تاثیر حذف یا تغییر کنکور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
تاثیر حذف یا تغییر کنکور

ما در این مقاله راجب تاثیر حذف یا تغییر کنکور به طور مفصل پرداخته ایم.اکنون چندین سال است که پیشنهاداتی در مورد حذف و یا تغییر کنکور داده می شود. زیرا شرایط کنکور به قدری سخت شده که همه افراد نمی توانند در آن شرکت کنند. هم چنین تاثیرات منفی آن بر روی دانش ‌آموزان و داوطلبان در حدی است که برخی افراد که در سازمان سنجش کار می کنند تصمیم به حذف کنکور گرفتند.

حتما می دانید که داوطلبان کنکوری تحت شرایط بسیار سختی درس می‌ خوانند به طوری که به سلامت روح و روان آن ها لطمه وارد می شود. برای مثال دانش آموزان کنکوری به شدت تحت تاثیر تمرکز و اضطراب و استرس و فشار از سوی خانواده هستند.

پیشنهاد ما به شما : تاثیر معدل در کنکور

مدام حرف هایی در مورد موفق شدن یا نشدن آن ها در کنکور سراسری شنیده می ‌شود که می‌تواند بسیار عذاب دهنده باشد. اما امروز کنکور مشاور  در خدمت شما هست تا تاثیر حذف یا تغییر کنکور را بررسی کنید.

منظور از تاثیر حذف یا تغییر کنکور چیست؟

منظور از تغییر کنکور چیست؟

زمانی که مشاوران از تصویب تغییر کنکور صحبت می کنند در واقع نظریه های خاصی دارند که همگی به راحتی یا بهتر شدن شرایط داوطلبان کمک می کند. در واقع با گذشت سال ها طراحان سوالات آزمون سراسری کنکور تغییر کردند و افراد جدید تری مشغول طراحی سوالات هستند بنابراین طبیعی است که با گذشت زمان دردس ها کمی سخت تر و پیچیده تر شده اند.

هم چنین سوالاتی که طراحی می شوند نیز اندکی سخت تر و پیچیده تر هستند به طوری که برخی طراحان سوال سوالاتی دام دار برای کنکور طراحی می کنند. تغییر کنکور به شرح زیر خواهد بود:

  • قرار دادن تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور
  • تاثیر دادن انواع سهمیه های شهدا و جانبازی و رزمندگان در نتیجه کنکور
  • قرار دادن تاثیر سهمیه مناطق محروم در آزمون سراسری
  • ساده یا آسان کردن سوالات
  • حذف برخی از مطالب کتاب های درسی
  • و مواردی از این قبیل

آیا حذف کنکور سراسری امکان پذیر است؟

آیا حذف کنکور سراسری امکان پذیر است؟

برخی بر این باورند که حذف کنکور سراسری به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. زیرا همان طور که می دانید برخی رشته های پیچیده و سخت که با جان آدمیزاد سر و کار دارند مانند رشته های پزشکی و پیراپزشکی علوم تجربی به هیچ عنوان بدون آزمون سراسری کنکور امکان پذیر نیستند.

قطعاً برای قبولی داوطلبان در چنین رشته هایی نمی توان معدل و سوابق تحصیلی را اعمال نمود. بنابراین طبیعی است که حتی اگر کنکور برای برخی رشته های دیگر حذف شود امکان حذف آن برای رشته های علوم تجربی وجود نداشته باشد. اما ممکن است برای رشته های دیگر امکان پذیر باشد.

البته که پیچیدگی و اهمیت رشته های دیگر کم تر از رشته ‌های علوم تجربی نیست اما حداقل با جان انسان ‌ها سروکار ندارد. هر چند که اجرای این طرح به زمان بسیار زیادی نیاز دارد.

چه زمانی کنکور حذف می شود؟

اگر شما هم بسیار امیدوار هستید که کنکور حذف شود و هم اکنون بتوانید به راحتی وارد دانشگاه های سراسر کشور شوید باید بگوییم که تصویب چنین طرحی نیازمند زمان زیادی است علاوه بر آن اجرای آن نیز بسیار سخت می باشد. اما خوشبختانه سازمان‌ سنجش کشور تاکنون اقدامات مثبتی نسبت به حذف یا تغییر کنکور داشته است.

به طوری که سازمان سنجش کشور توانسته تاثیر مثبت معدل دیپلم را در رتبه و یا نتیجه آزمون سراسری کنکور اعمال کند. که این تأثیر مثبت حدود ۴۰ درصد از نتیجه کنکور را شامل می شود. قطعاً گام بزرگی به سمت حذف و یا تغییر کنکور است.

هم چنین دانشگاه هایی در سراسر کشور وجود دارند که ثبت نام برخی رشته ها را بدون آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی انجام می دهند که دیگر نیازی به شرکت در کنکور سراسری نیست.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید