چگونه بدون کنکور دندان پزشکی قبول شویم؟

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
قبولی در رشته دندان پزشکی بدون کنکور

قبولی در رشته دندان پزشکی بدون کنکور چگونه امکان پذیر است؟ دندان پزشکی رویای بیشتری کسانی است که رشته ی تجربی را برای تحصیل انتخاب می کنند.

خیلی از دانش آموزان رشته ی تجربی در دوران کنکور برای رویای روپوش سفید دندان پزشکی درس می خوانند. اما همانگونه که می دانید دواطلبان رشته ی تجربی معمولا هر ساله آمار آن ها بالا می رود.

قبولی در رشته ی دندان پزشکی با این حجم غیر قابل بائر داوطلبین رشته ی تجربی که معمولا همه ی آن ها دندان پزشکی جزو اولویت های آن ها است کا چندان آسانی نیست؛ علاوه براین با توجه به تعداد رو به افزایش داوطلبین ظرفیت دانشگاه با وجود افزایشی که داشته باز هم همچنان محدود است و پاسخ گوی این حجم از داوطلب نیست.

مفید برای شما : تفاوت پزشکی و دندان پزشکی

امروزه خوشبختانه با افزایش پذیرش بدون کنکور در دانشگاه ها و رشته های مختف این نگرانی تا حدودی رفع شده است. و مورد استقابل زیادی قرار گرفته است.

اما سوال بسیار مهم این است که آیا می توان در رشته ی داندان پزشکی هم بدون کنکور قبول شد؟ ما در این مقاله به این سوال جواب می دهیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قبولی در رشته دندان پزشکی بدون کنکور

آیا شرکت در رشته ی دندان پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

رشته ی دندان پزشکی از آن دسته رشته هایی است که معمولا در همه ی دانشگاه ها اعم از دولتی و یا غیر دولتی همچون دانشگاه های سراسری و دانشگاه های پیام نور و دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی ارائه می شود.

اما همانطور که قبلا اشاره کردیم تعداد علاقه مندان به رشته ی دندان پزشکی زیاد است و همچنان نیز رو به افزایش است. و همین امر دستیابی به چنینی هدفی را برای خیلی از دواطلبان سخت کرده است.

اما در پاسخ به این سوال که آیا امکان تحصیل در رشته ی دندان پزشکی بدون کنکور میسر است یا نه؟ باید بگوییم خیر. متاسفانه امکان تحصیل در رشته ی دندان پزشکی بدون کنکور امکان پذیر نیست و شرکت در آرمون سراسری تنها راهی است که علاقه مندان به رشته ی دندان پزشکی می توانند در رشته ی مورد علاقه ی خود درس بخوانند.

قبولی در رشته دندان پزشکی بدون کنکور

اگر شما جایی دیدید و شنیدید که بدون کنکور در رشته ی دندان پزشکی بدون کنکور دانشجو می پذیرند به احتمال زیاد این خبر صحت ندارد.

با توجه به اینکه امروزه تعداد رشته ها و دانشگاه هایی که بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند افزایش یافته است بسیاری از دواطلبان تصور می کنند که این امکان برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی هم فراهم است.

اما این تصور اشتباه است. متاسفانه این امکان برای رشته ی دندان پزشکی تا کنون محقق نشده است شاید بعد ها چنین امکانی فراهم شود. برای اطلاع از شرایط و چگونه قبولی در رشته دندان پزشکی از مشاورین مرکز کنکور مشاور راهنمایی های تخصصی دریافت کنید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید