بازار کار گرایش ارشد حقوق

بازار کار گرایش ارشد حقوق امروزه روابط میان افراد بسیار گسترده شده و تنها به روابط فرد با فرد دیگر محدود نمی شود. بلکه روابط افراد از روابط بین شهری و کشوری هم گسترده تر شده به روابط بین ‌المللی هم رسیده است. قطعاً برای کنترل و مدیریت چنین روابطی به وجود افراد کاردان و مفید لازم است. اما همان طور که می دانید انتخاب چنین افرادی بسیار سخت است نمی ‌توان به راحتی از میان رشته های مختلف چنین افرادی را انتخاب نمود. بنابراین برای فعالیت در چه ارگان هایی از فارغ التحصیلان ارشد حقوق استفاده می شود. زیرا گرایش‌ های این رشته بسیار زیاد است در این صورت می ‌تواند بازار کاری بسیار فوق العاده ای داشته باشد. برای اطلاع از گرایش های ارشد حقوق توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم همراه کنکور مشاور باشید.

انواع گرایش های ارشد حقوق

بازار کار گرایش ارشد حقوق

همان طور که گفته شد گرایش های ارشد حقوق بسیار زیاد هستند، و در ارگان های مختلف فارغ التحصیلان زیادی مشغول به کار هستند. در ادامه تمام گرایش های ارشد حقوق را نام برده ایم. توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم:

  • گرایش حقوق بین الملل و تجارت
  • گرایش حقوق ارتباطات
  • گرایش حقوق بشر و حقوق خانواده
  • گرایش حقوق جزا و جرم شناسی
  • گرایش حقوق خصوصی و عمومی
  • گرایش حقوق نفت و گاز و محیط زیست
  • گرایش حقوق مالکیت های فردی
  • گرایش حقوق ثبت اسناد و املاک و سردفتری

همه این گرایشات دارای بازار کاری خیلی خوبی در کشور هستند. برای مثال گرایش حقوق بین الملل می تواند ارتباط بین کشور ها و روابط بین آن ها را از طریق یک فارغ التحصیل ارشد حقوق برقرار کند به طوری که همه تصمیمات و کار ها بر اساس قوانین و مقررات کشور ها انجام شود. کسی که در این حوزه مشغول به کار است قطعاً حقوق و مزایای متناسبی با کار مهم و بزرگی که انجام می ‌دهد دریافت می ‌کند.

بازار کار گرایش حقوق بشر و خانواده

بازار کار گرایش ارشد حقوق

زمانی که از حقوق بشر صحبت می‌ شود تنها منظور زنده ماندن و حق زندگی نیست بلکه همه حق و حقوق مربوط به زندگی انسان ها می باشد. از این رو اگر فردی فارغ التحصیل ارشد گرایش حقوق بشر باشد می تواند در ارگان های دولتی و وزارتخانه‌ ها و سفارتخانه‌ ها مشغول به کار شود و یا در ارگان های دیگر ر مسائل مربوط به گرایش حقوق بشر را تدریس داشته باشد. هم چنین زمانی که صحبت از گرایش حقوق خانواده تمام حقوقی که مربوط به اعضای خانواده نسبت به یکدیگر است و درون زندگی زناشویی ایجاد می شود. برای مثال در حال حاضر می توان وظایف همسران نسبت به یکدیگر و هم چنین مسائل مربوط به ازدواج و طلاق و نفقه و یا حتی وصیت نامه را نام برد. که علاقه ‌مندان می‌ توانند با تحصیل در این گرایش وی جایگاه وکالت و یا قضاوت دست یابند.

بازار کار گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

منظور از حقوق جزا و جرم شناسی این است که فردی که در این حوزه تحصیل می کند تمام قوانین و مقررات را طبق ماده های تصویب شده قانون اساسی پیگیری می کند. سپس زمانی که در موقعیت شغلی وکالت قرار می گیرد می تواند از موکل خود دفاع کند. این دفاعیه می ‌تواند در هر حوزه‌ ای و مربوط به هر جرمی باشد. برای مثال می توان قتل عمد و غیرعمد و دزدی و زنا و انواع جرم های موجود در جامعه را نام برد. که فارغ التحصیل در گرایش حقوق جزا و جرم شناسی می تواند همه این جرم ها و بزه ها را شناسایی و راه های مهار و برخورد با آن را به کار گیرد.

بازار کار گرایش ارشد حقوق

بازار کار گرایش حقوق ق ثبت اسناد و املاک

شما عزیزان خیلی خوب می دانید که در زندگی امروز افراد برای انجام کار های خود ملزم به ثبت اسناد مختلفی هستند. این اسناد مختلف می ‌توانند مربوط به ملک و یا شخص باشند. به همین خاطر تنها کسی که می تواند در این حوزه فعالیتی دقیق و درست داشته باشد کسی نیست جز فارغ التحصیل گرایش حقوق ثبت اسناد و املاک. در دفاتر ثبت اسناد و املاک، اسنادی از جمله گواهی امضا و گواهی اشتغال و انتقال اسناد و انواع گواهی ها ثبت می شود. البته که درآمد حاصل از از انجام این کار مناسب است.