قبولی در رشته ی حقوق بدون کنکور+ راه ها و روش ها

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
قبولی در رشته ی حقوق بدون کنکور

قبولی در رشته ی حقوق بدون کنکور با انتخاب درست امکان پذیر است. رشته ی حقوق از رشته های محبوب و پر رفدار در میان داوطلبان گروه علوم انسانی است و هر ساله داوطلبان زیادی برای قبولی در رشته ی حقوق در دانشگاه های مطرح با یکدیگر رقابت می کنند.

اخیرا علاوه بر داوطلبان گروه علوم انسانی داوطلبان برخی از گروه های دیگر نیز مجاز به انتخاب رشته ی حقوق می باشند. با توجه به حجم زیادی از پذیرش در رشته ی حقوق اما باز هم این پذیرش و ظرفیت ب اندازه ی داوطلبان نیست.

بنا براین برخی از دانشگاه ها هستند که بدون کنکور در رشته ی حقوق دانشجو می پذیرند. این باعث شده است حتی داوطلبانی که در کنکور سراسری انسانی، ریاضی و یا تجربی رتبه ی قبولی کسب نکرده و همچنین آن دسته از دواطلبانی که در کنکور شرکت نکرده اند نیز بتوانند در رشته ی حقوق تحصیل کنند.

چگونگی پذیرش در رشته حقوق بدون کنکور

اما قبولی در رشته ی حقوق بدون کنکور بدون ساختار و ساز و کار نیست؛ علاوه بر اینکه سازمان سنجش شرایط کلی را برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها مطرح می کند برای هر رشته و هر دانشگاه نیز شرایط خاصی مطرح است.

پذیرش در رشته ی حقوق بدون کنکور هم در برخی از دانشگاه های سراسری است و هم در دانشگاه های پیام نور و دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی.

مفید برای شما : چگونه وکالت قبول شویم

چنانچه فردی قصد دارد در رشته ی حقوق بدون کنکور ثبت نام کنند باید شرایط پذیرش در رشته ی حقوق بدون کنکور در دانشگاه مورد نظرش را به دقت مطالعه کند و پس از آن با توجه به ضوابط و شرایط مندرج در سایت دانشگاه و سایت سازمان سنجش مدارک خود را به صورت حضوری و یا الکترونیکی ارائه دهد و پس از احراز صلاحیت برای تحصیل در رشته ی حقوق بر اساس مصوبه ی دانشگاه مورد نظر اقدام به ثبت نام نماید.

آیا می توانیم بدون کنکور در دانشگاه سراسری در رشته ی حقوق قبول شویم؟

ممکن است خیلی افراد این باور را داشته باشند که برای قبولی در رشته ی حقوق در دانشگاه سراسری حتما باید در کنکور سراسری شرکت کنند و پس از آن بر اساس رتبه و تراز خود در دانشگاه قبول شوند.

اما شاید ندانید که بدون کنکور هم می شود در دانشگاه های سراسری و در رشته ی پر طرفدار و پر رقابتی مثل حقوق قبول شد. اما باید توجه نمایید که همه ی دانشگاه ها سراسری بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند؛ برخی از دانشگاه ها و در برخی از رشته ها و در برخی از ورودی ها.

بنابراین شما باید دانشگاه ها را به طور خاص مد نظر قرار دهید و بررسی نمایید که آیا در رشته ی حقوق بدون کنکور دانشجو می پذیرند یا نه؟

معمولا در سایت های دانشگاه ها و یا در سایت سازمان سنجش و یا در سایر شبکه های مجازی اطلاعیه های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها درج می شود؛ حتما شما هم در سایت ها  و صفحات مجازی برخی از دانشگاه ها تیتیری را با این مضمون دیده اید که فلان دانشگاه، در فلان رشته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

شرایط قبولی در رشته ی حقوق بدون کنکور چیست؟

بدون کنکور دررشته حقوق تحصیل کنید

اما شرایط قبولی در رشته ی حقوق بدون آزمون چیست و ما در چه صورت می توانیم بدون شرکت در آزمون در رشته ی حقوق قبول شویم؟ معمولا شرایط پذیرش در رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است و شما با مراجعه به وب سایت سازمان سنجش و سایت و صفحات مجازی دانشگاه ها می توانید از شرایط پذیرش در رشته ی حقوق در دانشگاه اطلاع یابید.

دانشگاه های پیام نور معمولا بر اساس سوابق تحصیلی در رشته ی حقوق بدون کنکور دانشجو می پذیرند. مراد از سوابق تحصیلی نمرات و معدل شما می باشد که بر اساس مصوبه ی دانشگاه می توانید با ارائه ی مدارک و سوابق تحصیلی خود در دانشگاه ثبت نام کنید.

بازه های ثبت نام نیز متفاوت است برخی از دانشگاه ها فقط در نیم سال اول دانشجو می پذیرند انا برخی دیگر از دانشگاه ها هم در مهر ماه و هم در بهمن ماه پذیرش بدون کنکور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید