مشاوره کنکور زیست

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

امروز در این مقاله قرار است که در رابطه با مشاور کنکور زیست با شما صحبت کنیم.  همان گونه که می دانید متقاضیان رشته ی تجربی بسیار زیاد هستند و موفق  بودن در درس هایی هم چون زیست، فیزیک و شیمی است که باعث می شود آن ها در کنکور موفق شوند.

ما امروز به شما یاد می دهیم که چگونه این درس را مطالعه کنید تا بتوانید درصد بالایی از آن را بزنید و در ادامه ی مطلب نیز در رابطه با مشاور هایی که در این زمینه فعالیت می کنند با یک دیگر صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

ما در این بخش یک نکته ی بسیار مهم را خدمتتان عرض می کنیم که باعث می  شود در عرض چند ماه از درصد خیلی پایین به درصد خیلی بالایی از درس زیست برسید.

برای این کار باید ابتدا متن کتاب درسی خود سپس درس نامه ی کتاب آموزشی و چندین بار روزنامه وار بخوانید‌. دقت کنید که هر بار باید دقیق تر از سری قبل بخوانید پس از این که چندین بار درس نامه را خواندید بار دیگر به سراغ کتاب درسی خود بروید و نکاتی که در کتاب کمک آموزشی بود و در کتاب درسی نبود را اضافه کنید.

قطعا می دانید که یک سری کتاب و تست تحت عنوان تست خط به خط وجود دارد از این تست ها نیز به عنوان نکته استفاده کنید و پس از تمام این کار ها به سراغ تست های کلی بروید و آن موقع تست بزنید. چنان چه این کار را درست و مرتب انجام بدهید مطمئن باشید که نتیجه می گیرید. استفاده از برنامه ریزی کنکور بهترین راه برای گرفتن نتیجه است.

مشاور کنکور زیست

از اصلی ترین درس خود غافل نشوید

قطعا می دانید که درسی مثل زیست باعث متمایز شدن رشته ی تجربی از سایر رشته ها است . شما به هیچ وجه نباید از این درس غافل شوید و یا این که خواندن آن را سرسری بگیرید.

درست است که خواندن این درس کمی مشکل است اما غیر ممکن نیز نیست. برای بهتر جواب گرفتن از این درس گاهی اوقات مجبور به حفظ یک سری نکات می شوید که باید آن را انجام بدهید تا سرعت عمل خود را در تست زنی بالا ببرید.

از آن جایی که سوال های مربوط به زیست همیشه ترکیبی بوده شما باید تمام مباحث این درس را با یک دیگر را به یک دیگر مرتبط کنید و درس های سال های قبل را جمع بندی کنید و نکات مهم آن را یادداشت کنید و سپس به سراغ مباحث بعد بروید.

شایان به ذکر است که مطالعه ی این درس باید حتما در برنامه های روزانه شما باشد که در بخش های بعد بیش تر به برنامه ریزی می پردازیم. سعی کنید که در مطالعه ی این درس وقفه نیندازید.

برای مطالعه ی زیست حتما با این ترتیب پیش بروید

دقت کنید که با توجه به تعداد و حجم کتاب های این درس باید با برنامه ریزی های کوچک پیش بروید. اگر از همین ابتدای کار فقط حجم انبوه کار را ببینید قطعا وحشت می کنید و نمی توانید  کار را به خوبی انجام بدهید‌. پس با توجه به برنامه ریزی های کوچک پیش بروید. برای خواندن این درس اگر از نکات زیر استفاده کنید حتما موفق می شوید.

  • به هیج عنوان کتاب درسی خود را کنار نگذارید. دقت کنید که معتبر ترین منبع برای طراحی سوال های کنکور همین کتاب درسی شما است.
  • برای یک هفته ی خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید این حجم کم را بخوانید. اگر با این برنامه جلو بروید پس از گذشت چند ماه متوجه می شوید که حجم زیادی از درس را خوانده اید.
  • پس از مطالعه ی کتاب درسی باید به سراغ درس نامه کتاب های دیگر بروید زیرا این کتاب ها بیش تر و جزئی تر به مباحث پرداخته اند.
  • خیلی از مواقع دانش آموز بر روی مطلبی تمرکز می کند که اصلا مهم نیست و از طرفی از مطلب مهم به سادگی عبور می کنند برای جلوگیری از این کار می توانید تست ها را فقط بخوانید تا بفهمید کجاها مهم هستند.
  • بعد از انجام تمام این کار ها می توانید با خیال راحت تست بزنید. البته اگر می خواهید خود را بسنجید اجازه بدهید کلا چند روز از مطالعه ی آن بخش بگذرد.
  • به هیچ وجه از نوت برداری غافل نشوید. این کار باعث می شود که زمانی که قصد مرور مجدد آن مطلب را دارید سرعت بیش تری داشته باشید.

چنان چه مدتی به طور منظم از این شگرد استفاده کنید مطمئن باشید که مطلبی را جا نخواهید انداخت.

با مشاورین کنکور زیست ما قدم بردارید

ما تا به این جای مقاله ی مشاور کنکور زیست یک سری نکات طلایی و کلی را خدمتتان عرض کردیم اما اگر می خواهید یک مسیر مشخص بگیرید و از مسیر منحرف نشوید باید از مشاور کمک بگیرید.

مشاور با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت به شما کمک می کند که بدانید چه قدر باید درس بخوانید و هم چنین به شما می گوید که با خواندن چند ساعت در روز می توانید یک درس را تمام کنید. علاوه بر این موارد با بررسی نقاط ضعف و قوت شما برنامه ها را عوض می کند تا نتیجه ی بهتری بگیرید.

شما می توانید از مشاور های کار بلد با تجربه استفاده کنید این مشاور ها ویژگی های مثبتی دارند مثلا بر روی کار خود مسلط تر هستند زیرا چندین سال است که این کار را انجام می دهند و از آن جایی که سن بالایی دارند دانش آموز حرف شنوی بالا تری از آن ها دارد و در طرف مقابل مشاور جوان انگیزه ی بیش تر دارد و می تواند یک فضای صمیمانه تری با دانش آموز درست کند .

مشاور کنکور زیست

قیمت مشاور کنکور زیست

همان گونه که می دانید قیمت های متفاوتی برای مشاور کنکور وجود دارد. لازم به ذکر است که برای تعیین قیمت چندین نکته موثر است.  تجربه و حسن شهرت مشاور اولین عامل در تعیین قیمت حق الزحمه آن است.

میزان وقتی که مشاور برای برنامه ریزی و مشاوره می گذارد نیز مهم است .‌ علاوه بر این ها حضوری و یا غیر حضوری بودن این مشاوره ها نیز در تعیین قیمت دخیل است.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید