آیا سایت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است

 

لازم به ذکر است که عوامل زیادی در موفقیت کنکور وجود دارد که همه در کنار یک دیگر شما را سر بلند از کنکور بیرون می آورد اما مسئله ای که امروز قرار است به آن بپردازیم این است که آیا ساعت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است؟  اگر گمان می کنید که فقط باید یک ساعت پیش روی خود بگذارید و دائم بشمارید که چند ساعت است مطالعه داشته اید و هر چه ساعت بگذرد احتمال قبول شدن شما بیش تر است باید بگوئیم که در اشتباه هستید.  نحوه ی عملکرد شما مهم است و این که خواندن شما چه قدر کیفیت داشته باشد. وقت کنید که یک ساعت مطالعه ی مفید خیلی بهتر از چند ساعت مطالعه ی سرسری است. شما قرار است که به صورت تخصصی و ترکیبی مطالعه کنید و باید این کار را با نهایت دقت انجام بدهید.‌ شما قرار نیست که دائم فکرتان به سمت  ساعت باشد. در بخش های بعد خدمتتان عرض می کنیم که شما چند ساعت در روز مطالعه کنید پس با کنکورمشاور همراه باشید.

آیا سایت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است

چند ساعت در روز درس بخوانیم

این سوالی است که خیلی از داوطلب های کنکور از ما می پرسند ما به هیچ عنوان نمی توانیم یک ساعت مشخص به شما اعلام کنیم که بگوئیم که در صورت مطالعه ی فلان ساعت به صورت قطعی در کنکور قبول می شوید. شایان ذکر است که میزان موفقیت هر کسی در کنکور به چند عامل مختلف بستگی دارد  زمان مطالعه هر فردی با توجه به توانایی هایی که دارد مشخص می شود ممکن است فردی با روزی ۵ ساعت مطالعه به آن نتیجه دلخواه برسد و فردی دیگر روزی ۱۲ ساعت نیاز داشته باشد. معمولا هر فردی به خوبی می داند که برای فهمیدن یک مطلب باید چه قدر زمان بگذارد. البته مشاور هم می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند و با توجه به کارنامه آزمون ها و نقاط ضعف و قوتی که دارید ساعت مطالعه تان را مشخص کند.  دقت کنید که حتی اگر قرار است نیم ساعت درس بخوانید آن را با دقت بخوانید و نکات مهم را یادداشت کنید تا در زمان جمع بندی سرعت عملتان بالا تر برود.

آیا سایت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است

روز های اول می توانید ساعت های کم تری درس بخوانید

باید خدمتتان عرض کنیم که معمولا داوطلب های سال قبل که نتیجه ی قابل قبولی گرفته اند روزانه ۸ تا ۱۰ ساعت مطالعه داشته اند و ما نیز به طور میانگین به شما توصیه می کنیم که رنج مطالعه ی خود را در این حدود قرار بدهید اما این ساعت ها برای زمانی است که شما به خواندن عادت کرده اید حتی می توانید روز های اول مطالعه ی خود را از روزی ۴ ساعت شروع کنید. خیلی از افراد روز های اول روزی ۱۲ ساعت هم می خوانند و این روند را چند ماه ادامه می دهند اما از آن جایی که این روند خیلی سخت گیرانه و به اصطلاح خشک است فرد بعد از مدتی خسته می شود و عملا مطالعه را در ماه های آخر کنسل می کنند زیرا او دیگر گنجایش چندین ساعت درس خواندن را ندارد . در این جا است که شاعر می گوید: ” ره رو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود  ره آن است که آهسته و پیوسته رود.

زمان های مشخصی را برای استراحت قرار دهید

آیا سایت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است

در بخشهای قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم که هر فردی خودش می داند که چه قدر می تواند مطالعه داشته باشد و این مطالعه چه قدر یازده داشته باشد. یک نکته ی مهمی که در این بخش باید به آن اشاره کنیم این است که شما باید بدانید که در چه ساعاتی درس بخوانید. خیلی از بهترین مشاور ها گمان می کنند که بهتر است مطالعه ی درس های تخصصی و سخت را برای ثبت بگذارید زیرا ذهن در آن ساعت از روز بهترین عملکرد را دارد و می تواند مطالب بیش تری یاد بگیرد اما خب برخی افراد هستند که در ساعت های اول روز احساس خواب آلودگی می کنند و در شب عملکرد بهتری دارند پس این شما هستید که مشخص می کنید در چه ساعاتی از روز چه درس هایی بخوانید. علاوه بر این حواستان باشد که بین دو درس تخصصی یک درس عمومی بخوانید این گونه خیلی هم خسته نمی شوید و آن ساعت به اصطلاح ساعت استراحت شما به حساب می آید.  حواستان باشد که شما قرار نیست خود کشی کنید و بهتر است که بعد از یک یا دو ساعت مطالعه یک ربع استراحت کنید و از اتاق خود بیرون بروید.

تخت خواب خود را ترک کنید

آیا سایت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است

خیلی از دانش آموز ها کتاب و دفتر خود را در تخت خواب پهن می کنند باید خدمتتان عرض کنیم که تخت خواب گرم و نرم باعث می شود که شما در حین مطالعه خوابتان ببرد. البته باید حتما به این موضوع اشاره کنیم که به هیچ عنوان خود را عذاب ندهید. درست است که زمان کمی دارید اما استراحت و خواب خود را به صفر نرسانید .  یکی دیگر از راز های موفقیت در کنکور این است که اراده داشته باشید. شما می توانید با اراده ی بالا هر کار غیر ممکنی را ممکن کنید. هر چه قبولی در کنکور کار غیر ممکنی نیست و مطمئنا شما از پس ان بر می آید. تعداد دیگر نکته برای قبولی در کنکور وجود دارد.

  • تمام تمرکز خود را روی ساعت مطالعه نگذارید.
  • با برنامه ریزی دقیق پیش بروید.
  • به هیچ عنوان از جمع بندی غافل نشوید .
  • شما می توانید از کتاب های کمک آموزشی که هم درس نامه و هم تست دارند استفاده کنید.
  • لازم به ذکر است که از کتاب هایی استفاده کنید که کامل و جامع توضیح داده اند و از توضیحات زیاد و یا کم خود داری کرده اند.
  • زمان را مدیریت کنید و در خانه و یا آزمون ها خود را بسنجید.
  • حتما حواستان به نقاط ضعف تان باشد و با تکرار و تمرین آن ها را به نقاط قوت تبدیل کنید.