چگونه بدون کنکور رشته هوشبری قبول شویم؟

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

قبولی در رشته هوشبهری بدون کنکور را با انتخاب بهترین مشاوره تحصیلی تجربه کنید.امروزه میزان داوطلبان رشته ی هوشبهری رو به افزایش است و رشته ی هوشبهری یکه از پر طرفدارترین رشته ها در مین علاقه مندان به گرایش های پیراپزشکی است.

بله درست فهمیدید رشته ی هوشبهری جزو رشته های پیراپزشکی است که فارغ التحصیلان این رشته در اتاق عمل و یا سایر مراکز به عنوان دستیار بیهوشی مشغول به کار می شوند.

دانشجویان این رشته در طول دوران تحصیل دستورالعمل های بیهوشی و مراقبل از افراد بیهوش و تجهیزات اتاق عمل و اورژانس را آموزش می بینند. و نحوه مراقبت از بیماران در مراحل مختلف بیهوشی را فرا می گیرند.

این رشته آنقدر جذاب و کاربردی است که نظر بسیاری از دواطلبان را به خود جذب نماید. اما با توجه به تعداد رو به افزایش داوطلبان رشته ی تجربی رقابت زیادی بین داوطلبان در کنکور سراسری وجود دارد و ظرفیت دانشگاه ها با حجم زیاد داوطلبان مطابقت ندارد.

در این مواقع سوالی که برای بسیاری از داوطلبان و علاقه مندان مطرح می شود این است که آیا بدون کنکور هم می شود در رشته هوشهری تحصیل نمود؟ ما در این مقاله به این سوال پاسخ داده ایم.

قبولی در رشته هوشبهری بدون کنکور

آیا امکان دارد بدون کنکور در رشته ی هوشبهری قبول شد؟

خوشبختانه امروزه انواع مختلف رشته ها در گروه های علوم انسانی، علوم تجربی، و علوم ریاضی، هنر و زبان های خارجی بدون کنکور ارائه می شوند.

با توجه به اینکه معمولا رشته های پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور ارائه نمی شوند و داوطلبان تنها با شرکت در آزمون سراسری می تواند در این رشته ها تحصیل کنند، این نگرانی برای علاقه مندان به رشته ی هوشبهری بدون کنکور مطرح می شود که آیا در رشته ی هوشبهری بدون کنکور می توانند تحصیل کنند یا خیر؟

اما خبر خوب؛ خوشبختانه از آنجا که رشته ی هوشبهری جزو رشته های پیراپزشکی است داوطلبان می توانند در این رشته بدون کنکور تحصیل کنند. چرا که برخلاف رشته های پزشکی و دندان پزشکی امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدونه شرکت در کنکور سراسری وجود دارد. از طریق وب سایت کنکور مشاور می توانید با مشاوره ها متخصص تماس بگیرید.

آیا امکان دارد بدون کنکور در رشته ی هوشبهری قبول شد؟

تفاوت رشته هوشبهری با دیگر رشته های بدون کنکور

اما نکته ی مهم این است که تحصیل در رشته ی هوشبهری و سایر رشته عای پیرا پزشکی دون کنکور یک تفاوت مهم با سایر رشته هایی که بدون کنکور عرضه می شوند و جود دارد و آن هم این است که داوطلبان حتما باید در کنکور سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی  شرکت کنند.

پس از آن می توانند در دفترچه ی کنکور کد رشته ی مورد نظر و دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنند.  یک نکته ی مهم دیگر این است که آن دسته از افرادی که قصد دارند در رشته ی هوشبهری بدون کنکور درش بخوانند باید نمره قبولی را در مصاحبه کسب نمایند.

درصورتی که داولطبان سایر رشته های بدون کنکور معمولا بدون مصاحبه و تنها بر اساس سووابق تحصیلی د ر رشته ی مورد نظر خود درس بخوانند.

اما برای رشته های پیراپزشکی نمره ی مصاحبه اهمیت زیادی دارد به گونه ای که گاهی 50 درصد نمره مربوط به سوابق تحصیلی است و 50 درصد نمره هم بستگی به نمره ی مصاحبه ی فرد دارد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام و پذیرش دانشگاه ها در مورد این رشته می توانید از متخصصین و مشاورین وب سایت کنکور مشاور راهنمایی دریافت کنید.

تفاوت رشته هوشبهری با دیگر رشته های بدون کنکور

چگونه می توانیم در رشته ی هوشبهری بدون کنکور   قبول شویم؟

شرایط پذیرش پذیرش رشته ی هوشبهری بدون کنکور در دانشگاه های مختلف متفاوت است. علاوه بر این، این شرایط در دو.ره های مختلف تغییر می کند. شرایط قبولی در رشته ی هوشبهری بدون کنکور به شرح زیر است:

  • پذیرفته شدگان رشته ی هوشبهری بدون کنکور باید سه برابر طول مدت تحصیل خود تعهد خدمت ارائه دهند.
  • حدا داکثر سن در نظر گرفته شده برای داوطلبان 25 سال است؛ این میزان برای آقایانی که خدمت سربازی خود را سپری کرده اند 27 سال است.
  • شرط معدل نیز وجود دارد. معمولا شرط معدل برای دانشگاه های متخلف فرق می کند. اما حداقل میزان معدل 15 است.
  • داوطلبان باید مدرک دیپلم رشته ی تجربی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید