منابع کنکور انسانی 1402

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
منابع-کنکور انسانی
منابع-کنکور انسانی

بهترین منابع کنکور انسانی کدام اند؟ چگونه منابع کنکور انسانی را انتخاب کنیم؟

در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد..

قطعاً یکی از سرنوشت ساز ترین و مهم ترین مراحل زندگی هر فردی هنگامی است که در کنکور سراسری شرکت می کند زیرا تمام آینده شغلی آن در گرو آزمون سراسری کنکور است.

بنابراین حرف داوطلبی برای موفقیت در این آزمون سراسری تلاش می کند با این وجود که رشته ها متفاوت است و هر رشته ای دروس تخصصی دارد که قطعاً برای داوطلبان دشواری های خود را دارا می باشد.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره کنکور انسانی

به همین خاطر امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی بهترین منابع کنکور البته که در این مطلب فقط و فقط منابع کنکور انسانی را مطالعه خواهید نمود و در مورد منابع دیگر رشته ها بعدا خدمت شما خواهیم گفت.

از این رو از شما می خواهیم که تا پایان این مطلب با کنکور مشاور همراه باشید. تا به راحتی پاسخ سوالات خود را در این زمینه بیابید.

انتخاب بهترین منابع کنکور سراسری انسانی

داوطلبان باید همواره توجه داشته باشند که منابعی که انتخاب می کنند باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا به عنوان بهترین منابع شناخته شود. زیرا هیچ چیز بهتر از موفقیت در این کنکور سراسری نیست و انتخاب بهترین منابع در راه رسیدن به هدف بسیار موثر خواهد بود. بهترین منابع کنکور سراسری انسانی شامل ویژگی های زیر است:

  • منابع باید دقیق و کامل باشند.
  • باید منابع معتبر را یافته و از آن ها استفاده کرد.
  • استفاده از منابع کنکور هم حد و حدودی دارد که باید رعایت شود.
  • کتاب های تست و کتاب های کمک آموزشی که توسط قبول شدگان کنکور سال پیش استفاده شده است.

هر یک از این موارد می تواند سبب هموار شدن راه رسیدن به هدف شما شود. اما باید توجه داشته باشید که سازمان سنجش کشور منابع کنکور سراسری هر رشته را تنها کتاب های درسی با سال انتشار آنها معرفی می کند اشاره‌ای به کتاب های تست و کمک آموزشی ندارد.

چرا نمی توان برای کنکور سراسری فقط از کتاب درسی استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد سازمان سنجش کشور نمی ‌خواهد به هیچ عنوان نام هیچ کتاب تستی و کمک آموزشی را بیاورد بنابراین فقط به کتاب‌ های درسی و سال انتشار مشخصی اشاره می نماید اما باید توجه داشته باشیم که کنکور سراسری یک رقابت تنگاتنگ و بسیار سنگین است.

به همین خاطر موفق شدن در کنکور به وسیله کتاب ‌های آموزشی میسر نیست به خصوص اگر بخواهید در کنکور سراسری انسانی شرکت کنید که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و داوطلبان تلاشگر بسیاری در آن شرکت می کنند.

این داوطلبان خیلی خوب می دانند که برای موفق شدند زیر و رو کردن خط به خط کتاب درسی تنها می تواند نیمی از راه را برای آن ها هموار کند برای موفقیت بیش تر باید به دنبال منابع و کتاب های تستی و کمک درسی بروند.

برای شرکت در کنکور انسانی چه منابعی را باید مطالعه نمود؟

مهم ترین و رایج ترین منابع کنکور سراسری انسانی چه کتاب های درسی این رشته است. همان طور که می دانید رشته انسانی دروس عمومی و اختصاصی را دارا است که دروس عمومی شامل عربی و ادبیات فارسی و دین و زندگی و زبان خارجه هر سه سال دبیرستان می شود.

دروس اختصاصی رشته علوم انسانی نیز شامل ریاضیات و آمار هر سه سال دبیرستان و اقتصاد سال دهم و منطق سال دهم و فلسفه سال یازدهم و دوازدهم و جغرافیا سه سال دبیرستان و تاریخ سه سال دبیرستان علوم و علوم و فنون سه ساله دبیرستان و همچنین جامعه شناسی سه سال دبیرستان و روانشناسی سال یازدهم می شود.

علاوه بر آن می توان از کتاب های تستی معتبر استفاده کرد هر چند که کتاب های کمک درسی هم دارای نکات و توضیحات بهتر و کامل تری هستند.

اهمیت استفاده از منابع کنکور انسانی

منابع کنکور انسانی بسیار زیاد هستند و به همین خاطر ممکن است داوطلبان دچار سردرگمی در انتخاب شوند. از این رو امروز اینجا هستیم تا ها به داوطلبان رشته انسانی کمک کنیم تا بتوانند منابع کنکور را را به راحتی و به تنهایی انتخاب نمایند.

انتشارات مختلفی از کتابهای تستی وجود دارد باید کتاب تستی را انتخاب کنید که به عنوان بهترین تست ها و بهترین طراحان سوال در نشر دخالت داشته باشد. در این صورت سوالاتی را خواهید یافت که دارای کم ترین خطا و اشتباه خواهند بود.

کتاب های کمک درسی نیز می توانند دارای اشتباه و خطا باشند بنابراین در انتخاب آن ها باید بسیار دقت کنید. انتشارات مختلفی مثل خیلی سبز و گاج و قلم چی در بازار وجود دارند که هر یک از آن ها در طراحی سوالات تستی و حل آن ها کمک بسیار زیادی می کند.

خرید منابع کنکور سراسری انسانی

اگر تا به حال برای خرید منابع کنکور انسانی به بازار مراجعه نموده باشید متوجه خواهید شد که تنوع و گوناگونی این کتاب ها بسیار زیاد است. به طوری که برخی کتاب ها آنقدر و سنگین هستند که به تنهایی نمی توانید آن ها را تکان دهید.
برای خرید این کتاب ها می توانید به صورت حضوری به فروشگاه ‌ها و کتابفروشی‌ های سراسر کشور مراجعه نمایید و یا این که کتاب مورد نظر خود را از طریق آنلاین سفارش دهید.

مطلب پیشنهادی به شما : برنامه ریزی کنکور انسانی

البته که سفارش آنلاین را باید از سایت های معتبر انجام دهید و بلافاصله هزینه خرید کتاب ها را از طریق درگاه پرداخت سایت واریز نمایید. خواهید دید که چند روز بعد در محل مورد نظر به دست شما خواهند رسید.

نکاتی در مورد منابع کنکور انسانی

باید از من توجه داشته باشید که طبق اطلاع سازمان سنجش کشور برای خواندن مطالب مورد نظر اقدام کنید. یعنی منتظر بمانید تا سازمان سنجش منابع درسی کنکور همان سال را ارائه دهد و شما نیز دقیقا طبق آن پیش روید.

زیرا اگر به صورت خودسرانه شروع به خواندن برخی کتاب ‌های درسی نمایید و متوجه شوید که سازمان سنجش کتاب های را معرفی کرده که سال انتشار آن ها با سال انتشار کتابی که شما می خوانید متغیر است ممکن است دچار مشکل شوید چرا که کتاب ها هر سال دچار تغییر تحول می شوند یعنی مطالب آن ها تغییر می کند. بنابراین اهمیت ویژه ‌ای در مورد استفاده از منابع کنکور سراسری وجود دارد.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید