ترفند های علمی برای افزایش کارایی درس خواندن

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
ترفند های علمی برای افزایش کارایی درس خواندن

امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی ترفند های علمی برای افزایش کارایی درس خواندن شما.

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های دانش ‌آموزان و دانشجویان این است که درس خواندن آن‌ها با بازده خوبی همراه باشد. یعنی آن‌ها بتوانند به روش‌هایی درس بخوانند که کارایی درس خواندن‌شان بیش‌تر شود.

مهم‌ترین چیز در این میان این است که به همان اندازه که برای درس خواندن تلاش می‌کنید و وقت می‌گذارید بتوانید به همان کیفیت یاد بگیرید و از آن استفاده کنید.منظور از استفاده این است که بتوانید در امتحانات و آزمون‌ها بهترین و بالاترین نمره را کسب کنید.

اگر همان‌گونه که گفته شده به این ترفندها عمل کنید شاهد موفقیت روزافزون خود خواهید بود. هدف کنکورمشاور هم در این میان پیشرفت و کمک به شما در رسیدن به آرزو های‌تان است.

چند ترفند علمی برای افزایش کارایی درس خواندن

ترفند های علمی برای افزایش کارایی درس خواندن

ترفند های علمی که برای افزایش کارایی درس خواندن شما دسته‌ بندی نموده‌ایم همگی نتیجه تحقیقات و تجربیات کارشناسان و مشاوران تحصیلی است. به همین خاطر با کلی تلاش به دست آمده و پیش پا افتاده نیستند به همین خاطر توجه شما را به این ترفندهای علمی جلب می کنیم:

مفید برای شما : تاثیر شخصیت بر روش مطالعه

  • برای بالا بردن افزایش کارایی درس خواندن برنامه ریزی دقیق و منسجم داشته باشید.
  • بالا بردن کارایی درس خواندن تنها با پشتکار و تلاش پی در پی امکان پذیر است.
  • برای این که بتوانید بازده درس خواندن را بالا ببرید باید تغذیه و خواب کافی داشته باشید.
  • نکته برداری و خلاصه نویسی از ترفندهای علمی برای بالا بردن کارایی درس خواندن است.
  • مرور باعث افزایش کارایی درس خواندن می‌شود.

در ادامه این مطلب تک تک این ترفندها را به طور کامل برای‌تان شرح خواهیم داد تنها کافیست که ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

برنامه ریزی برای افزایش کارایی درس خواندن

تماس با کنکور مشاور

زمانی که از برنامه ریزی منسجم و کامل برای افزایش کارایی درس خواندن صحبت می‌شود، منظور این است که بتوانید در برنامه ریزی خود خواندن تمام دروس عمومی و اختصاصی را بگنجانید. همچنین سوالات درس خواندن خود را به طور کامل تقسیم بندی کنید.

یعنی ساعاتی را برای خواندن دروس اختصاصی و ساز را برای خواندن دروس عمومی اختصاص دهید. بهتر است در این برنامه ریزی از نظر علمی کاملاً تایید شده است، ابتدا یک درس اختصاص قرار دهید و پس از دو ساعت مطالعه نیم ساعت استراحت کنید و به دنبال خواندن دروس عمومی بروید.

به زبان ساده‌تر بهتر است دروس عمومی و اختصاصی را به صورت یکی در میان قرار دهید. حتما در میان درس خواندن خود هر ۴۵ دقیقه یک بار استراحت کنید. البته این استراحت نباید بیش تر از ۱۵ دقیقه طول بکشد.

تغذیه و خواب کافی

برای اینکه بتوانید بیش‌ترین بازدهی را از درس خواندن خود داشته باشید تغذیه و خواب کافی مهم‌ترین نیاز انسان است. شما تصور کنید کم تر از سه ساعت در شبانه ‌روز خوابید قطعاً با چنین حال و روزی توانایی درس خواندن نخواهید داشت حتی اگر بتوانید درس را کامل بخوانید یادگیری شما نسبت به قبل نخواهد بود.

زیرا سطح انرژی شما پایین است و خسته هستید و نیاز به خواب دارید، بنابر این ذهن شما برای یادگیری آماده نیست. بهترین کار این است که طوری برنامه ریزی کنید که در شبانه روز ۸ ساعت خواب کامل داشته باشید.

تغذیه و استفاده از نوشیدنی‌های انرژی زا کمک می کنند که شما در یادگیری انرژی بیش‌تری داشته باشید. در این صورت مطالب به راحتی ملکه ذهن شما می‌شوند.

مرور و خلاصه نویسی برای افزایش کارایی درس خواندن

ترفند های علمی برای افزایش کارایی درس خواندن

مطمئن باشید که درس خواندن بدون مرور و خلاصه برداری روخوانی بیش نیست. یعنی اگر شما از مطالب مهمی که می‌خوانید نکته برداری و خلاصه نویسی نکنید مثل این است که در حال روحانی یک رمان تخیلی هستید و پس از چند ماه اگر سوالی از شما بپرسند، قطعاً قادر به پاسخگویی نخواهد بود زیرا چیزی از آن در ذهن شما باقی نمانده است.

به همین خاطر توصیه می‌کنیم حتماً نکات مهم درس را در یک دفترچه کوچک بنویسید.

نکته بعدی در مورد مرور مطالب درسی است. سعی کنید برای افزایش کارایی درس خواندن خود تمام نکات و مطالبی که خلاصه نویسی می‌کنید، هر شب قبل از خواب یک دور مرور کنید. با چنین ترفندهای علمی خواهید دید که کارآیی درس‌ خواندن شما چقدر افزایش می‌یابد.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید