منابع کنکور سراسری تجربی

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
منابع کنکور تجربی

یکی دیگر از رشته های کنکور که داوطلبان بسیار زیادی دارد رشته علوم تجربی است. این رشته طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا قبولی در آن ممکن است بسیار سخت باشد اما بازار کاری و شغلی بسیار عالی دارد.ما در این مقاله به برسی منابع کنکور سراسری تجربی پرداخته ایم.

تمام رشته های پزشکی و پیراپزشکی و پرستاری همگی زیر شاخه های رشته علوم تجربی هستند.

بنابراین با وجود این که با جان انسان ها سر و کار دارد و طبیعی است که بسیار هم سخت و پیچیده باشد.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره کنکور تجربی

بنابراین می ‌توان فهمید که قبول شدن در رشته های علوم تجربی کار ساده ای نیست و به تلاش و کوشش بسیار زیادی لازم دارد. امروز نیز کنکور مشاور خدمت شما عزیزان هست تا در مورد منابع کنکور سراسری تجربی بپردازد.

زیرا ممکن است شما هم یکی از داوطلبان باشید که خود را برای کنکور سراسری از سال ۱۴۰۱ آماده کنید بنابراین این حق شماست که از منابع مطلع باشید.

منابع کنکور تجربی ۱۴۰۱

حتماً داوطلبان کنکوری این را می ‌دانند که هر سال سازمان سنجش منابع مشخصی را جهت مطالعه در هر رشته تعیین می کند که داوطلبان می توانند طبق این منابع خود را برای کنکور سراسری آماده کنند.

منابع که اکنون در اختیار شما قرار می دهیم برای آماده سازی کنکور ۱۴۰۱ است که طبق اطلاعیه سازمان سنجش برای رشته تجربی در دسترس قرار گرفته است. که به شرح زیر می باشد:

  • زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ و معارف اسلامی و عربی و زبان انگلیسی سال های ۹۸ و ۹۹ و ۱۴۰۰
  • ریاضیات و زیست شناسی سال های دهم و یازدهم و دوازدهم یعنی چاپ سال ۹۸ و ۹۹ و ۱۴۰۰
  • شیمی و فیزیک سال های دهم و یازدهم و دوازدهم یعنی چاپ سال ۹۸ و ۹۹ و ۱۴۰۰
  • و هم چنین زمین شناسی سال یازدهم که چاپ سال ۹۹ می باشد.

بر این اساس دانش ‌آموزان باید کتاب چاپ های همین سال های ذکر شده را تهیه و مطالعه نمایند. زیرا آخرین تغییرات کتاب درسی در همین سال‌ های اخیر بوده است پس از آن دیگر تغییری وجود نداشته.

اطلاعیه سازمان سنجش برای معرفی منابع کنکور سراسری تجربی

اطلاعیه سازمان سنجش برای معرفی منابع کنکور سراسری تجربی

از من این را خوب می دانید که سازمان سنجش هر سال فقط و فقط منابع کنکور را از طریق کتاب های درسی مدرسه تعیین می کند و این که کتاب های دیگر را معرفی نماید غیر ممکن است.

یعنی به هیچ عنوان نام هیچ گونه کتاب دیگری را از سوی سازمان سنجش نخواهید شنید.

اما همان طور که می دانید کنکور امروزه به یک رقابت بی بدیل تبدیل شده که هر کسی نمی تواند در آن موفق شود و تنها افرادی می ‌توانند در این امتحان یا آزمون رقابتی موفق شوند که اطلاعات درسی آن ها بیش از دیگر شرکت کنندگان باشد.

چنین چیزی تنها در صورتی ممکن است که داوطلبان علاوه بر کتاب های درسی مدرسه از کتاب های کمک آموزشی و کتاب های تستی هم استفاده نمایند. از این رو توصیه می کنم که علاوه بر کتاب های درسی به دنبال انواع کتاب های تستی و تشریحی و سی دی های تدریس دبیران مجرب بروید.

ویژگی منابع کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۱

برای این که یک منبع بسیار عالی داشته باشید ویژگی های بسیار زیادی مد نظر است یکی از این ویژگی ها این است که طراحان معتبر و شناخته شده طراحی سوالات تستی را به عهده داشته باشند.

در این صورت احتمال خطا و اشتباه در طراحی سوالات بسیار کم خواهد بود. علاوه بر آن باید چاپ کتاب ها بسیار دقیق و منظم باشد و به ازای هر درسنامه تعدادی سوال تستی و تشریحی وجود داشته باشد که کتاب دیگر و یا انتهای همان کتاب پاسخ این سوالات به طور کامل و با توضیح کامل درج شده باشد.

مطلب پیشنهادی به شما : برنامه ریزی کنکور تجربی

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان برای منابع کنکور سراسری تجربی در نظر داشت در دسترس بودن آن است که بتوان به راحتی از فروشگاه های سراسر کشور آن را خریداری نمود.

البته که شناخته شده بودن این نوع منابع اهمیت بسیار زیادی دارد به طوری که اکثر افراد آن را پیشنهاد کنند.

تهیه منابع کنکور سراسری تجربی

به همان میزان که انتخاب منابع کنکور اهمیت دارد چگونگی تهیه آن هم از ویژگی بالایی برخوردار است. برخی دانش ‌آموزان و داوطلبانی که به فضای مجازی مراجعه می کنند می دانند که سایت های معتبر بسیار زیادی وجود دارد که در زمینه فروش منابع کنکور سراسری تجربی فعالیت می کنند.

بنابراین داوطلبان می توانند کتاب های مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش داده و از طریق درگاه پرداخت آنلاین هزینه آن را بپردازند و پس از مدت کوتاهی همه سفارشات خود را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرند.

اما اگر کسی تمایل به خرید آنلاین ندارد می تواند با مراجعه به کتاب ‌فروشی‌ های سراسر کشور کتاب های مورد نظر خود را خریداری نماید و در صورت عدم وجود آن ها را بفروشند سفارش دهد تا فروشنده برای او فراهم آورد.

چه منابعی را برای کنکور سراسری تجربی خریداری کنیم؟

سوالی که ممکن است ذهن هر داوطلب کنکور را به خود مشغول کند این است که چه کسی می داند که بهترین منابع برای شرکت و موفقیت در کنکور سراسری تجربی چیست؟

ما نیز در پاسخ به این سوال می گوییم که داوطلبان برای شناختن بهترین‌منابع بهتر است به دبیران و مشاوران تحصیلی و برنامه ریزان کنکوری مراجعه کنند زیرا هیچکس بهتر از این افراد نمی تواند بهترین منابع را به آن ها معرفی نماید.

هر چند که در این میان استفاده از سوالات کنکور سالهای قبل هم می تواند بسیار کمک بزرگی باشد.

نتیجه گیری

با توجه به همه مطالبی که خدمتتان عرض نمودیم منابع کنکور سراسری تجربه بسیار متنوع و زیاد هستند بنابر انتخاب آن ها کار مشکلی میتواند باشد که برای همین بهتر است برای انتخاب کتاب های تستی و تشریحی و کمک آموزشی از افراد آگاه مثل مشاوران تحصیلی و افراد موفق شده در کنکور سراسری کمک بگیرید.

زیرا موفقیت در کنکور سراسری بدون وجود کتاب های تستی و کمک درسی امکان پذیر نمی باشد. البته که تهیه این منابع کنکور هم بسیار ساده است و داوطلبان می ‌توانند با برنامه ریزی دقیق به راحتی در کنکور رتبه خوبی کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید