش روند.

مطلب پیشنهادی به شما : تدریس ریاضی کنکور

از این رو به راحتی می توانند داوطلبان را در انتخاب منابع درست و مفید یاری کند. برای مثال ممکن است کتاب های قلم چی و گاج و خیلی سبز انتشارات دیگر را به داوطلبان پیشنهاد کنند. چه قطعاً باعث پیشرفت و آسانتر پیمودن راه برای رسیدن به هدف می شود.

خرید منابع مربوط

داوطلبان هر زمان که تصمیم به خرید منابع دقیق و درست برای کنکور ریاضی بگیرند می توانند به بازار مراجعه نمایند. خوشبختانه در سراسر ایران فروشگاه های وجود دارند که در زمینه فروش کتاب های درسی و غیر درسی فعالیت می کنند.

در همه این کتابخانه ها می توان کتاب های تست و کتاب های کمک آموزشی و حتی سی دی ها و کلیپ های تدریس ای استادان مجرب را یافت و برای هموار کردن این راه به کار گرفت.

شما عزیزان نیز برای خرید این نوع کتابها میتوانید به صورت حضوری اقدام نموده و یا اینکه راه خرید آنلاین را انتخاب کنید.

البته که خرید آنلاین بسیار ساده است و کافیست که به سایت های معتبر مراجعه نمایید و پس از واریز هزینه کتاب های مورد نظر از درگاه پرداخت آنلاین پس از مدت کوتاهی آن ها را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

نتیجه گیری برای منابع کنکور ریاضی 1402

نتیجه گیری برای منابع کنکور ریاضی 1402

با توجه به همه مطالبی که خدمتتان عرض نمودیم موفقیت و پیروزی در کنکور سراسری چیزی نیست که بتوان تنها با استفاده از کتاب‌ های درسی را به دست آورد.

بنابراین می توان از طریق منابع دیگر مثل کتاب های تست و کمک آموزشی و یا حتی سی دی های تدریس هم اقدام نمود. انتخاب این نوع منابع را بهتر است به مشاوران و برنامه ریزان تحصیلی بسپارید و هم چنین خرید آن ها را از فروشگاه های معتبر در سراسر کشور انجام دهید.

البته که مهم ترین کار مطالعه دقیق و بررسی نکات موجود در منابع کنکور سراسری ریاضی می باشد.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید