رشته زیست شناسی مناسب چه کسانی است ؟

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
رشته زیست شناسه مناسب چه کسانی است

اگر می خواهید بدانید که رشته زیست شناسی مناسب چه کسانی است حتما تا آخر این مقاله رو مطالعه کنید.

رشته ی تجربی یکی از پر طرفدار ترین رشته هایی است که دانش آموز ها به خاطر داشته های متنوعی که در دانشگاه دارد به سمت آن روی می آورند.شایان به ذکر است که نود درصد دانش آموز ها به عشق پزشکی و رشته های پیرا پزشکی وارد این عرصه می شوند.

عشق به دندان پزشکی و درآمد آن سالانه هزاران نفر را به چالش می کشاند اما شاید ما بین این افراد کسی باشد که به رشته های دیگری علاقه مند باشند. امروز قرار است که درباره یکی از جذاب ترین زیر مجموعه های رشته ی تجربی یعنی زیست شناسی با یک دیگر صحبت کنیم. ما امروز به طور مفصل در این باره با یک دیگر صحبت کنیم.

چنان چه شما فردی کنجکاو هستید و یا این که حافظه ی خیلی خوبی دارید می توانید به این رشته وارد شوید.  این رشته نیاز به فردی دارد که خیلی به جزئیات توجه کند.

در چنین رشته هایی باید به همه نکات توجه کنید زیرا شاید به نتیجه های جالب و شگفت انگیزی رسیدید.  لازم به ذکر است که در چنین رشته هایی فرد باید آزمایش های زیادی انجام بدهد پس باید قدرت تجزیه و تحلیل بسیار بالایی نیز داشته باشد.

رشته زیست شناسی مناسب کسانی است که خلاق هستند

خلاق بودن لازمه ی کار است

از آن جایی که بخش اعظمی از این کار و حرفه در آزمایشگاه ها است باید خدمتتان عرض کنیم که گاهی خلاقیت و ابتکار عمل باعث می شود که شما دست به کاری بزنید که نتیجه ی آن دنیا را شگفت زده کند.

علاوه بر این ها فردی که وارد این رشته می شود باید بر زبان انگلیسی مسلط باشد. صبر و عشق به این رشته از دیگر ویژگی هایی است که فردی وارد این رشته می شود باید داشته باشد.

مطلب پیشنهادی به شما : چگونه زیست شناسی را مرور کنیم

اگر می خواهید در این رشته پیشرفت کنید و در کار خود موفق باشید باید زمان زیادی را برای آن بگذارید و به صورت مداوم کار و تحقیق کنید زیرا شما یک پژوهشگر به حساب می آیید.

ما در این دو بخش خدمتتان عرض کردیم که رشته زیست شناسه مناسب چه کسانی است.  در بخش های بیش تر درباره این رشته در دانشگاه صحبت می کنیم و بعد از درباره شغل و بازار کار آن صحبت می کنیم اگر مایل هستید بیش تر در این باره بدانید کنکور مشاور را همراهی کنید.

مهم ترین درس هایی که در رشته زیست شناسی وجود دارد

قبل از هر چیزی بهتر است بگوئیم که امر مایل هستید این رشته ی جذاب را در دانشگاه بخوانید باید زمان زیادی را برای درس هایی هم چون زیست و شیمی در نظر بگیرید. 

لازم به ذکر است که درس زیست شناسی  ضریب صفری در کنکور دارد. بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر می خواهید در این رشته موفق باشید نباید به مدرک کارشناسی آن قانع باشید و باید به کارشناسی ارشد و دکتری فکر کنید.  گرایش های این رشته شامل گزینه های زیر است.

  • زیست گیاهی
  • زیست دریا
  • زیست فضایی
  • زیست سلولی
  • زیست جانوری

از درس هایی عمومی که باید در ۴ سال کارشناسی پاس کنید می توانیم به ادبیات فارسی، ۲ درس از مبانی نظری اسلامی، اخلاق اسلامی، تاریخ و تمدن اسلامی، آشنایی با منابع اسلامی،  تنظیم خانواده،  زبان عمومی،  تربیت بدنی ۱ و ۲ و غیره اشاره کرد.

باید خدمتتان عرض کنیم که این رشته های ذکر شده درس های مشترکی هم چون ریاضی  فیریک، شیمی،  شیمی آلی،  بیو شیمی، آمار زیستی، زیست سلولی و مولکولی، اکولوژی،  ژنتیک، تالوفیت، میکروبیولوژی ، جانور شناسی، جنین شناسی، تکامل موجودات زنده،  بافت شناسی، اکولوژی عملی ، ریخت زایی و اندام زایی در گیاهان و رشد و نمو گیاهی اشاره کرد.

رشته زیست شناسی مناسب کسانی است که …

چه شغلی در آینده منتظر شما است

از آن جایی که این رشته گرایش های زیادی دارد پس انتظار می رود که شغل های متنوعی در آینده منتظر شما باشند. البته این کا ها به گرایشی که در دوران کارشناسی ارشد انتخاب می کنید بستگی دارد.

  برای مثال کارهایی هم چون میکروبیولوژی در آزمایشگاه مناسب هستند و کسانی که زیست دریا خوانده اند به پرورش آبزیان مشغول هستند.  چنان چه مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری داشته باشید می توانید در هر مقطع مثل مدرسه و یا حتی دانشگاه با توجه به مدرک، علاقه و سابقه کاری خود تدریس کنید.

مطلب پیشنهادی به شما : 10 تکنیک طلایی تست زنی زیست

می توانید به عنوان یک پژوهشگر به کار خود ادامه بدهید،  تکنسین آزمایشگاه شغل مناسبی است. علاوه بر مشاغل ذکر شده شما می توانید در کارخانه هایی که در تولید مواد غذایی و دارویی فعالیت می کنند کار کنید و یا این که در تولید محصولات کشاورزی نظارت کنید. این ها شغل هایی هستند که شما می توانید با توجه به علاقه و هم چنین کوشش خود به آن ها دست بیابید و خود را به مقاطع بالا بکشانید.

بازار کار رشته زیست شناسی چیست؟

انگل شناسی و فیزیولوژی

اگر فارغ التحصیل رشته ی زیست شناسی جانوری باشید می توانید در دامپزشکی ها،  شیلات ها، آزمایشگاه ها در صورت ادامه تحصیل نیز در مراکز خون شناسی، انگل شناسی و فیزیولوژی جانوری فعالیت کنید و از طریق آن کسب درآمد کنید.

زیست شناسی دریا نیز همان گونه که انتظار می رود در فعالیت های آبزی ، شیلات ها و فعالیت های این چنینی بازار کار دارد.  اگر می خواهید بدانید که رشته زیست شناسی مناسب چه کسانی است باید اضافه کنیم که کسانی که زیست گیاهی می خوانند می توانند مراکز تحقیقاتی ، فضای سبز شهرداری،  موزه های ملی تاریخی طبیعی فعالیت میکنند.

چنان چه تمایل به کار کردن در گلخانه ها،  جهاد کشاورزی و صنایع تولید کشت و تکثیر گیاهان زینتی دارید مناسب این رشته هستید. ما در این مقاله به تمام نکاتی که حائز اهمیت هستند اشاره کردیم چنان چه تمایل دارید بیش تر در این باره بدانید می توانید از مقاله ها و مشاور خود کمک بگیرید.

آن ها شما را راهنمایی می کنند و به شما می گویند که برای کسب نمره ی قبولی در این رشته باید چه چیز هایی بخوانید و متناسب با آن برای شما برنامه ریزی می کنند.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید