برای کنکور روزی چند ساعت درس بخوانیم؟

 

یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان قبول شدن در رشته دانشگاهی است. به همین خاطر هنگام ورود به دبیرستان سعی می کنند با دقت بیش تری درس بخوانند. به همین خاطر حول محور درس خواندن سوالاتی برایشان پیش می آید. این سوالات شامل ساعات درس خواندن و مقدار درس خواندن و چگونگی خواندن درس ها می باشد. کنکور مشاور برای کمک به شما دانش آموزان عزیز امروز اینجا هست. اکنون شما عزیزان با خواندن این مطلب می توانید برای ساعت درس خواندن خود برنامه ریزی کنید. یکی از مهم ترین سوالات این است که برای کنکور روزی چند ساعت درس بخوانیم؟  در پاسخ به این سوال باید اول مشخص شود که نوشته دبیرستانی شما چیست. زیرا همان طور که می دانید رشته ها شامل ریاضی و فیزیک و علوم تجربی و علوم انسانی و فنی و هنر می ‌شوند.

برای قبولی در کنکور روزی چند ساعت مطالعه داشته باشیم؟

برای کنکور روزی چند ساعت درس بخوانیم؟

امروز با سخت تر شدن آزمون سراسری کنکور باید برای قبولی در آن تلاش بیش تری کرد. زیر و کنکور به تنهایی یک رقابت محسوب می شود. کسانی که میخواهند خود را برای قبولی در کنکور آماده کنند باید ساعات مطالعه خود را افزایش دهند. بهترین کار این است که با زمان کم شروع کنید. یعنی ابتدا سعی کنید درس خواندن را با روزی دو ساعت آغاز کنید روزی نیم ساعت به آن اضافه نمایید. بهترین برنامه ریزی برای درس خواندن این است که حداقل روزی ۸ تا ۱۲ ساعت را به مطالعه اختصاص دهید. اما این ساعات برای درس خواندن نباید مداوم و پشت سر هم باشد زیرا ممکن است بازده نهایی را کاهش دهد. به همین خاطر باید ساعاتی را به استراحت اختصاص دهید. در این صورت نتیجه خیلی خوبی کسب خواهید نمود.

تقسیم ساعات درس خواندن در روز

برای کنکور روزی چند ساعت درس بخوانیم؟

موفق شدن تنها با حرف زدن نیست بلکه باید سخت تلاش کنید و آن را در عمل نشان دهید. همان طور که گفته شد باید روزانه ۸ تا ۱۲ ساعت درس خواند اما این ساعات را باید حتماً تقسیم ‌بندی کنید معمولاً تقسیم بندی ساعات درس خواندن به شرح زیر است:

  • از صبح تا ظهر ۴ ساعت
  • بعد از ناهار تا از ۴ ساعت
  • از غروب تا نیمه شب چهار ساعت

با توجه به این تقسیم بندی باید در میان هر یک و نیم تا دو ساعت درس خواندن ۱۵ دقیقه استراحت کنید. زیباترین ۱۵ دقیقه استراحت مغز شما انرژی بیش تری برای دریافت مطالب درسی خواهد داشت. در این صورت دیگر هیچ گونه خستگی در درس خواندن نخواهید داشت. البته که تقسیم بندی دروس هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه به آن هم خواهیم پرداخت. به همین خاطر توجه شما را به بند بعد جلب می کنیم.

چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

برای کنکور روزی چند ساعت درس بخوانیم؟

زمانی که از تقسیم بندی درست صحبت می ‌شود، در واقع منظور دروس عمومی و اختصاصی هر رشته است. در واقع تقسیم بندی باید طوری باشد که یک درس اختصاصی پس از یک درس عمومی خوانده شود. یعنی درس های عمومی و اختصاصی را به صورت یکی در میان بخوانید. البته که در این میان منابع درس خواندن هم باید مهیا باشد. حتماً سعی کنید از منابع درسی و آموزشی معتبر استفاده کنید. از دیگر نکاتی که برای قبولی در کنکور باید مد نظر داشته باشید ساعت خواب و استراحت است. بهتر است سعی کنید به قدر کافی در روز استراحت کنید و هم چنین شب ها زودتر بخوابید. بهترین و مفید ترین زمان برای خواب ۸ ساعت در شبانه روز است. البته که با انجام یک برنامه‌ ریزی دقیق درسی می توانید ۸ ساعت در شبانه ‌روز بخوابید و تمام دروس خود را مطالعه کنید.

برنامه ریزی کنکوری باید چگونه باشد؟

برای کنکور روزی چند ساعت درس بخوانیم؟

برخی افراد می توانند به راحتی برای خود برنامه ریزی درسی داشته باشند. اما برخی افراد به هیچ عنوان نمی توانند برنامه ریزی کنند از این پیشنهاد ما به این عزیزان این است که برای داشتن یک برنامه ریزی کامل و منسجم می ‌توانند به یک مشاور تحصیلی مراجعه کنند. مشاوران با علم و تجربه ای که دارند بهترین برنامه ریزی را برای دانش آموزان کنکوری انجام می دهند. به طوری که دانش‌ آموزان هیچ گونه نگرانی بابت درس خواندن و یا ساعات استراحت خود نخواهند داشت. اگر دانش آموزان می کنند طبق برنامه ریزی پیش روند قطعاً نتایج خیلی خوبی خواهند دید. اما چه فکر می کنید که می ‌توانید برنامه ریزی درسی را خودتان هم انجام دهید پس بهتر است دست بجنبانید و هر چه زود تر آن را کامل کنید.