مهندسی کامپیوتر

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
مهندسی کامپیوتر

همچنان که روز به روز علم پیشرفت می کند به تعداد علاقه‌مندان به رشته مهندسی کامپیوتر افزوده می شود.

از این رو داوطلبان زیادی در رشته های مختلف از جمله رشته ریاضی در کنکور به رقابت پرداخته تا بتوانند در این رشته و در دانشگاه های دولتی از جمله دانشگاه صنعتی شریف قبول شوند.

در ادامه به بررسی درصد و رتبه هایی که برای ورود به رشته مهندسی کامپیوتر آن هم در دانشگاه صنعتی شریف لازم است می پردازیم، پس اگر هدف شما رسیدن به این رشته و این دانشگاه است لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف

مهندسی کامپیوتر

توجه داشته باشید که صرفا پیگیری و اتکا نمودن به حداقل دروس و آخرین رتبه لازم برای رشته مهندسی کامپیوتر آن هم در دانشگاه دولتی در کنکور برای افرادی که در این رشته متقاضی هستند .کافی نبوده و به هیچ عنوان اتکا تنها به این موارد توصیه نمی شود.

بلکه قبولی در رشته مورد نظر آن هم در یک دانشگاه دولتی و خوب نیازمند برنامه ریزی مناسب و هدفمند است. زیرا این دو عامل در رسیدن داوطلب به هدف خود می تواند یک کمک عالی به شمار بیاید.

پیشنهاد ما : چگونه مهندسی کامپیوتر قبول شویم؟

ولی برای این که داوطلب بتواند یک دید کلی از درصد هایی که لازم است در کنکور سراسری بزند تا بتواند در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف قبول شود را بیان نمودیم

رتبه های مورد نیاز برای مهندسی کامپیوتر در دانشگاه شریف

تماس با کنکور مشاور

دانشگاه صنعتی شریف یکی از برترین دانشگاه های کشور است و برای قبول و تحصیل در این دانشگاه نیاز به یک رتبه پایین دارید.

رتبه بین المللی این دانشگاه در سال ۹۹ و ۹۸ چیزی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ بوده است. در ادامه میانگین درصد و رتبه را در سال ۱۳۹۹ را بیان می کنیم.

  • ادبیات۷۰درصد
  • عربی ۸۰ درصد
  • معارف ۹۰ درصد
  • زبان انگلیسی ۸۰ درصد
  • ریاضیات ۸۰ درصد
  • فیزیک ۹۰ درصد
  • شیمی ۵۰ درصد

اهمیت دانستن رتبه های قبولی مهندسی کامپیوتر در رشته ریاضی

شاید برای شما این سوال ایجاد شود که دانستن رتبه های قبولی در رشته کامپیوتر دارای چه اهمیتی است؟

دلیل اهمیت این اطلاعات به این خاطر است. که انتخاب رشته در کنکور ریاضی به دلیل وجود رشته های پر طرفداری مانند مهندسی کامپیوتر .و همچنین وجود عوامل مختلفی که بر روی انتخاب رشته و قبولی داوطلب تاثیر گذار هستند.

عملا به یکی از پیچیده ترین انتخاب رشته بین تمامی آزمون هایی که در کشور برگذار می شود شده است.

عوامل مختلفی مانند: سهمیه های مختلف، انواع مدل پذیرش در دانشگاه ها مانند ناحیه و کشوری، گرایش روز افزون داوطلبان، ظرفیت های موجود و جنسیت بر روی قبولی دانشجویان در رشته مهندسی کامپیوتر آن هم در دانشگاه صنعتی شریف بسیار تاثیر گذار است.

هدف ما از بیان میزان رتبه و درصد دروس برای قبولی در این رشته این است که دانش آموزان بتوانند تصمیم درست تری برای شرکت در آزمون و همچنین انتخاب رشته داشته باشند.

البته در این میان مطالعه دروس و همراهی مراکز آموزشی معتبر و کتب درسی عالی می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک فراوانی بکند.

هدف از انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر پرداخته که در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخودار است.

هدف از انتخاب رشته ای تحت عنوان مهندسی کامپیوتر تربیت کارشناسانی است .که در زمینه های تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید  و عیب یابی، نگه دارای، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود اصلاح و تعمیر و توسعه فعالیت کنند.

سنجش، فرآوری، آموزش، طراحی، شبیه سازی، ویرایش و .. همه مفاهیمی هستند. که با بالاترین دقت و کوتاه ترین مدت زمان ممکن در برنامه های نرم افزاری کامپیوتر انجام می شوند.

از این رو هدف این رشته تربیت افراد و نیروهای متخصصی است که بتوانند امور ذکر شده را انجام بدهند.

جمع بندی

قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی شریف از جمله انتخابات اکثر داوطلبان رشته ریاضی است. ولی باید بدانید که قبولی در این رشته نیازمند برنامه ریزی درست در کنار مطالعه هدفمند است.

همچنین مراکز آموزشی خوب نیز می توانند در کنار دانش آموزان برای رسیدن به این هدف بزرگ کمک به حساب بیاید.

علاوه بر این درصد هایی که در این مقاله بیان نمودیم برای کنکور رشته ریاضی در سال ۱۳۹۹ است .و شما با مطالعه این درصد ها می توانید یک تصویر کلی از میزان درصدی که باید برای قبولی در این رشته در کنکور کسب کنید را به طور تقریبی به خاطر داشته باشید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید