چرا زیست زیاد می خوانیم اما درصدمان بالا نمی رود؟

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

این که در حال حاضر در حال مطالعه ی این مقاله هستید یعنی از مطالعه ی بیهوده شاکی هستید اگر شما نیز می خواهید بدانید که چرا زیست زیاد می خوانیم اما درصدمان بالا نمی رود ما را در این مقاله کنکور مشاور را  همراهی کنید.

کنکور یکی از بزرگ ترین معضلات قشر دانش آموز کنکور است این که چگونه تمام دروس خود را در یک مدت کوتاه جمع کنند و این که چگونه دروس را ترکیبی بخوانند و از طرفی بزرگ ترین دغدغه آن ها این است که سرانجام این کار چه می شود و آینده ی آن ها چگونه رقم می خورد.

قبل از هر چیزی باید تمام این فکر ها را از خود دور کنید اگر قرار است دائم این فکر ها در ذهنتان باشد که آخرش چه می شود قطعا از کیفیت درس خواندنتان کم می شود. باید خدمتتان عرض کنیم که کنکور همه ی زندگی نیست‌.

مطلب پیشنهادی به شما : تدریس خصوصی زیست شناسی

درست است که کنکور و دانشگاهی که قبول نی شوید نقش خیلی پر رنگی در آینده ی شما دارد اما مطمئن باشید که همه چیز نیست و زندگی بعد از کنکور و دانشگاه نیز هم چنان ادامه دارد شما تمام تلاش خود را کنید اما تمام ذهن خود را درگیر نکنید. این موضوع یکی از دلایلی است که کیفیت درس خواندتان را پایین می آورد.

تمام افکار مزاحم را دور کنید

اگر در این درس خواندن تمرکز حواس نداشته باشید تمام کارتان بیهوده است. سعی کنید حتی اگر نیم ساعت درس می خوانید آن را دقیق و اصولی بخوانید. ممکن است صدا و یا چیز های دیگری حواستان را پرت کند سعی کنید که تمام چیز هایی که موجب حواس پرتی می شود را از اتاق خارج کنید.

تماس با کنکور مشاور

اتاقی که در آن درس می خوانید را نه خیلی گرم و یا سرد نکنید. اکثر مشاور های ما معتقد هستند که شما باید در محیطی ساده درس بخوانید و یا این که حداقل آن محیط چیز تازه ای برای حواس پرتی شما نداشته باشد.

پس یکی از دلایل این که زیست می خوانید اما درصدتان بالا نمی رود  عدم تمرکز حواس است. البته می توانید در اوقات استراحت خود مدیتیشن کنید و آرامش را به خود هدیه بدهید.

با روش درستی مطالعه کنید

اگر مدت ها است که این سوال که چرا زیست زیاد می خوانیم اما درصدمان بالا نمی رود ذهنتان را درگیر کرده است  شاید روش درستی برای درس خواندن ندارید. هیچ گاه برای برگشت دیر نیست اگر متوجه شده اید که آن طور که درس می خوانید پیشرفتی نمی بینید روش درس خواندنتان را عوض کنید.  به هیچ عنوان مباحث سخت و تخصصی را پشت سر هم نخوانید‌.

درس هایی که همه پایه ریاضی را پشت هم نخوانید. بهترین زمان برای خواندن درس تخصصی مثل زیست صبح است که شما چندین ساعت استراحت کرده اید و مغزتان آماده ی دریافت اطلاعات جدید است.

خیلی از افراد  زیست و یا درس های تخصصی را برای شب می گذارند دقت کنید که شما در طول روز به قدر کافی خسته شده اید و مغزتان گنجایش مطالب جدید را ندارد شما می توانید این زمان را به مطالعه ی درس های عمومی و راحت تر اختصاص بدهید.

از منابع نا مناسب استفاده نکنید

از آن جایی که سود خیلی زیادی در تولید محتوای درسی و کنکوری وجود دارد خیلی از افراد و انتشاراتی ها سعی در چاپ کتاب های درسی دارند و مطالبی که ارائه می دهند بیش تر دانش آموز را گیج می کنند. خیلی از آن ها یا مطلب را بیش از حد باز می کنند و یا این که توضیحات خیلی کمی در برخی مباحث ارائه می دهند.

اگر می خواهید بازدهی بهتری داشته باشید منابع درستی را انتخاب کنید.  علاوه بر این بیش تر تمرکز خود را بر روی کتاب درسی بگذارید و روی تست ها کار کنید. سرعت در تست زنی و رعایت نکات مهم باعث بالا رفتن درصد شما می شود.

اگر می خواهید درصد درس زیست را بالا ببرید باید از کتاب هایی  استفاده کنید که تمام‌ نکات را به طور کامل و ترکیبی توضیح داده است. حواستان باشد که اگر موفقیت در کنکور تجربی ترکیبی خواندن مطالب زیست است. خیلی از کتاب های درسی این را برای شما انجام داده اند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

اصولی برنامه ریزی کنید

خیلی از افراد نمی توانند به صورت اصولی برنامه ریزی کنند. این که شما چند ساعت مطالعه کنید، چه درس هایی را مطالعه کنید و در چه روزهایی درس بخوانید خیلی مهم است.

شما نی توانید این کار را به کسی که علم آن را دارد بسپارید و همان گونه که می دانید خوشبختانه امروزه تعداد مشاور های خوب کم نیست و شما می توانید از آن ها کمک بخواهید تا به صورت تخصصی پیش بروید و زمان کم نیاورید.

مطلب پیشنهادی به شما : برنامه ریزی کنکور تجربی

شایان ذکر است که زمان یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت شما است شما باید به موقع جمع بندی های خود را انجام بدهید. اگر برنامه ریزی دقیقی نداشته باشید زمان زیادی را از دست می دهید و آن وقت متوجه می شوید تنها چند روز به کنکور مانده است و شما هم چنان کلی درس نخوانده دارید.

نقاط ضعف خود را تقویت کنید

اولویت اول درس هایی هستند که نخوانده اید و یا این که در آن ها ضعیف تر هستید زمانی که مطمئن شدید به یک حد نصاب رسیده اید آن وقت است که نوبت به جمع بندی می رسد. یکی دیگر از دلایلی که درصد زیستتان را پایین می آورد عدم جمع بندی است.

اگر می خواهید بیش از درباره جمع بندی بدانید می توانید مقاله ی ما را تحت عنوان کی جمع بندی کنکور را شروع کنیم را مطالعه کنید.  علاوه بر تمام این نکات ذکر شده اگر مدت کوتاهی است که درس خواندن را شروع کرده اید اصلا جا نزنید پیشرفت شما کپی زمان بر است مطمئن باشید با ادامه دار شدن این قضیه درصد زیستتان بالا تر هم می رود پس وسط راه به هیچ عنوان جا نزنید.تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید