قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور+ راه ها و روش های آن

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور نازمند داشتن شرایط ویژه و خاصی است. امروزه شاخه های مختلف رشته ی مدیریت در میان داوطلبان رشته ی ریاضی و به ویژه داوطلبان رشته ی انسانی بسیار محبوب و پر طرفدار هستند.

شاخه های مختلف رشته ی مدیریت شامل: رشته ی مدیریت بازگانی، مدیریت مالی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی است.

در میان گرایش های رشته ی مدیریت در دوران کارشناسی مدیریت مالی محبوب تر است و رقابب زیادی برای ورود به دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته وجود دارد.

اما نکته ی حائز اهمیت این است که شرکت در آزمون سراسری تنها راه تحصیل در رشته ی مدیریت نیست؛ دانشگاه های گوناگونی در سطح کشور همه ساله بنابر شرابط خاصی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته ی مدیریت بدون کنکور می نمایند.

در واقع این دانشگاه ها از میان داوطلبانی که در آزمون سراسری و کنکور شرکت نکرده اند دانشجو می پذیرند.

برای آگاهی از شرایط قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور ابتدا باید دانشگاه هایی را که بدون کنکور دانشجو می پذیرند مشخص نمایید و پس از آن با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر شرایط مندرج در وب سایت را که شرایط و راهنمای قبولی و ثبت نام بدون کنکور است به دقت مطالعه نمایید.

در صورت مشمول شرایط برای ارائه ی در خواست بنا بر دستورالعمل مندرج در سایت یا به صورت حضوری مراجعه کنید و یا مدارک خود را به صورت الترونیکی و با استفاده از راه های ارتباطی مذکور در سایت ارسال نمایید و پس از تایید مدارک و  احراز صلاحیت  برای ثبت نام اقدام نمایید.

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور در دانشگاه سراسری

حتما برای شما هم جالب توجه است که برخی از دانشگاه های سراسری بدون آزمون در رشته ی مدیریت دانشجو می پذیرند و این یک نوید برای آن دسته از داوطلبانی است که در کنکور شرکت نکرده اند و یا به هر دلیلی نتوانسته اند رتبه ی لازم برای قبولی در دانشگاه مورد نظر خود را کسب کنند.

مطلب پیشنهادی به شما : چگونه بدون کنکور مدیریت بازرگانی قبول شویم

دانشگاه های سراسری که بدون آزمون دانشجو می پذیرند معمولا ساز و کارشان بدین صورت است که با توجه به سوابق تحصیلی داطلبان، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته ی مدیریت می کنند.

اما توجه نمایید که همه ی دانشگاه های سراسری در دوره های شبانه و یا روزانه ی خود بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند شما ابتدا باید اطمینان نمایید که دانشگاه مورد نظر بدون کنکور در رشته ی مدیریت و زیر شاخته های آن دانشجو می پذیرد یا خیر.

مراد از پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی این است که شما با معدل بالا می توانید در رشته ی مدیریت بدون کنکور تحصیل کنید. رنح معدل ها و  میزان سوابق تحصیلی هم چنین لیست رشته هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند در سایت دانشگاه ها قبل مشاهده است.

بنابراین اگر شما تصمیم دارید بدون کنکور در رشته ی مدیریت و در دانشگاه سراسری پذیرفته شوید باید خوب درس بخوانید تا بتوانید سوابق تحصیلی خود را ارتقا دهید.

ثبت نام بدون کنکور رشته ی مدیریت در دانشگاه پیام نور

تعداد دانشگاه های پیام نوری که در رشته ی مدیریت بدون کنکور دانشجو می پذیرند بیشتر از دانشگاه های سراسری است. علاوه بر این متقاضیان رشته ی مدیریت بدون کنکور در دانشگاه های پیام نور کمتر از دانشگاه ها سراسری است.

شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانید از  شرایط قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور در رشته و دانشگاه مورد علاقه ی خود اطلاع یابید.

داوطلبان می توانند با مطالعه ی کد رشته محل های بدون کنکور مدیریت دانشگاه پیام نور در دفترچه ی راهنمای ثبت نام رشته هایی که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند مراجعه نمایند.

رشته ی مدیریت در دانشگاه های غیر انتفاعی

دانشگاه های غیر انتفاعی که از بودجه ی دولتی استفاده نمی کنند و مستقیما از طریق شورای هیئت امنا اداره می شوند؛ این دانشگاه ها نیز بدون کنکور دانشجو می پزیرند.تحصیل در این دانشگاه ها کاملا آزاد و غیر رایگان استو دانشجو برای هر ترم خود و بر اساس واحدهای انتخابی خود شهریه بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید