مشاوره کنکور فیزیک

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
مشاوره کنکور فیزیک

آیا شما هم یکی از آن کسانی هستید که می‌ خواهید فیزیک کنکور را با درصد بالا بزنید؟ یا اصلاً از آن دسته کسانی هستید که در آرزوی صد زدن فیزیک ‌کنکور هستید؟ اصلا نگران نباشید زیرا ما اینجا هستیم تا با مشاوره کنکور فیزیک به شما کمک کنیم و روش ها و شیوه های خواندن و تست زدن را به شما بگویم تا بدانید که چه می‌ خواهید بکنید و به هدف خود برسید.

همان طور که می دانید درس فیزیک یکی از درس های مفهومی و محاسباتی در دبیرستان است کی یادگیری و خواندن آن به مهارت نیاز دارد در واقع ما اینجا هستیم تا به شما مشاوره کنکور فیزیک بدهیم.

در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که چه مقدار فیزیک بخوانید و چگونه فیزیک بخوانید و همچنین چه موقع تست بزنید و در نهایت از چه منابعی برای تست فیزیک استفاده کنید.

پس همانطور که می بینید خیلی ساده و راحت نیست و به تلاش و کوشش و پشتکار نیاز دارد. کافی است اراده کنید و محکم پای هدفی که در نظر دارید بایستید و هر چه زود تر به گام ‌های رسیدن با آن را طی کنید و به آن نزدیک تر شوید. برنامه ریزی کنکور همراه با یک مشاور می تواند یک فرصت عالی برای رسیدن شما به اهدافتان باشد.

مشاوره کنکور فیزیک

روش خواندن درس فیزیک

همان طور که در بالا هم گفته شد برای این که درصد خوبی از درس فیزیک به دست آورید نیاز به مشاوره کنکور فیزیک دارید ولی باید این درس را خیلی خوب بخوانید تا خوب یاد بگیرید برای خوب یاد گرفتن درس فیزیک باید بدانید که بهترین روش خواندن آن چیست.

درس فیزیک یکی از درس هایی است که شما باید آن را مو به مو تصویر سازی کنید تا بتوانید مفهوم آن را درک کنید همچنین قسمت های مفهومی و تشریحی آن را باید به خوبی یاد بگیرید و با مرور مکرر آن را ملکه ذهن خود کنید مشاوره کنکور فیزیک شما را در رسیدن به اهدافتان یاری میکند.

اما بخش مهم تر که بخش محاسباتی درس فیزیک است شما باید مسئله های زیادی را حل کنید و فرمول ها را به خاطر بسپارید تا بتوانید مسائل کنکور را هم به راحتی حل کنید حل کردن مسائل کنکور پیچیده ‌تر و سخت ‌تر از مسائل درون کتاب است.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره کنکور ریاضی

پس شما باید خیلی خوب پیچ و خم این سوالات رو بیابید و در دام های آموزشی نیفتید زیرا همان طور که می دانید سوالاتی در کنکور فیزیک طرح می ‌شوند که به سوالات دام دار معروف هستند هم چنین باید ساعات مطالعه درس فیزیک را افزایش دهید تا بتوانید به نتیجه بهتری دست پیدا کنید.

مراجعه به مشاور

برای این که بدانید چه مقدار درس بخوانید و چطور بخوانید بهترین کار این است که به یک مشاور و برنامه ریز کنکور فیزیک مراجعه کنید زیرا چنین فردی می داند که چطور شما را راهنمایی کند تا بتوانید در این درس اختصاصی بیشترین درصد را به دست آورید همان طور که می دانید درس فیزیک در رشته تجربی و ریاضی فیزیک اختصاصی محسوب می شود و ضریب بالایی در کنکور سراسری دارد.

در رشته تجربی 30 سوال و در رشته ریاضی ۴۵ سوال فیزیک طرح شده است که قطعاً برای پاسخ دادن به هر سوال کم تر از یک دقیقه زمان دارید اما سوالی که پیش می آید این است که مشاور چه کمکی می کند مشاور در واقع در موارد زیر به شما کمک می کند:

  • برنامه ریزی ساعات خواندن درس فیزیک
  • برنامه ریزی برای زمان تست زنی درس فیزیک
  • معرفی بهترین منابع برای خواندن و تست زنی فیزیک
  • تنظیم برنامه برای خواب و خوراک
  • و همچنین دادن روحیه برای پیشرفت در درصد فیزیک

پس همان طور که می بینید نقش مشاور در این قسمت پر رنگ می شود البته که برای درس محاسباتی مثل فیزیک باید بلافاصله بعد از خواندن درس به تست زنی پرداخت زیرا در این صورت یادگیری قوی تر می شود.

ساعات مطالعه کنکور فیزیک

اگر به یک مشاور مراجعه کنید متوجه خواهید شد که این مشاور همه جوانب را در نظر می‌ گیرد و با توجه به این که تعداد سوالات فیزیک در کنکور زیاد است و زمان کمی هم به آن اختصاص داده شده است.

پس قطعاً باید ساعت مطالعه آن هم بیش تر باشد اما این این به آن معنا نیست که شما ۱۰ ساعت مکرر فقط فیزیک بخوانید بلکه باید هوشمندانه عمل کنید یعنی دو الا دو ساعت و نیم مطالعه کنید و هر ۴۵ دقیقه یکبار استراحت کنید تا مغز شما توانایی و کشش یادگیری داشته باشد.

همچنین ساعاتی را هم به تست زدن بپردازید بهترین کار این است که هنگام حل مسائل تستی فیزیک زمان را کنترل کنید و هر بار آن را کاهش دهید.

یعنی هر بار در زمان کم تری به یک سوال پاسخ درست دهید و هر مسئله را در زمان کوتاه تری حل کنید در این صورت هنگام حل سوالات کنکور دچار کمبود زمان نخواهد شد و مدیریت صحیح بر روی حل مسائل و پاسخ دهی به آن ها خواهید داشت. آن گاه خواهید دید که چه قدر پاسخ دادن به سوالات راحت می شود.

مشاوره کنکور فیزیک

بهترین منابع کنکور فیزیک

در این میان باید حتماً به منابعی که برای خواندن درس فیزیک و همچنین تست زنی درس فیزیک انتخاب می کنید توجه کنید زیرا درسنامه هایی وجود دارند که به طور کامل درس را توضیح نداده اند و تنها به نوشتن خلاصه و یا مختصری از درس بسنده کرده اند که چنین چیزی بی فایده خواهد بود.

زیرا یادگیری شما کامل نخواهد بود و نمی توانید تست پیچیده را به راحتی پاسخ دهید هم چنین منابع تست زنی باید جامع و پیچیده و سخت باشند تا شما را برای پاسخ دادن به سوالات سخت کنکور آماده کنند اگر این سوالات ساده و آسان باشند شما از پس سوالات سخت کنکور بر نخواهید آمد.

پس توصیه ما این است که از کتاب ها و درسنامه هایی برای خواندن فیزیک کنکور استفاده کنید که معتبر و جامع باشند.

البته که مشاوره های کنکور تخصص بیش تری در این زمینه دارند و بنابر تجربه ای که دارند می ‌توانند شما را راهنمایی کنند. البته که مشاوران کنکور توصیه هایی هم درباره خواب و خوراک فرد کنکوری می دهند زیرا درس فیزیک برای تحلیل و یادگیری به خواب کافی و تغذیه ی مناسب هم نیاز دارد.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید