نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

اگر امسال قرار است که کنکور بدهید و قصد ندارید از هیچ درسی بگذرید و تراز خود را کم کنید در این مقاله با کنکور مشاور همراه باشید.  ما در این مقاله درباره نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای صحبت می کنیم.

خیلی از بچه ها به خاطر کمبود وقت، نا توانی در حل یک سری درس ها و یا هر دلیل دیگری یک یا چند درس را کنار می گذارند متاسفانه یکی از این درس های که خیلی کم در کنکور به آن بها می دهند درس عربی است.

نود درصد بچه ها از این درس فراری هستند و زمانی که به سوال ۲۶ تا ۵۰ ی دفترچه ی عمومی می رسند به کل آن صفحه ها را رد می شوند غافل از این که این درس چه نقشی در سر نوشت آن ها دارد.

برای شما مفید است : آیا ساعت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است؟

 لازم به ذکر است که هیچ فردی که رتبه ی بالایی در کنکور کسب کرده است به سادگی از کنار این درس عبود نکرده است. خیلی ها با خود می گویند که ضریب دو این درس هیچ نقشی در آینده ی ما ندارد اما غافل از این که خیلی از افراد همین فکر را می کنند و این گونه آن افرادی که بیخیال این درس نشده اند چند هیچ جلو می افتند.

زمانی که دیگران ترمز می کنند شما گاز بدهید

قطعا بار ها این داستان شوم اخر را شنیده اید که در مصاحبه می گوید زمانی که دیگر افراد ترمز می کردند من گاز می دادم تا زودتر به مقصد برسم. شما دقیقا جای آن ایستاده اید زمانی که دیگران  به راحتی از کنار این درس می گذرند شما آن را جدی بگیرید.  لازم به ذکر است که شما برای این درس تنها بیست دقیقه زمان دارید به عبارتی یعنی شما برای هر سوال ۴۸ ثانیه زمان دارید. 

همان گونه که در آزمون های آزمایشی و سال های قبل دیده اید این سوال ها شکل های مختلفی دارند. سوالات مربوط به ترجمه، قواعد،  درک مطلب و این که بین ۴ گزینه ی غلط گزینه درست را پیدا کنید.  ما امروز می خواهیم درباره نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای با یک دیگر صحبت کنیم پس اجازه بدهید که به شما بگوئیم که باید از کجا شروع کنید.

  خیلی ها گمان می کنند باید از اولین کتاب عربی سال وهم شروع کنند و ترجمه و قواعد را با یک دیگر بخوانند اما حواستان باشد که این کار درست نیست.

نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای : از قواعد شروع کنید

شایان ذکر است که کرک مطلب و ترجمه ی درس عربی از قواعد نشان می گیرد پس نتیجه می گیریم که مهم ترین مسئله لی که  در عربی وجود دارد قواعد است. پس شما باید از قواعد شروع کنید شما می توانید از قواعد سال دهم شروع به خواندن کنید.

بعد از این که کل قواعد چند سال دبیرستان را تمام کردید باید به سراغ ترجمه بروید . حدود ۴۰ درصد از سوالات کنکور شامل ترجمه می شود و در آخر نیز می توانید به سراغ درک مطلب بروید و هر شب ۱۰ سوال از کنکور های گذشته حل کنید. باور کنید که شبی ده سوال زمان آن چنان زیادی از شما نمی گیرد.

 بعد از این کار شما با یک جمع بندی می توانید تا حدودی کار را جمع کنید؟ حتما برای شما هم است سوال پیش آمد که چرا تا حدودی؟ قطعا انتظار ندارید که بعد از یک بار خواندن به طور کامل کتاب را کنار بگذارید و بعد از آن منتظر درصد بالای این درس باشید. اگر می خواهید بدانید که باید چه کنید در بخش بعد همراه ما باشید.

به هیچ عنوان از جزو نویسی غافل نشوید

نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای

جزو نویسی نقش خیلی پر رنگی در موفقیت شما در کنکور دارد پس قطعا در مطالعه ی حرفه ای عربی نیز بی تاثیر نیست.  اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که جزو نویسی را جدی نمی گیرید و یا این که تست جزو نویسی نمی کنید باید خدمتتان  عرض کنیم که همین حالا تمام کتاب هایتان را دور بیندازید و بیخیال کنکور شوید.

شما تا زمانی که نکات مهم کتاب های درسی و کمک درسی را به طور خلاصه برای خود یاد داشت نکنید بار بعد باید همان قدر که بار اول برای آن درس وقت گذاشته اید وقت بگذارید.  متاسفانه خیلی دیگر از افراد از خلاصه نویسی های همکلاسی های خود استفاده می کنند. 

حواستان باشد که دوست شما ممکن است در یادگیری یک مطلبی کند بوده باشد برای همین آن مطلب را در خلاصه نویسی خود آورده است و این در صورتی است که شما آن مطلب را بلد هستید و یا این شما مطلبی را بلد نباشید و دوست شما به خاطر بلد بودن آن از کنار آن عبور کرده باشد و این کاملا به ضرر شما است.

یکی دیگر از مزایایی که خلاصه نویسی دارد این است که این یاد داشت کردم درصد یاد گیری شما را چندین برابر می کند و هم چنین حواستان باشد که چند ماه دیگر ممکن است این مطالب در ذهن شما کم رنگ شود پس شما مجبور به مرور یاد داشت های خود هستید اما زمانی که مطالب از ذهن شما کم رنگ شده اند و شما هیچ جزوه ای ندارید می خواهید چه کار کنید؟ قطعا تمام زحمتتان به باد می رود.

نکات آخر در رابطه با نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای

نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای

شما می توانید از کتاب های کمک آموزشی جامع استفاده کنید ک چنان چه مشکل مالی ندارید می توانید در کلاس های کنکور این درس شرکت کنید و حتما از نکاتی که معلم ها در اختیار شما قرار می دهند یاد داشت برداری کنید.

اگر می خواهید به طور قطعی در کنکور امسال قبول شوید این نکات ذکر شده در این مقاله را در مطالعه ی تمام درس های خود رعایت کنید تا ان شاءالله بهترین نتیجه ی ممکن را کنکور بگیرید. 

البته می توانید درباره نحوه مطالعه عربی کنکور به سبک حرفه ای از مشاور خود نیز سوال بپرسید تا مشاور نیز با توجه به تخصص خود شما را راهنمایی کند.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید