رشته های دانشگاه هنر شیراز

رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر از رشته‌های دانشگاهی محبوب به حساب می‌آیند. تنها راه قبول شدن در رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر، دادن کنکور است. متاسفانه امکان قبولی بدون کنکور در رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر وجود ندارد .البته لازم به ذکر است رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر نیز مانند بسیاری از رشته‌های دیگر در پذیرش دانشجو محدود هستند. پس به هیچ وجه وقت خود را برای خواندن عمیق کنکور از دست ندهید.

مقاطع تحصیلی رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر به ظرفیت دانشگاه وابسته است. به طور کلی شما می‌توانید در دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز تا مقطع کارشناسی ارشد رشته‌‌‌های هنر را بخوانید. البته لازم به ذکر است چنان چه در رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر قبول نشدید جای نگرانی وجود نیست چرا که رشته‌ی هنر به جز این دانشگاه در دانشگاه‌های سراسری، غیرانتفاعی و آزاد نیز امکان ثبت نام را دارد.
در ادامه مقاله رشته‌هایاین دانشگاه می‌خواهیم این دانشگاه و رشته‌هایش را به شما معرفی نماییم. با سایت کنکور مشاور تا انتها مقاله رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر همراه باشید

"<yoastmark

معرفی دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز

در ایران سال های زیادی است که دانشگاه هنر سال هاست برپا شده است و جزء دانشگاه های برتر ایران به حساب می آید. یکی از این دانشگاه های در ایران که شهرت زیادی دارد، دانشگاه دولتی هنر شیراز است.
این دانشگاه، چهارمین دانشگاه ایران و اولین دانشگاه تأسیس شده در جنوب کشور است که در سال هزار و سیصد و هفتاد و سه با بیست و پنج دانشجو کار خود را شروع کرد و سپس به دستور و تصویب آیت اله خامنه ای در سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت شمسی رسما تأسیس شد. این دانشگاه اکنون هفتصد دانشجو و پنجاه و پنج استاد دارد که همگی از اساتید و دانشجوهای برتر کشوری به حساب می آیند. وجود همچین نخبگانی در این دانشگاه باعث رشد زیاد و روزافزون این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر در ایران گردیده است. باشد که این موفقیت ها مانا و روزافزون باشد.
در ادامه مقاله رشته‌های این دانشگاه  رشته های این دانشگاه و مقاطع تحصیلی آن را به شما همراهان گرامی معرفی نماییم.

رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر

همان طور که در ابتدای مقاله‌ی رشته‌های این دانشگاه برای هنر ذکر شد، این دانشگاه چهارمین دانشگاه هنر برتر کشوری به حساب می آید که در بین دانشجویان هنر بسیار محبوب است و هر سال دانشجویان زیادی به آن می پیوندند. البته این دانشگاه نیز شرایط و امکانات خاصی دارند که آشنا بودن با آن بر هر متقاضی تحصیل در این دانشگاه واجب است. در ادامه رشته های این دانشگاه ها را به شما معرفی می کنیم. یکی از مزیت های این دانشگاه ان است که در این دانشگاه برای هر رشته تخصصی، کارگاه ها و کلاس های مجهزی وجود دارد.

"<yoastmark

دانشکده های موجود در این دانشگاه به شرح زیر هستند:

الف. دانشکده باستان شناسی و مرمت، ب. دانشکده هنرهای نمایشی، ج. دانشکده معماری و شهر سازی، د. دانشکده هنرهای کاربردی، و. دانشکده هنرهای تجسمی

رشته های موجود در این دانشگاه نیز به شرح زیر هستند:

۱.موزه، ۲. معماری داخلی، ۳. مرمت بناهای تاریخی، ۴. باستان شناسی، ۵. نقاشی، ۶. فرش، ۷. گرافیک، ۸. نقاشی ایرانی (مینیاتور)، ۹. عکاسی، ۱۰. ارتباط تصویری، ۱۱. ادبیات نمایشی

برای انتخاب رشته بهتر و مطمئن تر با مشاور تحصیلی کارشناسی ارشد کنکور مشاور تماس بگیرید

مقاطع تحصیلی در این دانشگاه

مقاطع تحصیلی این دانشگاه نیز عبارتند از:

الف. دوره کاردانی ناپیوسته حداکثر 4 ترم معادل 2 سال
ب. دوره کارشناسی ناپیوسته حداکثر 4 ترم معادل 2 سال
ج. دوره کارشناسی پیوسته حداکثر 8 ترم معادل 4 سال
د. دوره کارشناسی ارشد حداکثر 4 ترم معادل 2 سال
ه. دوره دکتری حداکثر 8 ترم معادل 4 سال

"<yoastmark

امکانات این دانشگاه

امکانات رفاهی، اموزشی موجود در این دانشگاه نیز عبارتند از:

۱. دارای هفتصد دانشجوی فعال و پنجاه و پنج استاد برتر
۲. دارای شصت و سه مقاله علمی و عملی برتر کشوری
۳. دارای شصت و سه مقاله علمی در نشریات و همایش های داخلی
۴. دارای چهارده مقاله ژورنالی و چهل و نه مقاله کنفرانسی
۵. دارای رنبه صد و سی و یکم بین دانشگاه های دولتی از لحاظ تولید علم
۶. دارای رتبه ششصد و نود و ششم از لحاظ تولید علم در کشور

نحوه ثبت نام رشته‌های این دانشگاه

برای این که بتوانید در رشته‌های این دانشگاه برای هنر پذیرفته شوید باید هنگام اعلام ثبت نام سازمان سنجش، به سایت سازمان سنجش بروید و پس از دانلود و مطالعه‌ی دفترچه ثبت نام کنکور سراسری گروه هنر می‌توانید در سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را کامل نمایید. البته برای ثبت نام نیاز هست که شما با کارت‌های شبکه شتاب، کارت ثبت نام خریداری کنید.

"<yoastmark

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته‌های این دانشگاه

مدارک برای ثبت نام در رشته‌های دانشگاه شیراز برای هنر شامل موارد زیر هستند:
۱. اسکن عکس 3*4 یا 6*4 داوطلب، ۲. اطلاعات سوابق تحصیلی، ۳. اطلاعات محل سکونت و تماس، ۴. اسامی و کدهای رشته‌های انتخابی، ۵. کارت اعتباری ثبت نام، ۶. شناسه و رمز عبور ثبت نام.