اطلاعات آخرین رتبه قبولی چه کمکی به داوطلبان می کند

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
اطلاعات آخرین رتبه قبولی چه کمکی به داوطلبان می کند

همان‌گونه که می‌دانید خیلی از داوطلبان به دنبال اطلاعات آخرین رتبه قبولی چه کمکی به داوطلبان می کند هستند.  اما خیلی‌ها دیگر معتقد هستند که این کار بیهوده است ما در این مقاله به این می‌پردازیم که این اطلاعات چه کاربردی دارند.

خب خیلی از افراد می‌توانند با توجه به تراز آزمایشی که دارند تخمین بزنند ‌که  سال قبلی افراد با این رتبه چه رشته‌ای و در چه دانشگاهی قبول شده‌اند.  همان گونه که می‌دانید انتخاب رشته به عوامل زیادی بستگی دارند.

  • علاقه ی فردی
  • کیفیت دانشگاه
  • رتبه کنکوری
  • شهری که فرد زندگی می‌کند و شهری که در آن قبول می‌شود
  • هزینه‌ای که قرار است برای آن رشته پرداخت کنید.

با کنکور مشاور تا انتهای این مقاله همراه باشید.

اطلاعات آخرین رتبه قبولی چه کمکی به داوطلبان ریاضی می کند؟

داوطلبان ریاضی باید چه کنند؟

رشته‌ی ریاضی فیزیک یکی از پر تقاضا ترین رشته‌های تحصیلی است که هر ساله داوطلب‌های زیادی دارد. علت این محبوبیت تنوع زیاد این رشته است. ظرفیت بالایی که رشته‌های ریاضی فیزیک دارند موجب می‌شوند تا خیلی از افراد به سمت آن روی آورند.

این مطلب برای شما مفید است : بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور

بیش تر افراد به خاطر علاقه‌ای که به مهندس شدن دارند در دبیرستان ریاضی فیزیک می‌خوانند. شما می‌توانید از اطلاعات آخرین رتبه قبولی کنکور استفاده کنید. لازم به ذکر است که شما برای این که نقاط ضعف خود را بفهمید باید هر از چند گاهی خود را مورد آزمون قرار دهید.

زمانی که رتبه و تراز خود را بعد از هر آزمون بررسی کنید می‌توانید چک کنید که سال قبل با این رتبه‌ی شما چه رشته‌ای و چه دانشگاهی قبول شوید.

داوطلب های رشته ی تجربی

داوطلب های رشته ی تجربی

شایان ذکر است که سالانه بیش‌ترین داوطلب را به خود اختصاص می‌دهد. همان گونه که مطلع هستید عشق به پزشکی و و چه اجتماعی که این رشته‌ها دارند موجب می‌شوند تا هزاران نفر بر روی صندلی‌های این رشته بنشینند. از آن جایی نیست برای این رشته زیاد است و معمولا سخت هستند افراد خیلی کمی نتیجه‌ی موفقیت آمیزی نمی‌گیرند.

مطلب پیشنهادی به شما : ظرفیت مازاد در انتخاب رشته کنکور

اما شما می‌توانید اطلاعات آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی  را در گوگل سرچ کنید و یا این که از مشاور کنکور خود بپرسید تا آن تخصصی‌تر و مفصل‌تر برای شما توضیح بدهند که شما با کسب چه رتبه‌ای می‌توانید در چه دانشگاهی نمره‌ی قبولی کسب کنید.

البته باید خدمت‌تان عرض کنیم که سهمیه رزمندگان و هم‌چنین سهمیه مناطق در جا به جا کردن این رتبه‌ها تاثیر گذار است. چنان چه این سهمیه‌ها را دارید حتما آن را نیز در نظر بگیرید و حساب کنید که با چه رتبه‌ای می‌توانید قبولی شوید.

یک سری به دفترچه انتخاب رشته بزنید

یک سری به دفترچه انتخاب رشته بزنید

خب همه‌ی رشته‌های تحصیلی به ریاضی فیزیک و تجربی ختم نمی‌شود. ما بقی داوطلب‌ها به رشته‌های انسانی ، هنر، فنی حرفه‌ای و زبان و غیره مشغول هستند.

رشته‌های دانشگاهی مثل روان شناسی و حقوق موجب می‌شوند تا دانش آموزان در دبیرستان رشته‌ی انسانی را بخوانند. لازم به ذکر است که یکی از ویژگی‌های مشاور خوب این است که به تمام مباحث مسلط باشند و این که آخرین رتبه‌ی کنکور در سال گذشته چه رشته‌ای قبول شده است و امسال شما می‌توانید چه رشته را در چه شهر و چه دانشگاهی قبول می‌شوید.

البته می‌توانید خودتان آن رشته‌ای که مد نظرتان است را در گوگل سرچ کنید و بفهمید که آخرین نفر که قبول شده است چه تراز و چه رتبه‌ای داشته است.  البته باید به سهمیه‌ی مناطق نیز توجه کنید و تحقیق کنید که آن فرد در چه منطقه‌ای بوده است.

اجازه ندهید که این فکرها ذهن‌تان را به خود مشغول کند و تمام تمرکز خود را بر روی مطالعه و آزمون قرار بدهید.  فقط حواستان به ترازهای آزمایشی که می‌دهید باشد که و چک کنید که با این تراز و رتبه چه رشته‌ای می‌توانید قبول شوید. فقط زیاد به این رتبه‌ها اعتماد نکنید. خیلی از دانش آموزها با غرور کاذب این آزمون‌ها بر سر جلسه می روند و آن گونه که می‌خواهند نتیجه نمی‌گیرند.

در این مقاله به این که اطلاعات آخرین رتبه قبولی چه کمکی به داوطلبان می کند پاسخ دادیم امیدواریم از مطالب استفاده شده استفاده کرده باشید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید